חטיפי אנרגיה – בריאות או טעות? טלי מחלב עושה סדר בגרנולה

כמות חטיפי האנרגיה על המדפים היא אדירה. בלתי נתפסת כמעט. היצרנים מפזרים הבטחות בריאותיות, יתרונות תזונתיים וערכים חיוניים מרקיעי שחקים, אבל בפועל, במרבית המקרים, מדובר במוצרים נחותים שהם לא יותר מאשר אוסף סוכרים פשוטים בעטיפה כוזבת.

אז מה מסתתר מאחורי הסיבים התזונתיים, הויטמינים והמינרלים שמבטיחה האריזה? לא מעט רעלים, מסתבר והגיע הזמן לעשות סדר:

אילו חומרים מזיקים מסתתרים בחטיפי ה”בריאות”?
סוכר, על כל סוגיו ושמותיו: סוכר, גלוקוז, גלוקוזה, סוכר ענבים, סירופ פרוקטוזה (סוכר תעשייתי), דבש (שבתהליך חימום מתפרק והופך לסוכר פשוט לכל דבר), דקסטרין, סירופ תירס, סירופ אורז, מלודקסטרין (סוכר שמקורו בתירס/ חיטה/ תפוחי אדמה).
תחליפי סוכר מלאכותיים, כמו אספרטיים, מליטול, קסיליטול, סורביטול ואחרים, כולם, רעילים ואינם מומלצים לצריכה.
שומן צמחי, כאשר לא מפורט מקורו של אותו שומן צמחי, מדובר בוודאות בשומן נחות, מזוקק ורעיל (בדרך כלל שמן סויה). מדובר בשומן טראנס והשומן הרע הנוסף הוא שומן רווי, גם ממנו כדאי להתרחק!
חומרים משמרים, E לסוגיו, מייצבים, מתחלבים, צבעי מאכל, משפרי טעם וריח וכל רכיב שאינו מוכר לכם כמוצר מזון, כל רכיב שהוא לא אוכל בפני עצמו, פשוט לא צריך להיות בחטיפי האנרגיה שלכם!

איך נזהה חטיפי אנרגיה בריאים?
למרות האמור לעיל, ישנם כמה צדיקים בסדום, חברות בוטיק מעטות שמקפידות לייצר חטיפי אנרגיה איכותיים, טעימים וגם בריאים. כאלה הנרקחים ממספר מצומצם של חומרי גלם מזינים, טבעיים ולא מעובדים. חברת “מאסטר ספירולינה” מייצרת חטיפי אנרגיה העונים על כל הדרישות.

5 כללים לבחירת חטיפי אנרגיה איכותיים:

 

  • רשימת רכיבים קצרה ומוכרת – חטיף האנרגיה שלכם אמור להכיל מספר מועט של רכיבים פשוטים, מוכרים וחיוניים, כמו אגוזים, קקאו, חרובים, קוקוס ופירות יבשים ללא תוספת סוכר.

 

  1. ממתיק טבעי – אם חטיף האנרגיה האהוב עליכם מכיל סוכר, והסוכר הוא הרכיב הראשון ברשימה (מה שמעיד על כך שיש במוצר בעיקר סוכר מפני שרשימת הרכיבים מסודרת בהתאם לכמות הופעתם במוצר), כדאי שתיפרדו ממנו לשלום. מאידך, אם חטיף האנרגיה שלכם מכיל צימוקים, חמוציות, קינמון, תמרים, מייפל טבעי או סוכר קוקוס, בהחלט מדובר במוצר איכותי המכיל ממתיק טבעי.
  2. שומן חיוני – חטיף אנרגיה בריא יכיל שומן צמחי בריא כמו אגוזים, זרעים או שמן קוקוס. מכל שומן צמחי אחר מומלץ להתרחק!
  3. סופרפודס – חטיף אנרגיה מחוזק בסופרפודס כמו גו’גי ברי או ספירולינה, יהפוך את החטיף למזין יותר וערכיו התזונתיים יהיו גבוהים יותר.
  4. תהליך היצור ותוצרת אורגנית – אם תרצו לקחת את כל עניין התזונה הבריאה צעד אחד קדימה, הקפידו לרכוש חטיפי אנרגיה שנרקחו בעבודת יד, בתהליך יצור מסורתי וכאלה המכילים רכיבים אורגנים. תוצרת אורגנית היא תוצרת נקייה יותר מרעלנים, מוקפדת יותר ואיכותית הרבה יותר. כשמדובר בסופרפודס כמו ספירולינה למשל, עקרון האורגניות הופך חשוב פי כמה מפני שהוא משפיע על איכות הספירולינה ויכולת הספיגה שלה בגוף.

 

מהי אצת הספירולינה?

אצת מים מתוקים מזינה ובעלת ערכים תזונתיים גבוהים של 70% חלבון מלא, מהווה מקור מצוין לאומגה 3, נוגדי חמצון, חומצות אמינו חיוניות, כלורופיל, ויטמינים, ומינרלים.

ככל שמקור הספירולינה איכותי יותר כך ערכיה התזונתיים של האצה הנחשקת גבוהים יותר, ויכולת הספיגה שלה בגוף גבוהה יותר.

SAM_3105

למאסטר ספירולינה קולקציית חטיפי אנרגיה מגוונת המכילה פירות יבשים, אגוזים, קוקוס, קקאו, חרובים ושבבי ספירולינה שנקרחת בתהליך יצור מסורתי, מוקפד ובגידול אורגני מקומי בחולות זיקים. בנוסף, השיק המותג פרלינים סופרפודס לפינוק מתוק איכותי ומוקפד, לצד חליטת צמחים חמה או קרה.

את מוצרי “מאסטר ספירולינה” ניתן להשיג בחנויות הטבע. למיידע חיוני/ רכישת מוצרים און ליין, בקרו באתר “מאסטר ספירולינה   www.masterspirulina.com
לבירור נקודות מכירה, לפרטים נוספים ולרכישה ניתן לפנות ישירות לשירות הלקוחות בטל’ 1-700-55-1800

הכותבת הינה עיתונאית, בלוגרית ומאמנת לאורח חיים בריא. לבלוג של נייצ’ר טלי  naturetali.com

 

תגובות

להשאיר תגובה