רבבות חלקו כבוד לחייל הבודד מקסים מולצ'נוב

רבבות ליווי אמש למנוחת עולמים את החייל הבודד מקסים מולצ'נוב נהרג בפיגוע במחסום מכבים. מולצ'נוב עלה מאוקראינה שהה בכפר הנוער הדסה נעורים והתגייס לצבא והסתייע בעמותת 'אח גדול למען חיילים בודדים'.

 

ההלוויה אמש הייתה מפגן של אחדות ואחווה. רבבות הגיעו וחלקו כבוד אחרון לחייל. פגשתי שם תלמידים של מכינה קדם צבאית בעמק חפר, אנשים שהיו בדרך לאנשהוא ושמעו על המקרה, תלמידי ישיבה בשומרון, חבורת אופנוענים. ברגעים אלו אתה מבין מה אנשים זוכרים ממך וזה הדברים לכאורה הכי בנאליים: תלמידים מהפנימייה בה שהה סיפרו לי איך היה מזמין אותם לשחק כדורגל אפילו שהוא היה שתי שכבות מעליהם. על ספסל בכניסה לבית העלמין אני פוגש אישה צעירה עם שיער קצוץ וכמה קעקועים שאמרה לי שהיא עבדה איתו יחד ב AMPM "הוא היה מקסים. הוא היה צריך להחליף אותי בבוקר בשבע וחצי אבל הוא תמיד היה מקדים בעשרים דקות כדי שאוכל להתארגן בלי לחץ למרות שזה לא היה לו פשוט". ידיד שלה שעמד בצד וגם הוא עבד באותה חנות סיפר "הוא היה איש תמים במובן הטוב של המילה, לא זיהיתי בו שמץ של רוע".

את מקסים ליוו לאורך כל תקופת השירות וגם לפני חברי עמותת 'אח גדול למען חיילים בודדים' שהגיעו אף הם להלוויה. "העמותה" מספר דניאל אהרון המייסד והמנכ"ל, "עונה על הצורך בתמיכה, הכוונה וליווי צעירים בודדים אשר מנסים להשתלב בחברה הישראלית. באמצעות מתנדב כמו ייגור שהיה "אח גדול" אישי של מקסים אנחנו מוודאים שהחיילים הבודדים לא יהיו לבד בשום מצב. מקסים היה בחור כל כך מיוחד שייגור עצמו קיבל ממנו השראה פעמים רבות.

לפניות לעמותה 

קריאות להגיע להלוויית החייל הבודד שנהרג בפיגוע: "להצדיע למקסים"
החייל מקסים
הוריו ואחיו של מקסים מולצ'נוב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

להשאיר תגובה