התקרחות ונשירת שיער היא תופעה כואבת אצל רוב הגברים,בישראל יש יותר גברים  קרחים מאשר בשאר מדינות העולם , והסיבות נעוצות בעיקר בגורמים גנטיים וסביבתיים. תופעה שבדרך כלל, מתחילה אצל חלק מהם בשנות העשרים המוקדמות לחייהם.

סימני ההקרחה מתחילים ,בנשירת שיער מוגברת ולעתים אף מופיעה בכמה מוקדים בקרקפת ושיאה מתבטא בהקרחה במרכז הראש, באזור זה איבוד השיער מקו המצח פנימה הוא מאסיבי ובולט לעין. רוב הגברים חשים אי נוחות ואצל חלקם קיים קושי חברתי בגלל התופעה.

אם נערוך סקר רחוב קצר ונשאל את אוכלוסיית  הגברים והנשים כאחד לגבי העדפתם/ן למהו המראה הגברי הטיפוסי ? תשובתם תהיה כמעט זהה  רובם הגדול  יעידו כי יעדיפו מראה שיער מלא, אחרי הכל השיער נתפס אצל רובנו כחלק מאידאל יופי גברי ונשים כאחד.

ונעבור לבשורה הטובה , המלחמה בקו השיער הנסוג עוד לא אבודה! חברת  סלע מדיקל הישראלית בינלאומית מציעה  פתרון מהפכני ,פרי מחקרים רפואיים והמהווה פריצת דרך בהבנה שלמבחנה עצמה, שאליה נלקח הדם יש משמעות עצומה על תוצאות ואיכות הטיפול!

Cellenis באמצעות מכשור בטכניקת הצנטיריפוגה –  באמצעות מבחנות הממצים פלזמה עשירה בטסיות דם מהמטופל. אותן טסיות דם עשירות הן  פלסמת ה PRP. הפלסמה שנוצרה היא רכיב של דם המכיל “גורמים” או חלבונים המסייעים לקרישת דם ואלו גם בעצם תורמים ותומכים בצמיחת התאים.

ההזרקה של החומר נעשית ישירות לקרקפת , הטסיות משחררות  בעומק העור  גורמי גדילה  המעודדים ייצור מוגבר של קולגן ואלסטין ומעודדות ייצור וגדילת זקיקי שערה חדשים, המחקרים המדעיים מוכחים כי במהלך הטיפול , מטופלים שעברו הזרקות בין 2 עד 3 ובהפרש של 3 חודשים האחד מהשני ולאחר 12 חודשים דווח על עליה של 44% בצמיחת זקיקי השיער!

יעילות הטיפול מוכחת גם במקרים של כיבים, דלקות, טיפולי אנטי אי’גינג ,אקנה , טיפול לאחר השתלות שיער  ועוד. שאלנו את ד”ר אלה אגוזי מומחית לרפואת עור ואסתטיקה רפואית האם הטיפול אפקטיבי ויעיל?

“בהחלט, מספר מחקרים הוכיחו את יעילות הטיפול בשיפור מרקם העור , מילוי נפחים במראה טבעי ושיפור בצמיחת שיער בנשירת שיער דפוסית פעילה (בגברים ובנשים) ובאלופציה אראטה ( נשירת שיער לא צלקתית ממקור אוטואימוני(

כמה טיפולים יש לבצע על מנת להגיע לתוצאות?

“פרוטוקול הטיפולים משתנה בין המחקרים ותלוי גם בגיל ובמצב העור של המטופל. מקובל בין 2-3 טיפולים בהפרש של חודש עד שלושה חודשים בין טיפול לטיפול ולאחר מכן תחזוקה אחת לשנה לערך”

מה ההבדל בין שיטה זו למבחנות דם אחרות שקראנו עליהם? האם השיטה בטוחה לעומתן?

“השיטה נחשבת בטוחה מאוד,והיא באישור של  CE  ו FDA.בשיטה מפיקים PRP בריכוז אופטימלי .ישנן מחקרים קלינית המעידים על יעילות השיטה .

מי מורשה להעביר טיפול ?

“רק רופאים אשר הוסמכו לטפל בשיטה”

האם הטיפול יעיל גם להקרחה ודלילות שיער גם בנשים?

“בהחלט, מחקרים מראים על יעילות PRP בעידוד צמיחת השיער בגברים ובנשים . במעקב לאחר 12 חודשים נראה שיש שיפור ניכר בצפיפות השיער בקרב נשים אפילו יותר מאשר בקרב גברים .

כמה זה עולה לנו?

עלות טיפול בודד נעה בין 3000-5000 שח

לפרטים בהרחבה אודות שיטת הטיפול הייחודית מומלץ להיכנס לאתר הבית של חברת סלע מדיקל : http://www.selamedical.co.il/

דף הפייסבוק : https://www.facebook.com/Selamedical/

תגובות

להשאיר תגובה