לא רק קורונה- מרץ הוא חודש המודעות לאנדומטריוזיס, תסמונת שכדאי שכל אישה תכיר.

התחלת לסבול מכאבים בזמן המחזור? כאבים אלה, הנובעים מהתכווצות הרחם בזמן הווסת, הם לרוב תקינים.

אבל – אם את מרגישה כי אלו כאבי מחזור קיצוניים שפוגעים ממש בשגרת חייך, מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה לאנדומטריוזיס, שכן במידה והמחלה לא מטופלת, הכאבים עשויים להתגבר עד לכדי מצב של כאבים כרוניים כל הזמן או רוב ימות החודש, יצירה של ציסטות בשחלות, כאבים בקיום יחסי מין, הפרעה לפוריות ועוד.

ד”ר רן קידר – מנהל המרפאה לכאב אגני כרוני ואנדומטריוזיס ב”איה מדיקל” מסביר: “באנדומטריוזיס התאים שמצפים את הרחם מבפנים מתפזרים למקומות אחרים כמו הבטן או האגן. כאשר תאים אלה מתרבים וגדלים הם יוצרים מוקדים לכאב. 

את מוקדי האנדומטריוזיס ניתן לראות באולטרה סאונד על ידי מומחה המיומן בכך ולהציע את הטיפול המתאים ביותר למניעת הכאב וההחמרה של המחלה.”

ד”ר רון ברדין, מומחה באבחון אנדומטריוזיס ב”איה מדיקל” מספר כי מדובר בבדיקה אפקטיבית ביותר “בבדיקת האולטרה סאונד מתבצעת  סקירה מכוונת שעיקרה איתור מוקדי אנדומטריוזיס באברי האגן השונים. יתרונה הגדול של הבדיקה היא ביכולה לאתר ולאבחן במהירות את המחלה ולהציע את הטיפול המתאים ביותר”

לפרטים נוספים ולקביעת תור: 03-7646930

ayamedical.co.il – רופאי איה מדיקל, מומחים לרפואת נשים, עומדים לרשותך ולרשות קהל הקוראים שלך תמיד בכל שאלה מקצועית הנוגעת לבריאות האישה.

תגובות

להשאיר תגובה