עדיף חופשה משפחתית על עוד קניית מתנה או צעצוע לילדים

לחופשות משפחתיות מקום חשוב ומשמעותי בתיבת זיכרונות הילדות של הילדים שלנו, הם יכולים להוות מעין עוגני אושר ובדיוק בגלל זה עדיף לנו להשקיע בחופשה משפחתית על פני קניה של כל צעצוע או משחק לילדים שהם ימצו מהר. כך מסבירה שני יעקבי ברמן, יועצת ומדריכת הורים, אשר מעבירה בשנה האחרונה הרצאה מרתקת בנושא “כיצד לייצר זיכרונות ילדות טובים”.

“היציאה מהשגרה הלחוצה לכל חברי המשפחה – מגדול ועד קטן מייצרת סיטואציות שאנחנו לא רגילים אליהם בשגרה היומיומית והזדמנות להכיר אחד את השני מזויות שונות.

הורים רבים שיתפו אותי שבמהלך חופשות הם למדו יותר על מה ילדיהם אוהבים ולא אוהבים, וגם ילדיהם למדו דברים חדשים ומפתיעים עליהם. מבחינת זיכרונות הילדות שיצרבו בחופשה – אין הבדל משמעותי בין מלון יוקרה, אוהל או אכסניה, אך בעוד הרבה משפחות משוכנעות שבשביל להנות מחופשה אמיתית יש צורך בחופשה ארוכה מסתבר שדווקא עדיף לצאת למספר חופשות קצרות בשנה על פני חופשה אחת, ארוכה ומרוכזת,”.

הנה גם כמה טיפים ליצירת חופשה משפחתית מוצלחת:

גמישות – אני מאמינה גדולה בחוקים וגבולות ובשגרה מסודרת, אבל בחופשה זה בדיוק הזמן לצאת מהשגרה לשחרר ולהגמיש חלק מהגבולות למשל גישה יותר חופשית לחטיפים וג’אנק פוד, הגמשת שעות השינה וכו’ אחרי הכל גם הילדים בחופשה.

תכנון החופשה – במחקרים על אושר נמצא שחלק ממקסום חוויה הוא התכנון והציפייה, לכן לפני חופשה תכננו יחד עם הילדים מה שניתן למשל: יעד מבין מספר אפשרויות שאתם מתלבטים ביניהם, הציעו לכל ילד לבחור אטרקציות מרשימה שתכינו ושתפו אותם בהתלבטויות שלכם. ככל שהם ירגישו יותר שותפים להחלטות הם ירגישו מעורבים ויהנו יותר.

אפשרו לכל ילד לארוז מספר פריטים שחשוב לו לקחת איתו: בובה, משחק או ספר אהוב.

כיום-יומיים לפני היציאה לחופשה: עדכנו את הילדים בכלליות בלוז המשפחתי הצפוי בכל יום, והדגישו שלא הכל תלוי בכם ושצפויים להיות שינויים. זוהי הזדמנות נפלאה ללמד את הילד שבחיים לא הכל הולך לפי התוכניות ולאפשר דוגמא אישית של התמודדות עם תקלות.

הצטיידו בעזרים לתעסוקה לילדים: דפי צביעה, טושים, צבעים, מדבקות, משחק הזכרון, משחקי קלפים או כל דבר שיכול לעניין את ילדכם. בנוסף, השקיעו מחשבה במשחקים שניתן לשחק במהלך הנסיעה כגון: משחק זיהוי של צבעים או סוגי מכוניות, ארץ עיר בעל-פה, משחקי חידות שונים, וכמובן משחק השקט

תיעוד החופשה – במהלך החופשה תעדו באמצעות תמונות וסרטונים את החופשה ולא פחות חשוב כשאתם חוזרים ממנה הכינו ממנה אלבום או הדפיסו את התמונות. השאירו את האלבום במקום נגיש ומידי פעם בו תזכרו יחד ברגעים המצחיקים, המוזרים והמיוחדים מהחופשה. התיעוד והעלאת הזכרונות מהחופשה לאחר החזרה – מהווים את אחת הדרכים לעודד את הזכרון להצרב ולהכנס לתיבת זכרונות הילדות האישית של הילדים שלנו.

שני יעקבי ברמןvhbv  M.A יועצת ומדריכת הורים ומעבירת ההרצאה “למיטב זכרוני” על יצירת זיכרונות טובים יותר עם הילדים שלנו: 054-5718229 http://www.shanyka.com

תגובות

להשאיר תגובה