אם טרם נתקלתם בשם “עקיבא”, כדאי שתעשו עם עצמכם בדק בית, כי מדובר באחד היוצרים המבטיחים והמוכשרים במוסיקה הישראלית. שיריו “קרוסלה”, “שיבוא טוב”, ” לב של אבן” ו”רננו צדיקים” זכו להצלחה מסחררת הן ברדיו והן ברשת ולצד קהל מעריצים נלהב, עבד נמרצות יחד עם המפיק המוסיקלי ניר מימון על אלבום הבכורה שלו שיצא ממש לאחרונה – “עולמות”.

עקיבא, מתי החל הרומן שלך עם מוסיקה?  

“מינקות אני בעולם המוסיקה שכן כל אחי ואחיותי מנגנים, בגיל שש נחשפתי לפסנתר ומשם לעוד מגוון רחב של כלים. בגיל 11 פגשתי את הרוק’נרול ונשביתי. וכך הלאה לעולם הכתיבה וההלחנה”. 

כיצד נוצר הקשר עם מפיקו המוסיקלי של האלבום – ניר מימון?

“לאחר חיפושים קדחתניים אחרי אדם שידבר את השפה. ‘ישי ריבו’ הציע לי לפנות אליו. אך ניר היה מאוד עסוק אך אני לא הרפיתי ו”ניג’זתי” לו להפגש ולהקשיב לשירים. החיבור היה מיידי ומדהים הפכנו לחברים קרובים והעבודה על הדיסק עם ניר הייתה קסומה ומלאת חיים. ניר נתן לי מלא מקום לביטוי גם בחלק העיבודי וגם בהפקה. כחלק מהרצון לשמור על הכנות והדיוק של החומרים”.

כמה זמן ארכה העבודה על האלבום ואיך החלטת אילו שירים ייכנסו אליו ואילו לא?  

“במסתכם לקח לנו 10 חודשים להגיע לגרסה סופית ומלאה של האלבום.      היה לי מאוד קשה להחליט איזה שירים כן ואיזה לא. היו שירים  שנפרדנו מהם אחרי חדש חודשיים של עבודה. זו עבודה קשה של דיוק וצריך לשמור על קו אחיד יחסית בין השירים”.

מאיזו מוסיקה אתה מושפע?

“ספקטרום רחב- משלמהנ קרליבך וניגוני נשמה עתיקים עד רדיוהד וניק דרייק בתווך יש גם את ברי סחרוף דודו טסה ואביתר בנאי”

מה המסרים שאתה מנסה להעביר במוסיקה שלך?  

“המוסיקה עןסקת בעולם הרוח שבי ומתוך כך בכל אדם. ובחיבורים בין שאר כוחות החים שבנו המושכים כל אחד לכיוון אחר. מאמין שמוסיקה הזו ובכלל.. יכולה לחבר בין אדם לעצמו לקרוביו ואלוהיו”. 

מתי הופעות קרובות?  

“אחרי מופעי ההשקה המדהימים שהיו בזאפה חלוץ33 ובבסקולה.. קובעים עכשיו סיבוב גדול נוסף בחודש מאי-מוזמנים להתעדכן וחוצמזה בעצמאות אני מופיע בדימונה ובחולון”.

 

תגובות

להשאיר תגובה