פיגוע ירי בנחלת בנימין : "במותו הציל רבים אחרים"

בפיגוע קטלני במוצ"ש (5/8) בנחלת בנימין נרצח חן אמיר (42) סייר בטחוני של עיריית ת"א בעת בדיקה שגרתית של חשוד. אמיר תושב בת ים , השאיר אחריו אישה ושלוש בנות. מהמרכז הלאומי להשתלות נמסר כי משפחתו של חן החליטה לתרום את איבריו.

"הוא הגיע לכאן ללא סימני חיים", סיפר ד"ר אורי נאמן, רופא בבית החולים איכילוב. "ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות, הבאנו אותו לחדר ניתוח – אבל אי אפשר היה להציל אותו", הוסיף. ראש העיר בת ים צביקה ברוט ספד לחן אמיר, סייר הביטחון העירוני של עיריית תל אביב שנורה בפיגוע בעיר. "בת ים אבלה וכואבת את מותו של חן הגיבור, תושב העיר, שסיכל את הפיגוע ומסר את חייו כדי להציל אחרים. אנו נלווה את המשפחה ונסייע להם בשעות הקשות הללו. בשם תושבי העיר כולם אני מבקש לשלוח חיבוק גדול לרעייתו, בנותיו והוריו, ומתפלל שלא יידעו עוד צער".

גיסתו אושרה טביבי סיפרה על אב למופת שאהב את עבודתו. "ורד (אשתו) עדיין בהלם. הבנו שיעזרו לנו לספר לבנות, כי הן בנות 7, 5 ושנתיים. הוא לא פחד מהמצב הביטחוני. הוא היה היום בקיבוץ אצל ההורים שלו עם הבנות וכאילו נפרד מהם. אני אם חד-הורית, ותמיד כשהייתי צריכה ממנו משהו תוך דקות הוא היה מתחת לבית שלי. איך אחותי תמשיך את החיים? הוא גיבור שלנו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע תנחומים על מותו של אמיר, ושיבח את תגובתם של סיירי העירייה: "משבח את אנשי הסיירת לביטחון עירוני של עיריית תל אביב על ערנותם וחתירתם למגע, שבכך סיכלו פיגוע חמור בהרבה. כוחות הביטחון שלנו יגיעו חשבון עם כל מבקשי נפשנו". גם שר הביטחון יואב גלנט ציין את גבורתם של הסיירים: "בזכות ערנותם ונחישותם נטרלו את המחבל ומנעו פיגוע חמור בהרבה. מחזק את ידיהם של אנשי כוחות הביטחון הפועלים לשמירה על אזרחי ישראל".

 

 

 

תגובות

להשאיר תגובה