חברת המיקרו-מוביליטי השיתופית הגדולה בעולם ליים (Lime) בשיתוף עם דיזינגוף סנטר, יוצאת ביוזמה חדשה לקידום החשיבות של חבישת קסדה במטרה לעודד שמירה על הבטיחות בעת רכיבה על כל סוג של קורקינט או אופניים.

ליים קיימה סדנת יצירה חווייתית לילדים בה הם עיצבו  קסדות עבור הוריהם, על מנת לסייע להם לשמור על בטיחותם בעת רכיבה על אופניים וקורקינטים. הסדנה התקיימה בהנחייתו של המשפיען ומנחה סדנאות סטייל ואופנה, לאון שניידרובסקי, שסייע למשפחות בהכנת עיצובים מהנים ויצירתיים. כל הילדים קיבלו במתנה קסדה (בגודל המיועד למבוגרים) אותה עיצבו במגוון חומרי יצירה ואומנות, עבור הוריהם.

לצד המסר החינוכי לילדים על חשיבות חבישת קסדה, ליים מקווה שההורים יחבשו את הקסדות המעוצבות החדשות בגאווה ויחושו מוטיבציה לשים את בטיחותם בראש סדר העדיפויות כשהם רוכבים בתל אביב. על פי נתוני הרלב"ד, חבישת קסדה מקטינה את הסיכון לפגיעת ראש ב 50%. בנוסף, קנס על אי-חבישת קסדה לרוכבים בכל כלי חשמלי עומד על 1,000 ש"ח.

מקסים מוזס, מנכ"ל Lime ישראל: "כהורים, נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על סביבה בטוחה ומוגנת עבור ילדינו. אנו מרגישים חובה להעביר את המסר הזה לכל הורה שרוכב על כלים זעירים, וכמובן לילדים שיצטרפו למעגל הרוכבים עם בגרותם. כאלה שרואים את האימוץ האדיר של הקורקינטים שלנו על ידי תושבי הערים בישראל בכלל, ובתל אביב בפרט, החינוך לערך הבטיחות חשוב לנו מאוד, בין אם מדובר ברוכבים על הקורקינטים השיתופיים שלנו או ברוכבים על כלים פרטיים".

ליים פועלת במגוון דרכים על מנת לקדם רכיבה בטוחה ומרחב ציבורי בטוח להולכי רגל ומברכת על קידום החוק החדש של משרד התחבורה המסדיר את רישום כל הכלים החשמליים בישראל. כמו כן, החל מה 1 באוגוסט, הרשויות המקומיות צפויות להתחיל לאכוף את חובת חבישת קסדה ורכיבה על שבילי אופניים ייעודיים בלב

תגובות

להשאיר תגובה