תפוח בלחיים-לחות בעור וניסוי התפוח

אם העור שלנו בלתי חדיר…. אז למה אנחנו מורחות בכלל קרם לחות?בנוסף, האם כדאי להשקיע בקרם לחות של חברה יוקרתית?כמה מקדם הגנה כדאי שיהיה בלחות היומית שלי ומאיזה גיל כדאי להתחיל?ולקינוח- ניסוי התפוח שיסביר יותר טוב מדוע כדאי להשתמש בקרם לחות.

העור הוא חלק ממערכת החיסון והוא בנוי בצורה שמזכירה פילטר חד כיווני המסנן ללא הבחנה את כל מה שמנסה לחדור לתוכו. אם כך, קרמים המציעים ויטמינים וקסמים צריכים לעורר את חשדך, הרי ויטמינים לא יועילו מעל העור וקסמים מופלאים שמותחים את העור בין רגע הם ללא ספק כימיים ביותר ובטווח הארוך יגרמו לנזקים בלתי הפכים.

קרם הלחות משמש ל2 דברים מעניינים:

יוצר שכבה חוצצת בין העור שלנו לבין רדיקלים חופשיים אשר הגורמים להתחמצנות המוגברת של העור.

יוצר שכבה השומרת על הלחות הטבעית שאנו מייצרים שלא תתאדה ותברח.

ועכשיו לנושא שנוי במחלוקת, מקדם הגנה  SPF, ברוב המקרים נעשה שימוש ברכיב  הנקרא טיטניום דיאוקסיד, כימיקל זול ורעיל. במונח- רעיל, כוונתי שבליעתו תגרום להרעלה מסכנת חיים. הטיטניום גורם לנו לאשליה שנעים לנו תחת השמש היוקדת כי העור שלנו המרוח בחומר לא ישלח אותות למח שחם לנו, ששורף וצריך לנוס לצל. הלחות פחות איכותית כאשר מערבים כימיקלים. במידת הצורך לכו על הגרוע פחות- SPF מקסימלי 15.

בחרי מוצר שישמור על הלחות הטבעית ויגן על הרקמות שלך מהתחמצנות מהירה, מוצר עם מעט רכיבים וללא הבטחות מיותרות.

קרם חייב להיות סטרילי, בקבוקון עם משאבה נח מאד לשימוש ושומר על הסטריליות. בצנצנת קרם הוצאת החומר לא תמיד נעשית בצורה סטרילית  ולמעשה מספיקה אצבע אחת כדי לגרום לתרבית חיידקים.

עד שמשרד הבריאות יגן עלינו חשוב שתבדקו שהקרם יהיה נקי מטולון וכימיקלים נוספים, אלא אם אתם מתכננים להכין חומרי נפץ או קוקאין- תוכלי למצוא בהמשך את רשימת הכימיקילים.

אל תסתנוורי מאריזת זכוכית מוזהבת- היא רק עולה יותר, הקרם שבפנים יכול להיות מלא ברעלים. אריזה בצבע ירוק או משפט נלהב כמו: “ללא פאראבנים!!” זה יופי, אבל לא אומר שהמוצר באמת טבעי ויעיל.

קרם שנותן ברגע עור קטיפתי כנראה מכיל סיליקון, קרם עם חומר זה הוא רעיל ומסרטן. סיליקון מסומן כסיליקה ברוב המקרים. החלופה הפחות רעילה שלו היא ביסמוט אוקסיכלוריד, אך הוא נחשב למעורר אלרגיה ולכן כדי לבצע בדיקת רגישות. נסי את הקרם למספר ימים, כך תוכלי לגלות האם יש לך רגישות או אלרגיה לאחד הרכיבים.

בעיני אין כל חשיבות להתייחסות לפי סוג עור רק אם ישנה בעיה ממוקדת, למשל עור נוטה לקופרוז- אדמומיות, לא נרצה לגרות אותו ולא לחמם אחרת ניראה כעגבניה בשלה.

כעת בשביל להמחיש את יתרונות הלחות, בחרתי להשתמש בתפוח.לקחתי תפוח וקורץ עגול- קרצתי 2 עיגולים שווים בגודלם

DanaAtias (3610 of 1)

צילום: אנסטסיה פרילוצקי

בחרתי עבור הניסוי קרם לחות שעונה מבחינתי על כל הדרישות אך למעשה הוא אפילו לא קרם שמיועד לפנים, אלא לגוף, לכפות ולשפתיים, קרם של חברת “און מכבים” הישראלית, חברה שעובדת רק עם קוסמטיקאיות מדופלמות, הוא סטרילי ומכיל רכיבים ידידותיים.

מרחתי את העיגול הימני בקרם

DanaAtias (3613 of 1)

צילום: אנסטסיה פרילוצקי

כעבור 72 שעות:

DanaAtias (3614 of 1)

צילום: אנסטסיה פרילוצקי

אפשר לראות שהעיגול המרוח התחמצן פחות וכמעט לא איבד לחות. העיגול שאינו מרוח התחמצן, הלחויות התאדו והוא הצטמק.

הניסוי ממחיש שהקרם שמרחנו שומר על הלחות הטבעית של העור ומגן מהתחמצנות.

בדיקה ביתית נוספת שאתם יכולים לנסות על התפוח, שימו מקדם הגנה על התפוח שלכם וצפו, תוך דקות התפוח יהפוך רקוב.האם לנערות יש צורך במריחת לחות? לא. יש להן כמות של חומרים מלחחים בעור ואטימת הנקבוביות תיצור מרק של לכלוכים שיצטברו בפרט אם יש אקנה,הזמן הנכון להתחיל בלחויות הוא אחרי גיל 20 ורק כאשר העור מאוזן.

לסיכום איך בוחרים קרם לחות ליום:

*רצוי ללא מקדם הגנה והמקסימום -15 SPF  

*ללא בישום

*כמה שפחות רכיבים

*להמנע מחומרים משמרים- פאראבנים

*להמנע מקרמים ללא אישור משרד הבריאות

*ויטמינים- מיותר

*נסי את הקרם מספר ימים

* “זה כל כך נעים”- זה סיליקה.

 

רשימת הרכיבים שאת לא רוצה שיהיו בקרם:

Phenylmethane, silica,, methylbenzene, Toluene

N-propylparaben, Methylparaben,  N-buthylparaben,  Isobuthylparaben, Ethylparaben

מוגש כשירות לציבור,

דנה אטיאס, קוסמטיקאית.

www.danaatias.co.il

https://www.facebook.com/ramathasharoncosmetics/

26 הערות

להשאיר תגובה