מזה כשבע שנים שמשפחת אדרעי מפעילה כרם משפחתי להפקת שמן זית, כרם אחינועם. כל הכנסותיו של כרם זה מוקדשות ומושקעות בפרויקטים של עמותת “אחינועם לקידום שוויון הזדמנויות”. עמותה חברתית אשר הוקמה גם היא ביוזמת משפחת אדרעי ופועלת שנים רבות , למען קידום החברה בישראל.

 כרם הזיתים אחינועם ננטע בשנת 2011 באדמות הגליל העליון ע”י משפחת אדרעי. בכרם ישנם שלושה זני זיתים: אסקל, ברנע וסורי. האסקל והברנע הינם פיתוח ישראלי שמקורו בזן הסורי, הפיתוח נעשה מתוך מטרה להשביח את השמן המופק. הזיתים המופקים נמסקים ומגיעים ישירות באותו היום לבית הבד, שם הם עוברים תהליך של “כבישה קרה”. וכך מופק שמן זית כתית מעולה ובאיכות גבוהה מאוד.

 אייל אדרעי,יו”ר העמותה : “את כרם אחינועם אני ומשפחתי החלטנו לפתח למען עמותת “אחינועם לקידום שוויון הזדמנויות”. בקניית השמן ישנו ערך מוסף, כל ההכנסות ממכירת שמן הזית מושקעות בפרויקטים של העמותה. פרויקטים להעשרה וליווי נערים ונערות מרקעים מוחלשים משלב התיכון, בשרות הצבאי והלאומי, באזרחות בלימודי התואר האקדמי ובהשמה המקצועית.

בימים אלו בצל משבר הקורונה, משרד החינוך החליט על למידה מרחוק, מבלי לקחת בחשבון את הקשיים החברתיים. לא לכל ילד וילדה ישנה האופציה ללמידה מרחוק, לא בכל בית אב בישראל ישנו מחשב. כמו כן, לא בכל בית אב בישראל ישנם מספר מחשבים לפי מספר הילדים. הקושי שנוצר בצל המשבר הביא את עמותת אחינועם לגייס כספים בהקדם, על מנת לרכוש מחשבים ניידים לבתי אב שלא קיים בהם מחשב.

אייל מוסיף: אנו מזמינים אתכם להנות משמן זית איכותי. ובנוסף, לקחת חלק בעשיה חברתית, ליצור שינוי ולקדם יחד אתנו שוויון הזדמנויות בכך שתרכשו מהשמן”.

השמן נמכר באתר האינטרנט שכתובתו ahinoam.org.il

תגובות

להשאיר תגובה