בזמן שתעשיית הקולנוע הישראלית פורחת (חמסה,חמסה, חמסה) לצידה מנסים יוצרי הקולנוע הקצר להתבלט בשטח. כך גם במקרה של הבמאי הסרט, " I DARE YOU"  אלי קליין אשר יצר סרט קצר מז'אנר האימה, סרט זומבים.
עלילת הסרט מתרחשת לאחר שמגיפה מסתורית הפכה אנשים לזומבים – בסרט קוראים להם"נגועים". קבוצת חברים משחקת משחק אקסטרים. שניים נכנסים לאזור סגור שהנגועים מסתובבים בו ומי שיוצא ראשון עם הוכחה שהתמודד עם "נגוע" ניצח.

העלילה עוקבת אחרי טרי והחבר השחצן ג'ף. תוך כדי השהות שלהם באזור הסגור הם מגלים שהצבא עורך ניסויים ב"נגועים".

בחרת בחירה נועזת- גם לעשות סרט קצר וגם סרט מד"ב-אימה ז'אנר שרק בשנים האחרונות קיבל טיפה יותר ביטוי בארץ. האם לא מדובר כאן בשתי בחירות אבודות מראש?

"נכון שאין בארץ הרבה פלטפורמה לסרטים קצרים ושסרטי מדע בדיוני/אימה רק מתחילים לצוץ כאן, אבל הסרט שלי דובר אנגלית ומיועד בעיקר לקהל בחו"ל. כמובן שאני אשמח לקדם אותו גם בארץ אבל כמו שאמרנו אין כאן הרבה מה לעשות עם סרט קצר. מטרת הסרט הזה הייתה לפנות לפסטיבלים בעולם ושם יש הרבה מאד פסטיבלים שיש בהם קטגוריות של סרטים קצרים ופסטבלים שמיועדים לסרטים קצרים."

רק נציין בזמן כתיבת שורות אלה אלי מתבשר על עוד פסטיבל אשר קיבל בחום את סרטו ועד כה השתתף הסרט ב התקבל ל 4 פסטיבלים באמריקה:
   DRAGON CON -ATLANTA פסטיבל ענק לפנטזיה ואימה שמושך כ 65,000 מבקרים מידי שנה

  • ATLANTA HORROR FESTIVAL – ATLANTA  בו זכה בפרס הסרט הקצר הזר הטוב ביותר.

ANOTHER HOLE IN THE HEAD – SAN FRANCISCO פסטיבל פנטזיה ואימה שנמשך 10 ימים מתקיים כבר 12 שנה

HOUSECORE HORROR FESTIVAL- TEXSAS פסטיבל של הופעות רוק כבד וסרטי אימה. 

מה דעתך על ז'אנר סרטי האימה בארץ?

"לדעתי תעשיית סרטי האימה/מדע בדיוני בארץ עדיין בחיתוליה. רוב הסרטים שנעשים כאן בז'אנר עדיין לא בשלים מספיק ולא נראים מספיק טוב. קשה לי להסביר מה עומד מאחורי סרטים של יוצרים אחרים. לפעמים אני מרגיש תחושה של זלזול. אולי בגלל התדמית של ז'אנר סרטי האימה.לפעמים חושבים שהוא יהפוך לסרט "קאלט" רק בגלל הפשטות שבו ויכול להיות בהחלט שזה עניין תקציבי ונאלצים להתפשר. כמובן שאין הרבה או בכלל תמיכה בז'אנר וזה לא ממש עוזר.."

מאיפה הגיע הצורך שלך לעשות סרט זומבים- מה ההשראה לרעיון?

"אפשר לומר שההשראה הגיע משילוב של המתים המהלכים שממש שינתה את פני סרטי הזומבים ומ- RESIDENT EVIL שיש בו אלמטים קרובים למרות ש I DARE YOU שונה כמובן. הסרט I DARE YOU נולד די במקרה….הכל התחיל כשחיפשתי רעיון לקליפ שהייתי אמור לביים לזמר שפנה אלי. ואז עלה לי רעיון לעשות קליפ שיהיה סרט קצר כאורך השיר. בלי השתתפות הזמר או הלהקה. 3:30 דקות של סרט שבו אנחנו רואים את הדמות הראשית שלנו נאבקת ובורחת מזומבים במקום נטוש בעוד החברים שלה בחוץ. 

בסוף הקליפ היא קוטעת יד של זומבי ומצליחה לצאת ברגע האחרון ואז אנחנו רואים שהיא מוסיפה את היד לתיק שלה,  שכבר יש בו ידיים כאלה. כי זה היה משחק אומץ שהחבר'ה האלה שיחקו. כשהתקרבנו לשלב ההפקה הזמר הודיע לי שנפלה עליו בעיה תקציבית ושהוא יורד מהפרוייקט. אני ידעתי שיש לי רעיון טוב ביד ולא רציתי לגנוז את הפרוייקט. החלטתי לפתח אותו לסרט קצר ולעשות אותו."

מה המסר שלך בסרט?

"אם רוצים לחשוב על מסר כל שהוא שהסרט יכל להעביר זאת תהיה השאלה האם זה בסדר לקחת אדם שהפך לנגוע ולעשות עליו ניסויים? האם זה בסדר לעשות ניסויים באנשים בשלבים או מצבים שונים של שינוי? מתי אדם מפסיק להיות אדם?"


לצפייה בטריילר עד להקרנתו בארץ:

 https://www.youtube.com/watch?v=5_Ch01ucGG0&list=PLf2LW3V_jNEuHc5qgtMFYz2iLhyN59t2C&index=1

https://www.youtube.com/watch?v=InvgOIiZ1II&index=1&list=PLf2LW3V_jNEvS-rRk4RKRo6D0Mc9pp9QJ

http://www.idareyoumovie.com/

 

תגובות

להשאיר תגובה