עודפי עור נוצרים במספר מקומות בגוף. הסיבות להיווצרות עודפי עור הן רבות ומשתנות מאישה לאישה. נשים רבות סובלות מעודפי עור בבטן לאחר מתיחת הבטן בהריונות, במיוחד אצל נשים רזות או נשים בעלות עור יבש במיוחד. כמו כן מרכיבים גנטיים גם משחקים תפקיד חשוב בסיפור. סיבה נוספת להיווצרות עודפי עור היא שינויים חדים במשקל לשני הכיוונים. אקח דוגמא קיצונית של מצב שבו אישה נכנסת למעגל הדיאטות או בשמן המוכר דיאטות יו יו. ניסיונות רבים לביצוע דיאטות מסוגים שונים הכוללות ירידה מהירה במשקל ולאחריה עליה חדה בחזרה, וחוזר חלילה. עודפי העור נוצרים בדרך ככל בעלייה במשקל אך מסרבים להיעלם גם בירידה. עודפי עור יכולים להיווצר גם בזרועות, בחזה, בירכיים ולפעמים אפילו בפנים.
אז מה הפתרונות?
אם כבר עשיתם את הצעד החשוב של הירידה במשקל, ואתן סובלות מעודפי עור מעצבנים שלא מוכנים להיעלם אל תתייאשו, עדיין אפשר להימנע מהם.
אם לא ביצעתם פעילות גופנית כלל או נתתן דגש על פעילות אירובית כמו הליכה, ריצה וזומבה כדי לשרוף כמה שיותר, זה הזמן להוסיף אימוני כוח ומשקולות. אין לכן מה לדאוג לא תראו “שריריות” מידי ובטח שלא “גבריות”, להפך, תבנו שרירים חטובים שיגרמו לעור להתהדק יותר ולהראות מתוח וחטוב יותר.
המלצה נוספת היא לשתות מים. והרבה מים. הקפידו על שתיית 10 כוסות מים לפחות ביום. המים שומרים על העור בריא, מתוח מלא ברק ומוצק.
דבר אחרון שיכול לסייע במניעת היווצרות של עודפי העור במיוחד בתהליך של ירידה במשקל הוא שימוש בקרמים וחומרי סיכה. מומלץ להשתמש בשמן קוקוס טבעי. יובש מאיץ לרוב את היווצרותם של קרעים בעור ועודפי עור. שמן הקוקוס בעל סגולות רפואיות רבות הוא נספג בעור, שומר על גמישותו, ואף מעלים סימני מתיחה וצלקות.
אם אתן בדיוק עומדות בצומת דרכים, רוצות מאוד להתחיל את הצעד הראשון בדרך לשינוי וצריכות את הפוש הקטן- ההמלצה החשובה ביותר היא לשלב פעילות גופנית אירובית ואנאירובית ביחד עם ליווי תזונתי.
ירידה איטית ומתונה במשקל היא הדרך הטובה ביותר מכל הבחינות: גם מבחינה בריאותית, גם כדי לשמור על תוצאות מקסימליות לטווח הארוך, גם כדי ליהנות מהתהליך וגם היחידה שתעזור לכם לשמור על העור הדוק ומוצק.
הקלישאה כי “קודם כל נוריד במשקל על ידי שינוי הרגילה אכילה או ביצוע פעילות גופנית אירובית ושריפת שומנים ורק לאחר מכן נעבוד על חיטוב ועיצוב של הגוף והשרירים.” ידועה כבר כשגויה.
מעבר לעניין מיצוק העור ומניעת מתיחתו הוכח במחקרים רבים כי הרכב גוף הוא הדבר המשמעותי ביותר ואליו אנו ניתן את מלוא תשומת הלב. ירידה באחוזי השומן והעלאת מסת שריר בו זמנית הוא דבר אפשרי ומומלץ ביותר הן מבחינה בריאותית והן מבחינה נראות העור והגוף.
הכותבת היא מורן אהרון בעלת סטודיו הכושר “מורן פיטנס”

תגובות

להשאיר תגובה