חרמות הם תופעה מצערת ומכוערת שלמרבה הצער, עדיין קיימת ברוב בתי הספר. ההורים המופתעים, לא מבינים איך יכול להיות שדווקא הילד שלהם נפל קורבן לחרם כזה ומי שלעיתים מופתע אף יותר, אלו הורי הילדים שביצעו את החרם. אז איך דואגים לדעת מה קורה עם הילד? איך לומדים את עולמו ודואגים למנוע מקרים כאלו? ספר חדש, מציע לעקור את בעיית החרם מהשורש ולחנך לקבלת השונה כבר מגיל צעיר. קבלו הצצה לספר הכי מעורר השראה שתקראו בזמן הקרוב, לילדים, וגם להורים.

פילים לא מתקבלים מאת ליזה מנטצ’ב וטאי-יון

היום זה כבר ברור – חרם שמתרחש בתקופת הילדות יכול להשאיר צלקת של ממש בחייו הבוגרים של אדם שעבר את החוויה המצערת. כחברה, אנו מחויבים לפעול על מנת לצמצם ככל הניתן את התופעה ואת ההתנגדות לקבלת השונה, בינינו, ובעיקר בקרב ילדינו. אחת הדרכים האפקטיביות ביותר לעשות כן, היא ספרי ילדים.

ספרי ילדים מאפשרים לנו לצלול ביחד עם הילדים לתוך העולם שלהם, לראות איך מגיבים לגיבורים ולדמויות בספרים השונים, מה דעתם על התנהגויות ומחשבות שמוצגות בספר ובכלל לחשוף אותם לעולם הצבעוני שלנו ולקבל מהם תגובות אמיתיות שיאפשרו לנו לקרוא אותם ממש כמו ספר פתוח.

רב-המכר פילים לא מתקבלים (מאת ליזה מנטצ’ב וטאי-יון) הוא בדיוק ספר כזה. הוא מצליח למשוך את הילדים בצבעוניות ובמתיקות אין קץ, אבל גם מצליח להעביר את מסר הסובלנות וקבלת השונה בעדינות ומבלי לפגוע בכיף שבסיפור ילדים.

הסיפור: ילד וחברו הטוב ביותר- פילון, יוצאים אל מפגש חיות המחמד העירוני. אך כשהם מגיעים הם מוצאים על הדלת שלט ובו כתוב ‘פילים לא מתקבלים’. הילד והפיל הנבוכים, מסתובבים, עוזבים את המקום ומנסים לעודד אחד את השני. בדרך הם פוגשים בילדה עם בואש, שגם אותה לא הכניסו למועדון חיות המחמד, ביחד הם מקימים מועדון חדש לכל הילדים והחיות המיוחדות ותולים שלט גדול “כולם מוזמנים!”  (גילאים 3-6)

הוצאת אגם, ש’פילים לא מתקבלים’ הוא אחד מספריה המצליחים, היא הוצאה ששמה לה למטרה להחזיר לעולם את ה”סיפור הטוב”. לא עוד ערכים ומסרים אין סופיים שמועברים בקדחתנות ובשפה דלה לילדים, אלא שימת דגש על הסיפור, על הכיף שבקריאת ספרים וכן גם בחירת ספרים שמצליחים להטמיע אצל הילד רעיונות וערכים חיוביים.

“אגם” היא הוצאת ספרי עיון, פנאי וסיפורת, המתמחה בספרות ילדים ונוער. ספרי הילדים של אגם מעניקים חוויה של סיפור ואמנות, מעודדים קריאה, מעשירים את הדמיון ומקנים כלים לחשיבה יצירתית ובניית שפה.
באגם מוציאים לאור ספרים איכותיים ומאוזנים. כלומר, הילד מבין מה הוא קורא מחד, אבל מאידך גם לא מוגשת בפניו השפה העברית בצורה דלה שאינה מקדמת אותו לשום מקום. באתר של ‘אגם הוצאה לאור’, תוכלו לקבל פרטים מלאים על כל הספרים: לרבות שכבת הגיל המתאימה, הניקוד ואפילו לראות דפים פנימיים מתוך הספר – זה שווה!

באתר החדש של אגם תוכלו לקרוא כתבות מגזין בנושא הורות, זוגיות, ילדים ועוד, תוכלו להוריד דפי עבודה ודפי צביעה שמתעדכנים כל הזמן וכמובן ליהנות מחגיגה צבעונית של כל הספרים שלנו.

 

תגובות

להשאיר תגובה