יד ביד

לראשונה שיתוף פעולה ייחודי בין צה”ל לבין ארגון לתת והקרן לידידות במשימת חירום לאומית עבור קשישים נזקקים במטרה לסייע בבלימת התפשטות הקורונה ועכשיו, COLU – אפליקציית התשלומים המקומית המאפשרת תשלום ללא ארנק, נרתמה גם היא למהלך מציל החיים

ארגון לתת יחד עם הקרן לידידות והקרנות הגדולות בישראל (קרן רש”י, אריסון, עזריאלי ואדליס) לצד חברות מובילות במגזר העסקי (Adelis, Fsju Israel, קרן רש”י, עזריאלי, אריסון, יוניליוור, תנובה, פועלים, כי”ל, חוגלה קימברלי), וועידת התביעות, התגייסו יחד למשימה לאומית – להנגיש מזון ומוצרי היגיינה בסיסיים לעשרות אלפי קשישים נזקקים, במטרה שיוכלו להישאר בביתם וכך להימנע מסיכון להדבקה ותחלואה בנגיף הקורונה. חבילת הסיוע הייעודית, תכלול מוצרי מזון (מותאמים לקשישים) ומוצרים נלווים מתחום ההיגיינה. COLU – אפליקציית התשלומים המקומית, המעודדת רכישות מעסקים קטנים ומאפשרת תשלום ללא ארנק, נרתמה גם היא ותאפשר את התרומה למהלך דרך האפליקציה בצורה נוחה ומיידית.

“Colu היא אפליקציה שעוזרת באופן קבוע לקהילת העסקים המקומית, לכן היה טבעי שנרצה לתרום גם במקומות נוספים”, אומר עמוס מאירי, מנכ”ל ומייסד משותף Colu. “חשוב לנו לחבר את המשתמשים שלנו לעשייה ונתינה חברתית ולאפשר לעשות טוב דרך הפלטפורמה שלנו. אנחנו לא רק ארנק דיגיטלי, המטבעות שצוברים המשתמשים שלנו נועדו לחזק את הכלכלה המקומית, לעזור לאוכלוסיות חלשות ולהראות שאפשר להעביר את הכסף שנצבר למען מטרות טובות. אנחנו מברכים על הבחירה בשיתוף פעולה עם ארגון לתת המוביל את המהלך החשוב ומתכננים פעילויות בעלות אופי דומה בהמשך”.

דרך חמ”ל פיקוד העורף בראשות האלוף תמיר ידעי ורמ”ט אכ”א מישל ינקו, גויס בסיס מרכז ציוד ולחימה (מצל”ח) בצריפין, והחל מהבוקר 50 חיילים יארזו אלפי חבילות סיוע ייעודיות, שיחולקו החל מהימים הקרובים על ידי מתנדבים לקשישים נזקקים, כדי שאלה לא ייאלצו להסתובב בקהילה, כחלק מהמשימה הלאומית לשטח את העקומה ולהקטין את קצב ההידבקות בקורונה, בעיקר בקרב אוכלוסיית הקשישים הנזקקת והפגיעה ביותר.

אנחנו עומדים בפני משימה לאומית דחופה – להקים את קו ההגנה הראשון למניעת התפשטות נגיף הקורונה, על ידי הנגשת מזון וציוד חיוני לאוכלוסיית הקשישים הנזקקת והפגיעה ביותר. מכיוון שהקשישים נמצאים בסיכון גבוה לתחלואה, עלינו לדאוג לצרכיהם הבסיסיים, וזאת על מנת שיוכלו להישאר בביתהם ולהפחית למינימום מגע עם הקהילה. הצלחה במשימה זו, כשאנחנו על סף מצב חירום לאומי, עשויה לצמצם את התחלואה בקרב הקשישים, ותסייע לנו להרוויח זמן יקר ואקוטי במרוץ לבלום את התפשטות המגפה ולהימנע מתרחיש של קריסת מערכת הבריאות.

במקביל ארגון לתת ממשיך לפעול למען המשפחות הנזקקות שבתקופה זאת נפגעות אף יותר מכלל האוכלוסייה בשל המשבר הכלכלי שפוקד אותנו וההגבלות שהושטו על הציבור. עובדים רבים מפוטרים, מוצאים לחל”ת, עסקים קטנים מתמוטטים, וכל זאת לפני חג הפסח שגם כך בימים כתיקונם אנו חווים ביקוש גדול יותר לסיוע בתקופה זו.

המטרה העיקרית היא להנגיש חבילת סיוע חירום, עבור 45,000 קשישים הנזקקים ביותר ע”ב חודשי, ובמקביל להמשיך לתמוך בעשרות אלפי משפחות נזקקות דרך רשת העמותות של ארגון לתת, כדי שתוכלנה לעבור את התקופה הקשה הפוקדת אותנו ואת חג הפסח בכבוד.

ארגון לתת יחלק חבילות סיוע ייעודיות הכוללות  מוצרי מזון (מותאמים לקשישים) ומוצרים נלווים מתחום ההיגיינה (אלקו-ג’ל, מגבונים לחים, סבון נוזלי, כפפות, נייר טואלט ועוד). החבילות יחולקו ישירות לבתי הקשישים על ידי מתנדבים. במקביל, יופעל מוקד טלפוני וקו-חם לשם מתן מענה לפניות של קהל היעד, מיפוי וסיוע. כמו כן נחלק גם חבילות מזון מורחבות לטובת חג הפסח.

לשם כך ארגון לתת עולה בקמפיין המבקש מהציבור לתרום ערכות סיוע ומזון.שיתוף הפעולה של COLU עם ארגון לתת ימשך עד לאחר חג הפסח.

ניתן לתרום באתר לתת או דרך המוקד הטלפוני של לתת 6833* או דרך COLU.

תגובות

להשאיר תגובה