אירועי הקיץ חוזרים :פסטיבל ג’אז על הים במרינה הרצליה לטיני, אתני, ברודווי, וג’אז ישראלי לצד הופעות של הפסנתרן הווירטואוז לאוניד פטשקה וזמרת הלדינו יסמין לוי, כניסה חופשית

כמדינה שמשלבת ישן וחדש, חורבן ותקומה ופסיפס של תרבויות מרחבי העולם – זה היה כנראה רק עניין של זמן עד שישראל תהפוך לאחת מבירות הג’אז של העולם עם נבחרת יוצרים מקומיים שמעניקים אינטרפרטציה אישית ומקומית ליצירות קלאסיות בסגנון המוזיקלי שתמיד השאיר מקום לדמיון, לאלתור ולחשיבה מחודשת.

פסטיבל ג’אז על הים במרינה הרצליה חוזר ומביא עשרות אמנים לבמה אחת, בסדרת מופעים שיתקיימו בימי שלישי (מופע פותח יום ג’ 18 למאי, מופע מסכם ביום ג’ 22 ליוני). את הפסטיבל יפתח פסנתרן הג’אז הווירטואוז לאוניד פטשקה שנכלל ברשימת 100 נגני הג’אז הטובים ביותר של המאה העשרים אשר יארח את אגדת הג’אז רוי יאנג להופעה משותפת.

במופע השני (ג’אז ותשוקה לטינית, 25 למאי) נצלול אל תוך הקצב הלטיני במופע של הכנרת, הזמרת והרקדנית  טניה וינוקור במופע פיוז’ן מלא אש ותשוקה בו היא מעבדת מחדש יצירות מוכרות בסגנון ג’אז מהול במקצבים ספרדיים ולטיניים. בין היתר תבצע וינוקור עיבודים מחודשים ליצירותיהם של צ’יק קוריאה, גרשווין, פאקו דה לוסיה ועוד. המופע השלישי (מסע אל תוך הקצב, 1 ליוני) יביא אמן המרימבה וכלי ההקשה איתן זיו לבמה כ- 60 כלי הקשה ויחד עם אמן כלי הנשיפה גל דהן יבצעו מוזיקת עולם ממקורות לטיניים, קובניים, אפריקניים, אתניים וים תיכוניים בעיבודי ג’אז עכשוויים.

במופע השלישי בסדרה (Broade way Jazz Club, 8 ליוני) תעשה הזמרת ינית אסולין כבוד ל”כל הג’אז הזה” בלהיטים הבולטים ביותר שבוצעו על במות ברודווי: The man I love, Body and soul, Summertime, it doesn’t mean a thing, these foolish things.

ואחרי שביקרנו ברחבי העולם נחזור אחורה אל המקורות שלנו – במופע של ענקי הג’אז הישראלי – חמישיית דור המייסדים (15 ליוני). המופע יעשה כבוד למועדון הג’אז המיתולוגי “בר-ברים” אשר פעל בתל אביב בשנות ה-60 וה-70. המנהל האומנותי של בר-ברים והמתופף האגדי אהרלה קמינסקי יארח את דני גוטפריד (פסנתר), אלברט פיאמנטה (סקסופון) ממלו גייטנופולוס (חצוצרה וסקסופון) ורם ארז  (קונטרבס) בתוכנית, אלתורים על נעימות מוכרות מעולם הג’אז, וקטעים מקוריים.

את הפסטיבל יחתום הרכב הג’אז דפנה לוי והקלאסיקטס המשלב ג’אז עם מוסיקה ישראלית, אתנית ויצירות קלאסיות ידועות אשר יארחו את זמרת הנשמה של הלאדינו הבינלאומית יסמין לוי (דפנה לוי והקלאסיקטס מארחים את יסמין לוי, 22 ליוני).

מידי יום שלישי שעות 19:30-21:00 הכניסה חופשית.למידע נוסף: www.herzliya-marina.co.il

 

תגובות

להשאיר תגובה