פסטיבל "טעמים בעמקים" הפך כבר מזמן למסורת יפה. גם השנה זו הפעם ה-12, הוא מתקיים בחודש ינואר בין התאריכים 17.1-28.1 במהלך כל ימות אמצע השבוע, עשרה ימים של חגיגות שעוברות ממסעדה למסעדה, בין היקבים, בסיורים מודרכים ובסדנאות בקניונים. חוויה של תוצרת חקלאית טרייה, המוגשת במסעדות המובחרות באזור עמק יזרעאל, לצד יינות מיקבים מקומיים בנוף השדות הירוקים.

לצד הארוחות והאירועים הקולינריים במסעדות המובחרות, מתקיימים מפגשים מעניינים עם החקלאים העובדים בשדות, תערוכות אומנים במסעדות וביקבים, הרכבים מוזיקליים מקומיים שינעימו את זמן המבקרים, לצד טעימות מתוצרת העמק – יין, דבש, שמן זית לצד ירקות ופירות טריים

בתוך מרחבים פתוחים, יערות ושדות אין קץ מחכים לכם משקים חקלאים, מרכזי מבקרים ייחודיים, אתרי מורשת, יקבים, מוזיאונים ושלל פינות טבע. כל אלו בתוספת אנשי המקום, המספרים את הסיפור של כולנו מימי התנ"ך ועד ימינו. יש בעמקים את כל חומרי הגלם המשובחים ביותר לנופש פעיל, עשיר ומרתק, ואת כל המרכיבים לימי פעילות שאנחנו יודעים שישאירו את חותמם, שמהם יוצאים עם חיוך ותחושה של ערך מוסף.

המבקרים ב"פסטיבל הטעמים" מוזמנים להכיר את השפים במסעדות שיארחו אותם לסדנאות שף, שיהיו משתה מתמשך של טעימות ויינות משובחים. המסעדות יוציאו מהמזווה את התוצרת החקלאית הטרייה עמה מבשלים השפים במטבחים, ובכל אחת מהמסעדות המשתתפות, יוזמנו הסועדים לטעימות יין, גבינות, שמן זית, דבש, זיתים וירקות מיוחדים, ביניהם: חסה הידרופונית, נבטים מסוגים שונים, אספרגוס, פירות העונה והכל תוצרת העמק. למבקרים יוצעו ארוחות הכוללות מנה ראשונה + עיקרית + כוס יין ב- 79 עד 109 ₪.

המסעדות והשפים המשתתפים בפסטיבל: אדלה – רמת ישי, אוקטגון – נהלל, בלה – בית שערים, דורון בר און – היוגב, טנדוקה (כשר) – יקנעם המושבה, לימוזין – רמת ישי, נילי כהן מינץ – בית לחם הגלילית (כשר), פינת האוכל החדשה – קריית טבעון (כשר), קימל בגלבוע ושלו ביער – קריית טבעון.

באזור העמקים קמו בשנים האחרונות יקבי בוטיק חדשים, ובמהלך פסטיבל "טעמים בעמקים" ניתנת הזדמנות להכירם. היקבים המשתתפים: יקב הגבעה – קיבוץ גבע, יקב טוליפ – כפר תקווה, יקב סריג – מרחביה, יקב שדות – שדה יעקב.

יקבי בנימינה ייקחו חלק מרכזי בצד הקולינארי של הפסטיבל, ויציעו במסעדות המשתתפות מגוון יינות מסדרות היקב. כך יוכלו המבקרים במסעדות במסגרת אירועי הפסטיבל ליהנות מתפריט יינות ייחודי שיבנו עם אנשי היין של היקב יחד עם השפים של המסעדות השונות, בהתאמה לתפריט הקולינארי.

פסטיבל 4

וכמה מסעדות שאהבנו על הדרך:

פינת האוכל – טבעון

פינת האוכל בטבעון הינה מסעדה-מעדנייה, בשרית, צמחונית וטבעונית, עם אפשרות לקניית אוכל הביתה וגם לשבת בנחת. במקום אוכל ביתי, עם שימוש מרובה בירקות עונתיים ועשבי בר, ממרחים, עוגות, עוגיות ופריטי מעדנייה מובחרים. במקום נערכות גם סדנאות בישול וערבי תרבות. לכבוד הפסטיבל: ארוחת טעימות של פינת האוכל ב – 89 ₪.

לימוזין – רמת ישי

מסעדת ברים מדהימה ולצידה איטליז, המתמחים ביישון בשרים בתנאים טבעיים, והבאתם לצלחת באופן מוקפד ומקצועי. המסעדה בעלת אופי כפרי והמנות רבות ומגוונות, כשהדגש על איכות הבשרים הניצלים על הגריל. באיטליז ניתן לרכוש בשרים הביתה, בליווי מקצועי של צוות קצבים מיומן.

אוקטגון – צומת נהלל בכניסה לרמת דוד

בלב שדות מושב נהלל במקום הצופה על הנוף החקלאי של עמק יזרעאל, הוקמה לפני 14 שנים המסעדה הכפרית "אוקטגון". הסועדים נהנים מחוויית בילוי מושלמת באווירה רגועה ורומנטית. תפריט המסעדה הינו תפריט כפרי המתמקד בבשרים, דגים ופירות ים.

86fda5e2-9d36-4770-8e16-e3977aa567a8

חויה מיוחדת במינה היא הביקור בחווה האורגנית במרחביה, הנמצאת בשדות המושב, בלב עמק יזרעאל ומשתרעת על פני עשרות דונמים של שדה פתוח, חממות ובתי רשת, בוסתן פירות וחנות למכירת מזון ותוצרת חקלאית אורגנית רחבה. חשוב לציין שהתוצרת נקטפת מידי יום ביומו ומועברת ללקוח מיד עם קטיפתה. החווה משווקת סלי מוצרים אורגניים ישירות לבית הלקוח, ומשמשת גם נקודת מכירה במקום.

החווה האורגנית משלבת בין עובדיה משתקמים נפגעי נפש מעמותת אנוש, והעובדים משולבים בעבודה בתשלום בכל תחומי הפעילות של החווה, בחממות ובשדה הפתוח, בליווי מדריך. בחווה עובדים גם אלה שנפלטו משוק העבודה מסיבות שונות, כולל פרויקט ליווי ילדים בשלבי החלמה.

החווה שהינה בבעלותן של נטע קדשאי ואיילת מרגלית, ומעסיקה רק נשים בכל העבודות הנדרשות, מארחת בתחום החווה ללא תשלום אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בגילאים שונים. מדריכים המעוניינים לתאם ביקור בחוה, יש לפנות לאיילת 052-3129867

http://thefarm.co.il/home

 

15 הערות

להשאיר תגובה