לאור הנחיות משרד הבריאות ולטובת האוכלוסייה הנמצאת בסיכון, מרפאת DMC לטיפול בסוכרת בראשות פרופ’ איתמר רז, יו”ר המועצה הלאומית לסוכרת, מאפשרת לקבל ייעוץ, המלצות ומעקב עם הצוות המטפל באמצעות שירותי האונליין על מנת לשמור על מדדי סוכר מאוזנים.

הנחיות משרד הבריאות החדשות קוראות לחולים במחלות כרוניות להישאר בביתם עד כמה שניתן ולהימנע מפגישות עם אנשים. מהמידע שנאסף עד כה עולה שהסיכון להידבק בנגיף הקורונה בקרב סוכרתיים דומה לזה באוכלוסייה הכללית, אך הסיכון לסיבוכים לאחר הדבקה גבוה בצורה משמעותית. לפיכך, יש לעשות כל מאמץ להימנע מהידבקות וליישם בקפידה את ההמלצות של משרד הבריאות. 

יחד עם זאת, השהייה בתנאי בידוד עלולה להשפיע על איזון רמות הסוכר, בשל השינוי בהרגלי התזונה והגבלה בפעילות גופנית. לכן, מרכז DMC לטיפול בסוכרת, בראשותו של פרופ’ איתמר רז, יו”ר המועצה הלאומית לסוכרת, השיק שירות בו סוכרתיים יכולים לקבל ייעוץ והכוונה של מומחי סוכרת במהלך התקופה הזו ובכך, לא לצאת מאיזון.

לדברי פרופ’ איתמר רז, יו”ר המועצה הלאומית לסוכרת והמנהל הרפואי של מרכז DMC לטיפול בסוכרת: “אין ספק שמדובר באתגר חדש בחיים המודרניים שמאופיינים בקצב מהיר וריבוי משימות, רובן מחוץ לבית. הבידוד וההסגר יכולים להקשות על שמירה של רמות סוכר מאוזנות וניהול הסוכרת חשוב במיוחד ברגעים כאלה בשביל למנוע את הסיבוכים העתידיים שעלולים לקרות במידה ורמות הסוכר אינן מאוזנות. השירות המקוון מאפשר לכל סוכרתי להתייעץ עם מומחי DMC בצורה פשוטה ונוחה ומאפשר להציג את מדדי הסוכר ולפענח אותם. מטרת השירות היא להקל על המטופלים ולשמור על שגרת האיזון ככל הניתן”. 

 

תגובות

להשאיר תגובה