טיפים חשובים למיחזור משכנתא

אז לקחתם משכנתא לפני כמה שנים והייתם בטוחים שזוהי העסקה הטובה ביותר בשוק. יכול להיות… אבל הזמן חלף והביא שינויים במצבכם הכלכלי ובנתוני המשק, מה שהפך את המשכנתא לבלתי כדאית או חונקת. בואו לקרוא כמה טיפים חשובים על מיחזור משכנתא ותבינו מתי כדאי לשקול את המהלך ועם מי לעשות אותו.

טיפ ראשון – יד על הדופק את תלוש המשכורת אתם בודקים מדי חודש וכך גם את הוצאות המשפחה, אך למרבה הפליאה אינכם זוכרים לבדוק את ההתחייבות הפיננסית הגדולה ביותר שלכם. מדוע? כי נדמה שהחזרי המשכנתא הם עובדה מוגמרת שאין מה לעשות לגביה, וגם לא צריך. אבל האמת הפוכה לחלוטין: ישנם שינויים המתחוללים כל הזמן במשק שבהחלט משפיעים על כדאיות המשכנתא הנוכחית שלכם. לדוגמא, אם המשכנתא צמודה למדד המחירים לצרכן וישנה שנה של אינפלציה, כלומר עליית יוקר מחיה, הרי שאתם משלמים יותר ושווה לשקול מחזור של ההלוואה. דוגמא נוספת היא הריבית שאתם משלמים על המשכנתא, שאולי הייתה טובה לפני כמה שנים אך אם התרחשה ירידה בריבית במשק הרי שכיום ישנן אופציות טובות בהרבה, ובעצם אתם מפסידים כיום ממון נכבד.

טיפ שני – התאמת המשכנתא ליכולות הכלכליות אם במשק מתחוללים שינויים, בוודאי נכון הדבר גם לגבי המשפחה עצמה. לדוגמא, ייתכן שבאופן טבעי התקדמתם עם השנים במקום העבודה וכעת אתם מביאים משכורת גבוהה בהרבה, או אולי הגיע אליכם סכום רציני עקב ירושה או מכירת נכס. במקרים אלו, קחו בחשבון שככל שהמשכנתא פרוסה על פני תקופה ארוכה יותר כך אתם בעצם מפסידים על הריבית, ומדובר בסכומים רציניים. ניתן למחזר את המשכנתא כך שתיפרס על פני תקופה קצרה יותר, עם הגדלה של ההחזר החודשי או הקדמת תשלומים, כאשר במקרים רבים מדובר בצעד משתלם ביותר גם אחרי עמלות הפירעון המוקדם (אם קיימות). מצד שני, ייתכן שאתם סובלים ממצב כלכלי הפוך: הציפיות למשכורת גבוהה התבדו, יש עוד המון הוצאות על הילדים, נכנסתם לקושי עקב בעיית בריאות בלתי צפויה, וכדומה. במקרה זה חשוב לבדוק את אפשרויות המחזור הקיימות במטרה להקטין את התשלומים החונקים, למשל על ידי פריסה ארוכה יותר או בחירה במסלול משתלם יחסית למצב השוק, ובכך להימנע מתסבוכות בלתי נעימות מול הבנק עד כדי איום על הבית עצמו.

טיפ שלישי – היעזרו במומחים ייתכן שהחיים כה לחוצים עד שאין לכם זמן לצלול לבדיקות רציניות, למשא ומתן מול הבנקים ולכל ההליכים הבירוקרטים הכרוכים במחזור משכנתא. מעבר לכך, מי שאינו מבין בתחום יכול לפספס בקלות הזדמנויות טובות. לכן, מומלץ לפנות אל חברות המתמחות במיחזור משכנתאות בעזרת יועצים בעלי ניסיון רב. חברות אלו כדוגמת YouSave עושות עבורכם את כל העבודה: בחינה של כדאיות המחזור, בניית תמהיל חסכוני למשכנתא בהתאם למצבכם הכלכלי וצפי עתידי, ניהול משא ומתן תקיף עם הבנקים, והשגת התנאים הכי טובים בשוק. אתם מצידכם רק צריכים להגיע לחתימה בבנק כך שתוכלו להמשיך את שגרת החיים בלי טרחה, דאגות או מאמץ מיוחד.

http://www.yousave.co.il/mortgage-cycle/

הכתבה נכתבה בחסות YouSave

תגובות

להשאיר תגובה