Albm, אפליקציה חדשה ליצירת אלבומי תמונות חברתיים מאפשרת תיעוד משותף עם משתמשים נוספים ובכך ליצור פסיפס עשיר של חוויות

כולנו מכירים את ההנאה וההתרגשות העולות בהסתכלות באלבומי תמונות המקבצים בתוכם את הרגעים המשמעותיים בחיים. צילומי החתונה, לידת התינוק ואפילו הרגעים המגניבים עם החבר'ה מהעבודה – חוויות אלו כולן הם בעלי ערך סנטימנטלי רב.

אם בעבר היינו מדפדפים בין דפיו הקשיחים של אלבום מעוצב ידני, כיום בעידן הסלולארי  ובעזרת הסמארפון, אנו מצלמים כל פיסת נוף שעוברת בדרכנו או נכנעים לטרנד ה"סלפי", מנציחים את פרצופנו באירוע כלשהו ומיד משתפים את התמונות עם החברים ברשתות החברתיות.

– Albm   Customize Your Story היא אפליקציה חדשה שפותחה על ידי היזמים ובני הזוג סימה ועומרי שלכט אשר ממלאת את הצורך ביצירת אלבום תמונות חברתי. באמצעותה, אפשר ליצור אלבום ביחד עם משתמשי האפליקציה ולשתף אותו ברשתות החברתיות. קיימת גם האפשרות ליצור אלבום תמונות פרטי ולשתף אותו רק עם החברים ולא עם כל משתמשי האפליקציה.

"כיום יש אפליקציות רבות המאפשרות לנו לצלם, לשמור, ליצור מאגרי תמונות ולשתף אותם, אך אנחנו מפספסים חלק גדול מהחוויה של תיעוד משותף –  האפשרות לצלם, לערוך וליצור יחד עם משתמשים נוספים אלבומים עשירים המורכבים מנקודות מבט שונות", אומרת סימה, "חווית השיתוף ממלאת צורך פסיכולוגי של קבלת אישור לפופולאריות שלנו המונצחת ב'לייקים' ובתגובות, אנחנו אוהבים שהחברים שלנו צופים באלבומים, מגיבים להם ונותנים לנו פידבק חיובי. פייסבוק כבר הבינה את זה והיא שולחת לנו כל יום ב'פיד' תמונות ישנות ורגעים נוסטלגיים שחלקנו בפייסבוק באותו תאריך, רק כמה שנים אחורה.

זה לא די והותר? לפעמים נראה שגם זה מציף ביותר מידי תמונות ותזכורות?

"הייחודיות באפליקציה שלנו היא ייצור אלבומים משותפים או אישיים מהחוויות היומיומיות שלנו, מאירועים, טיולים ורגעים מרגשים, כאשר כל אחד מוסיף את התוכן שלו וביחד יוצרים פסיפס של חוויות, כלומר תיעוד של החוויה מנקודות מבט שונות.  האפליקציה מאפשרת המון פיצ׳רים מגניבים, כמו הוספה של ציור, מדבקות, כיתוב וצ׳אט שנותנים ממד אישי וחברתי נוסף לאלבום ושיתוף ברשתות החברתיות, הדפסת האלבום כולו או חלקים ממנו".

האפליקציה מעמידה לרשות המשתמשים מגוון כלי עריכה שיאפשרו להם לבטא את הצד היצירתי שבהם עם אפשרות לצרף טקסטים  במגוון פונטים, לשים מדבקות מדליקות, להוסיף תג מזג אוויר, מיקום ואפילו להוסיף לתמונה איור עם האצבע.

מי שרוצה לשתף חברים שיוכלו להוסיף לאלבום תמונות משלהם ולהגיב, יכול להזמין אותם לאלבום בלחיצת כפתור דרך האפליקציה.  כל דף באלבום ניתן להתאמה אישית מלאה ע"י בחירת סידור העמוד וסוג התוכן (תמונה או וידאו למשל), סוג הכריכה, תמונה הכריכה ועוד.

אחרי שהאלבום מוכן, כל שנותר הוא לשתף אותו ברשתות החברתיות ולחכות ללייקים ולתגובות…".

הרעיון לאפליקציה עלה באחד הטיולים המשפחתיים של בני הזוג. סימה חיפשה אפליקציה שתאפשר לה לתעד את הטיול ומכיוון שלדבריה המשפחה לא נוהגת להעלות תמונות משפחתיות, בפרט של הילדים, ברשתות החברתיות היא ועומרי חשבו על אפליקציה שבה יוכלו לשתף את החוויות שלנו עם האנשים הקרובים להם ובסוף הטיול פשוט לאגד את התמונות ולשלוח אותן להדפסה לקבלת אלבום פיזי, ללא צורך לערוך ולסדר את התמונות בבית.

"תוך כדי החיפושים אחר אפליקציה כזו עלה בי זיכרון ילדות שבו אני וחברותי היינו מעבירות בינינו מחברת  ובה ציורים, איורים והתכתבויות על האהבה הראשונה, הנשיקה הראשונה, דברים שבלב ושלל ריכולים מבית הספר", אמרה סימה, "כל אחת הייתה מוסיפה את התוכן שלה והמחברת הזו הייתה עוברת מאחת לשנייה. ומהזיכרון המתוק הזה התפתח הרעיון לפיתוח לאפליקציה".

 

 

6 הערות

להשאיר תגובה