עיריית תל אביב-יפו, בשיתוף איגוד המסעדות והברים הארצי, הציגה את הצעתה למתווה חזרה לפעילות של עסקי המזון וההסעדה בעיר- בתי קפה, מסעדות וברים, כבר לקראת סוף השבוע הבא. בשבוע שעבר כבר הודיעה העירייה כי תתיר לבתי עסק בתחום המזון לפרוס שולחנות וכסאות במרחב הציבורי כדי לאפשר מרווחים בטוחים בין הסועדים, וכעת נדרשת הסכמת הממשלה לאפשר פתיחה של בתי עסק אלו באופן מיידי כדי למנוע את קריסת הענף וכניסת מאות אלפי עובדים למעגל האבטלה. בעיר תל אביב יפו יש כ-2,500 מסעדות, בתי קפה וברים, המעסיקים כ-70 אלף איש.

ראש העירייה רון חולדאי פנה לראש הממשלה ולשרי הממשלה הרלוונטיים בבקשה לאפשר את פתיחת העסקים בהתאם למתווה המוצע כבר בסוף השבוע הבא

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי: “עיריית תל אביב-יפו רואה בעסקים- בדגש על עסקי ענף המסעדנות- שותפים חשובים בכינון השגרה הכלכלית והחברתית בעיר ובישראל בכלל. אנו עושים כל שביכולתנו על מנת לסייע, באמצעות פטורים מאגרות וכלים נוספים – אך באלו לא די. הצלת הענף על מאות אלפי עובדיו נמצאת בידי הממשלה, אנא – הירתמו להצלתו!”

הצגת המתווה נעשתה היום בבר הפיקוק בתל אביב, בנוכחות ראש העירייה רון חולדאי ומנכ”ל איגוד המסעדנות והברים הישראלי שי ברמן. במסגרת זו הציגה בעלת העסק לילך ספיר את ההערכות של הבר בהתאם למתווה, כולל בין היתר- הצבת שולחנות במרחקים גדולים אחד מהשני, פרוטוקול ניקוי וחיטוי קפדניים, הדרכות עובדים והנחיות לפעילות המטבח.

תגובות

להשאיר תגובה