זוהר, נוצץ.. זהב הוא לא רק צבע, הוא גם אמירה, כיצד מכניסים טאץ' נוצץ גם לתוך הבית שלכם? 

הצבע הזהוב משדרג כל מראה ובכל הקשור לעיצוב הבית, הזהב מעניק מראה ייחודי ועוצר נשימה. הזהב ידוע כיסוד כימי אשר ריתק בני אדם רבים מאז גילויו בשל ערכו הרב. חלק מהביטויים היפים על הזהב, נשמעים רלוונטיים גם כיום. הזהב בעיצוב הבית מייצג בגרות, מנהיגות והגשמת יעדים. כמו כן, הוא ידוע כמעניק אווירה של זוהר, הרמוניה ותחושת מלכותיות. תכונות אלו הופכות אותו לגוון אידיאלי לעיצוב חלל המגורים.

על פי מירי פיקרסקי רובין, המעצבת של BG paint מקבוצת אשטרום:  "צבע הזהב משדר חום ויוקרתיות. הגוון הזהוב משדרג מיידית כל חלל ומוסיף לו נופך זוהר ואלגנטי (כמובן שתלוי במינון).  מעצם היותו אחד מהיסודות, הוא גם מחבר אותנו לטבע ובשימוש מושכל,  נותן תחושה ביתית ונעימה".

הזהב הוא צבע דומיננטי ולכן נהוג להשתמש בו כצבע הדגשה ולא כצבע העיקרי לעיצוב. על פי הפנג שווי, צבע הזהב מסמל שמחה ותבונה – אנרגיות המתאימות לכל חדרי הבית. ניתן לשלב את צבע הזהב כמעט בכל סגנון עיצובי קיים והוא מתאים למגוון שילובי צבעים. מי שפחות מתחבר לצבע הזהב, יכול לבחור בצבע הכסוף שמשדרג גם הוא את חלל החדר ומעניק לו זוהר. הצבע הכסוף משוייך למשפחת הצבעים הקרים ואילו הצבע הזהב מקושר למשפחת הצבעים החמים.

8f8d2771-96fb-422e-9cdd-46671c42246b

 

כאמור, צבע הזהב הינו צבע דומיננטי ולכן לא נצבע בו קיר שלם. יחד עם זאת, הזהב הוא צבע נפלא ליצירת דוגמאות על הקיר לדוגמא: על ידי צביעה דקורטיבית, טפט מעוטר או אפילו ליצור פס זהב המפריד בין שני צבעים שונים על אותו הקיר. בחדר השינה לדוגמא, ניתן לסמן צורות גיאומטריות על הקיר ולצבוע אותן בצבע זהב אחיד. יש אין ספור אפשרויות, העיקר לעשות זאת במינון. למעט הזהב אפשר להשתמש בצבע כסוף או בגוון הנחושת (שהוא למעשה שילוב בין הזהב לכסוף). בחירת הגוון תעשה בהתאם לרהיטים בחדר, הקירות, הריצוף, התאורה והאביזרים המשלימים.

 

יש מגוון רחב של שילובים שניתן לעשות עם הצבע הזהב, כשהבולט והייחודי ביותר הוא הצבע הבורדו עם הזהב. מימי הרנסנס השילוב של בורדו וזהב הוא שילוב מנצח שמבטא קלאסיות וקונוטציה אלגנטית. ההמלצה היא לצבוע את הקיר בבורדו ולהוסיף פס או דקור בזהב. השילוב של הבורדו עם הזהב יוצר מראה מנצח על-זמני ומביא את האומנות הקדומה אל תוך ביתך.

הבית הוא המקום הפרטי ביותר שיש לנו ולכן הוא צריך להתאים לטעם ולסגנון האישי של כל אחד באופן אינדיבידואלי. בבואכם לעצב את חלל מגוריכם, תעיזו, כי הכנסת קצת צבע הביתה, משמעותה הכנסת הרבה אור.

 

המידע באדיבות BG PAINT מותג הצבע החדשני מקבוצת אשטרום.

לפרטים נוספים: אתר הבית של BG BOND

aa1b9d4f-c095-44bf-8ae6-de830ec82190

 

 

7 הערות

להשאיר תגובה