קםם, זו התחושה שאתה מרגיש כשאתה נכנס למלון הבוטיק "וילה גליליי", המלון שניצב לו על צלע הר בינות מבני אבן יפיפים, הוא לא פחות מקסם ציורי משובב נפש, המלון,שוכן במבנה אבן יפהפה שנבנה בשנת 1921 והוסב למלון בוטיק לפני למעלה מעשור. עם הזמן הפך המקום לאחד מהמלונות היוקרתיים והמבוקשים בישראל ולא בכדי.

במלון, 21 חדרים מעוצבים, גדולים דיים כדי להתנהל בתוכם ומרשימים למדי, חדר הלובי מעוטר בשלל תבליטים היסטוריים, בפות מעוצבות ואוירה חמה ונינוחה, במקום מסעדה צרפתית מצויינת המגישה מבחר מנות שף לארוחת הערב, וארוחות בוקר עשירות, בחצר בריכת שחיה חצי אולימפית לרווחת השוהים, ובחדרים המון חום ושלווה. הקירות הבהירים שמעטרים במשורה בחדרים משרים אוירה נעימה למדי, הרוח השורקת מבחוץ והנוף הגלילי מסבים כשלעצמם אושר. קסם גלילי, כבר אמרנו?

מה כדאי לעשות במקום?

אם כבר הגעתם עד לגליל, באתם בעיקר לנוח, ובתחושה הזו זה בהחלט המקום לעשות את זה, גם כשהמלון היה בתפוסה מלאה(בתקופת שהייתנו) עדיין לא שמענו שום רחש של אנשים מסביב ונדמה שהיינו לבדנו במקום, זה אולי הייחוד במלון, השקט, השלווה, הרוגע, והעובדה שאתה מרגיש כאילו המקום כולו עומד לרשותך. קחו ספר טוב, משקפי שמש גדולים וצאו לשבת במרפסת הנעימה, עצי אורן, בריכת השחיה שניבטת והשקט יעשו את שלהם. באתם לנוח? אז עד הסוף.

850a74ca-335b-4bee-b612-037bb47e8fed

ואיך האוכל?

או, טוב ששאלתם, במלון יש כאמור את מסעדת "צפתא", שמגישה אוכל גלילי צרפתי כשר, המנות לא מתוחכמות מדי, אבל עם זאת טעימות מאוד, התפריט מיוחד למקום ומציע מנות ראשונות, עיקריות וקינוח, והן כולן חלק מהארוחת הערב שמוגשת לאורחים. המנות גדולות ומשבעיות מאוד, מוגשות באדיבות וניכר שהן נעשות עם המון אהבה למקום ולמטבח הגלילי.

rest3

בסיכום: 

מקום נפלא, אוירה מדהימה, נופים משגעים אוכל נהדר וישרות מצויין. סעו לגליל ואל תשכחו מי המליץ לכם.

http://www.villa-galilee.com/

תגובות

להשאיר תגובה