חנות הספרים “לשם שינוי” היא ערוץ אלטרנטיבי ייחודי המאפשר מפגש בלתי אמצעי בין סופרים לקוראים. המפגש יתקיים הן במתכונת של פגישה בחנות עצמה ‘מסביב לשולחן’, והן בצורת תשלום תמלוגים ישיר ומיידי לסופר/ת בעת רכישת ספר.

לשם שינוי” תפעל כחנות-סלון לספרות מקור המיועדת בעיקר להוצאות עצמאיות, ותשמח לארח סופרים, ולהציג כותרי מקור של כל הוצאה. בחנות-סלון יתקיימו שיחות בנות עשרים דקות בין סופרים לקוראים ‘מסביב לשולחן’, ובמקביל, תשלום בעבור קניית הספרים יפוצל לשניים: לסופר ולהוצאה. 

כל הספרים יימכרו במחיר אחיד של 60 ₪ לכותר, מתוכם יעביר הרוכש 18 ₪ ישירות לסופר (באמצעות אפליקציית ביט או העברה בנקאית). 

הוצאות שונות כבר הצטרפו ל”אפיק”, בהן, “בבל”, “ברחש”, “הבה ולהבא”, “רסלינג” ו”רימונים”, ולצידם יוצעו למכירה גם ספרים שראו אור באופן עצמאי. “לשם שינוי” מזמינה כל הוצאת ספרים שחפצה בכך להצטרף למיזם, במקביל למכירת ספרים ברשתות הספרים ובחנויות הפרטיות. 

לשם שינוי” מבקשת להתקיים כחנות אלטרנטיבית ששמה את הסופרים, המשוררים ויצירתם במרכז, הן כאנשי-שיח והן כמי שזכאים לתגמול ישיר ומכובד בעבור עבודתם. “ניתן לשנות את מערכת היחסים בין הסופרים, הספרים והקוראים; לייצר שותפות שאינה מבוססת על הקוראים כשותפים פסיביים של תהליך היצירה – לא כערעור על הסדר הקיים אלא כפעילות אלטרנטיבית”, אומר יפתח אלוני.

לשם שינוי” תפעל שלושה ימים בשבוע במתכונת מגוונת: כספריה שתאפשר קריאה ועיון בספרים שראו אור בהוצאות שונות ובאופן עצמאי, וכחלל בו יערכו אירועי ‘סלון ספרותי’ כגון שיחות עם סופרים, מופעי ספרות, הרצאות והקראות סיפורים קצרים ושירים, וכחנות ספרים. לשם שינוי” מבקשת להמשיך את המהלך שהובילו הוצאת הספרים “אפיק” ואתר “המעבורת – פרויקט הסיפור הקצר” – להעמיד בפני סופרים וסופרות, משוררות ומשוררים, יוצרים ויוצרות במות חלופיות להשמיע את קולותיהם. 

לשם שינוי” תפעל על פי כל תנאי התו-הסגול המוגדרים על פי החוק (חובת עטית מסכות במרחב הציבורי, אלכוג’ל לבאי המתחם, מניעת התקהלות שעולה על 10 אנשים בו-זמנית ועוד) וכמובן תפעל גם במרחב הדיגיטלי: בשידור המפגשים בזום ובמכירת הספרים.

פתיחה: 22 ביוני.

כתובת: אחד העם 108, קומה 1 ת”א

ימי ושעות פתיחה: א’, ג’, ה’ –  12:00 – 21:00 

טלפון: 054-5557924

תגובות

להשאיר תגובה