רצים לניצחון

מרתון וינר טבריה יתקיים השנה בסימן 2000 שנה לעיר טבריה וחגיגות 70 למדינת ישראל, המרתון צפוי למשוך אליו כ-5000 רצים המגיעים להשתתף לראשונה גם במקצה חצי המרתון שהתווסף השנה. רגע לפני המרוץ אספנו כמה סיפורים מיוחדים על רצי המרתון

נרפא מסרטן אלים בעזרת הריצה וכיום מאמן למרתונים ויוצר דמויות של אצנים מזהב וכסף…תכירו את קובי צבילה

מאמן הריצה קובי צבילה לא ידע בעברו אהבה גדולה לספורט, אבל כשאובחן עם סרטן בגיל 22 החליט שזה הצעד הראשון בדרך לחיים בריאים. כיום אחרי שהתגבר על המחלה, הוא מאמן את קבוצת “הרצים החופשיים” ומתכונן לקראת מרתון טבריה הבינלאומי. בשיחה אישית הוא מספר לנו על הדרייב לנצח את הסרטן, אתגר המרתון המנטלי וכמה שווים אצני הכסף והזהב שצרף בעצמו.

את הדרך שלו למסלול המרוצים עבר צבילה דרך בית החולים, כאשר אובחן כלוקה בסרטן אגרסיבי של מעי הגס בגיל 22. בימים הללו החליט קובי כי לא רק שהוא יוצא מהמחלה אלא שהוא רואה בכך הזדמנות לשנות את כל אורח חייו. לאחר ניתוח חירום ושנה של טיפולי כימותרפיה אינטנסיביים, הצטרף לחדר כושר וגילה את מכונות הריצה. בכל צעד הרגיש שהריצה מבריאה אותו והשלב הבא היה להצטרף לקבוצת הריצה של הקאנטרי קלאב באזור מגוריו.

את העלייה הראשונה למסלול ריצת המרתון עשה ב-“סאב 3” רוטנדם (42.2 ק”מ) ולמרות שאיבד הכרה בקילומטר ה-42 (קו הסיום) הצליח לעמוד במשימה וירד מתחת ל-3 שעות. עד מהרה הפך למאמן של “הרצים החופשיים” וכיום הוא מתכונן למרתון טבריה עם תוכנית מסודרת הכוללת אימון מהירות, ריצות ארוכות ואימונים בינוניים.

במקביל לאהבתו לעולם הרימה מתפרנס קובי ביום יום מעבודות צורפות המוצגות בחנות “תכשיטי קלאסיק” שבבעלותו ולקראת המרתון יצר דמויות של רצים מזהב וכסף, שזוכות לביקוש רק בקרב מכורי הריצה.

“מרתון טבריה זה היי לייט והתרגשות גדולה”, מספר קובי. “בכל שנה אני מתרגש מחדש: הנוף, מזג האוויר וכמויות אינסופיות של מתח והתרגשות. בלילה שלפני המרתון אני מתכנן את הריצה בדיוק. זאת מלחמה לכל דבר ואני רץ חזק ומהר מאוד. זה לא פשוט להתאמן בכל יום בארבע וחצי בבוקר בלי קשר למזג האוויר. אבל הסיפוק האדיר הזה שמתנקז ליום אחד נתון – שווה כל רגע של הכנה”.צבילה קובי

המרתוניסט שחוזר למסלול עם כיסא מיוחד לאחר ששותק בפלג גופו התחתון

אבי דה פילוסוף מת”א נחשב לאחד הרצים הבכירים בישראל בקטגורית חובבנים. לפני 5 שנים עבר תאונת דרכים קשה ששיתקה את גופו מבית החזה ומטה ולמרות זאת הוא לא וויתר: המשיך לאמן ולהתאמן בעצמו עם כיסא מיוחד למרוצים וכעת הוא נערך לקראת מרתוןWinner  טבריה שיתקיים בינואר הקרוב אליו יצטרף למסלול על כיסא המרוצים Wheelchair Racing  החדשני, שעוד לא התגלגל על שבילי ישראל.

מרתון Winner  טבריה הבינלאומי (Sea of Galilee Marathon) מציין השנה 41 שנה לקיומו, אבל תופעה כמו אבי דה פילוסוף, עדיין לא ראו על המסלול. מדובר באחד מהרצים הבכירים בישראל (ברמה החובבנית), שהקדיש את חייו לריצות ארוכות למרות תאונת הדרכים הקשה שעבר שלא הצליחה לעצור אותו. והשאירה אותו משותק מפלג גופו התחתון ומטה.

במרתון הקרוב הוא צפוי להדהים כשיתחרה עם כסא המרוצים החדשני Wheelchair Racing  המדמה ריצה שטרם נראתה בארץ , שעל הבאתו לישראל  עמל במשך 3 שנים.דה- פילוסוף בן 43, נשוי באושר ואב לשתי בנות. מאז הפציעה ניסה גם את עולם החתירה, אך הגיע למסקנה כי ליבו פועם בקצב הנכון רק על מסלול הריצה. השנה הוא צפוי להצטרף לרצים במרתון טבריה, ביחד עם 30

מתאמנים שלו מקבוצת “איזי ספיד” – שהוא ממשיך לאמן לקראת תחרויות ריצה וטריאתלון לפני ולאחר הפציעה. “ניסיתי לשחות וחיפשתי איך אני ממשיך בחיים הספורטיביים שניהלתי לפני הפציעה”, מעיד דה- פילוסוף. “אבל הזמן והניסיון גילו לי כי עולם הריצה זה המקום שאני רוצה להיות בו ואני לא מתכוון לוותר”.

אבי דה פילוסוף תמונה של

תכירו את האצנית שהקימה לראשונה קב’ ריצה וירטואלית  

רומי דיין שמאי (38, נשואה + 2 בנות מגבעתיים) תמיד אהבה טכנולוגיה וריצה. מתוך מטרה לשלב את שתי האהבות שלה הקימה לעצמה קבוצת פייסבוק בשם ‘רצות או לא להיות’ וכעת היא מתכוננת יחד עם חברותיה הוירטואליות לריצה לקראת מרתון Winner טבריה שם היא תרוץ לראשונה , חצי מרתון בינואר הקרוב.

רומי דיין-שמאי (38, נשואה + 2 בנות מגבעתיים) מחזיקה בקריירת אבטחת מידע וסייבר מרתקת ונחשבת לאושיה וירטואלית מוכרת בעקבות הצלחת הבלוג שלה “אני אמא”. עכשיו היא מצטרפת לאצנים של מרתון Winner  טבריה, בדרך לכיבוש יעד הריצה חדש- חצי מרתון בו תשתתף לראשונה בינואר הקרוב. את דרכה הנוכחית על מסלול הריצה היא מלווה על ידי קבוצת רצות ווירטואלית, שנקראות “רצות או לא להיות”.

את ההתעניינות שלה בריצה החלה לאחר הולדת ביתה הבכורה (כיום בת 9). לאחר אימוני ריצה וחדר כושר הצטרפה לקבוצת ריצה דרך עבודתה ובמקביל עשתה צעדים ראשונים במרתונים תחרותיים מובילים, כמו מרוץ נייקי (10ק”מ), “הר לעמק” (24 שעות לסירוגין במתכונת שליחים) ובקרוב היא תקח חלק משמעותי במרתוןWinner  טבריה הבינלאומי עם ריצת חצי מרתון לראשונה בחייה. כעת רומי מספרת לנו שהחברות הווירטואלית עם אצניות נוספות היא כוח אדיר כשעולים על המסלול המלווה אותה ביום יום ומטרת הקבוצה הייתה מהר מאוד להפוך גם לקבוצת ריצה אקטיבית, המאפשרת לנשים לרוץ ביחד. “אני רצה 3 פעמים בשבוע ומוסיפה לתפריט גם 2 אימונים בחדר כושר עם HIIT  ו-  Trx. מבחינתי המרתון הוא אתגר אישי. מעולם לא עברתי חוויה בסדר גודל כזה באימון האחרון הגעתי למרחק של 15 ק”מ ריצה, אני מגדילה את נפח הריצה בהדרגה כדי להגיע מוכנה למירוץ.

רומי דיין שמאי

מרתוןWinner  טבריה הבינלאומי מציין השנה 41 שנה לקיומו ונחשב לאחד המרתונים הוותיקים בעולם. המרתון יוזנק ביום שישי, 5.01.18 וצפוי לארח כ-5,000 אצנים ואצניות: מרתון מלא (42.195 ק”מ), חצי מרתון, מקצה תחרותי 10 ק”מ ומקצה בתי הספר לילדים לאורך 1 ק”מ. את המרתון מארגנת עיריית טבריה בשיווק והפקת חברת מרתון ישראל , כאשר מקצה המרתון הוא במסגרת אליפות ישראל של איגוד אתלטיקה.  לפרטים ולהרשמה: http://www.tiberiasmarathon.com

 

תגובות

להשאיר תגובה