ד”ר מריאלה גלאנט היא אנדוקרינולוגית בעלת ניסיון עשיר בטיפול בסוכרת. שהתמחתה ב Harvard וב Columbia עבדה בניו יורק, הן במרפאה פרטית והן בבית החולים. בישראל עבדה כמנהלת היחידה למחקר קליני בסוכרת במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה עין כרם.

גלאנט הגיעה לתחום לאחר שגדלה לצד אב סוכרתי, מגיל צעיר היה לה ולכל מי שהכיר אותה ברור שזה יהיה תחום עיסוקה, מה שמשתקף בקשר שנרקם בין ד”ר גלאנט ובין המטופלים במרכז שפתחה ברמת אביב. היא החליטה לצאת כנגד הממסד הרפואי כולו ודרכי הטיפול בסכרת השמרניים.

ד״ר גלאנט פנתה לגישה חדשנית המשלבת בין הדיאטה הקטוגנית לשחרור מהתמכרות הגוף לאינסולין. הגישה מטפלים בשורש הבעיה, מחזירים את השליטה על הבריאות. השיטה הייחודית שבה היא מטפלת משלבת בין דיאטה קטוגנית, תזונה דלת פחמימות וצום לסירוגין, מתמקדת בהורדת רמות האינסולין בגוף ומסייעת להגיע לאיזון ולבריאות מטבולית מיטבית. לפי השיטה הדרך היעילה ביותר לגרום לגוף לייצר כמה שפחות אינסולין ולפרק את מאגרי השומן היא באמצעות תזונה. כאשר אנחנו אוכלים פחמימות, הגוף מפריש רמות אינסולין גבוהות לאחסון הגלוקוז בתאים. כשאוכלים חלבון, נדרשת הפרשה מסוימת של אינסולין. לעומת זאת, כשאוכלים שומן, כמעט לא נדרשת הפרשה של אינסולין.

בכל העולם יש עליה חדה ומתמדת במספר החולים בהשמנה, טרום סוכרת, סוכרת סיבוכה לרבות מחלות לב וכלי דם וסרטן. בתקופת הקורונה ניתן היה לראות לפי מחקרים כי רבים מהחולים היו חולי סוכרת. גלאנט סוברת כי חברות התרופות והרופאים גוזרים קופון על גב המטופלים, וניתן להפחית משמעותית בכמות החולים קשה בקורונה. על אף שאנחנו מצויים בעיצומה של מגפה של מחלה זיהומית, הבריאות המטבולית שלנו חשובה עכשיו יותר מתמיד ייתכן שזה נשמע מוזר. הרי המחלה הזו היא זיהום נגיפי. מה הקשר בינה לבין בריאות מטבולית? על סמך הממצאים המדעיים העדכניים והאמינים ביותר, ד”ר גלאנט מגיעה למסקנה המשכנעת שהבריאות המטבולית היא החולייה החסרה בהבנת ההשפעה שיש לנגיף הקורונה על בריאותנו, שאף עשויה לתרום לשליטה בו.

ד״ר גלאנט מפרסמת בקביעות מאמרים בעיתונים בינלאומיים, מעורבת בניסויים קליניים וממשיכה להדריך מתמחים בביה״ח Bronx בניו יורק. בנוסף, היא מייסדת משותפת של Metabolix, עמותה שמטרתה לחנך אנשים לבריאות מטבולית מיטבית.

 

תגובות

להשאיר תגובה