השבוע (ד') נערך טקס האשכבה לעיתונאי והפעיל הפוליטי אורי אבנרי "גם ממקומו בשוליים הוא הצליח להשפיע" ספדה לו העיתונאית ענת סרגוסטי שסיפרה בראיון כי מעל הכל היא תזכור "איך היה יכול להיות קשוב לכל אדם". איש הימין ופובליציסט מאיר עוזיאל הגיע אף הוא לחלוק כבוד "הוא היה בר פלוגתא ראוי" אמר. ואילו לטיף דורי שליווה אותו במשך שנים סיפר כי הוא יזכור איך הם ביקרו בהלוויה של יאסר ערפאת "רק ראו אותו פינו לו את הדרך". שליח הרשות הפלשתינית הקריא איגרת ששלח אבו מאזן. צפו בקטעי הוידאו

לקראת ערב התכנסו עשרות ממוכריו של העיתונאי והפעיל הפוליטי אורי אבנרי כדי לחלוק לו כבוד אחרון. אבנרי הלך השבוע לעולמו בגיל 94 והוא ביקש שישרפו את גופתו ויתרמו את הספריה שלו לאוסף הספריה הלאומית "עד יומו האחרון", ספדה לו ידידתו ענת סרגוסטי "הוא היה צלול, חד, זקוף, אמיץ וכושר ניתוח וכתיבה משובחים. הוא השפיע על השיח הישראלי משום שהיה חלוץ בכל כך הרבה תחומים. עצמאי במחשבתו. לא השתייך לשום מחנה. לא נאלץ להתיישר עם שום קו. בעל חשיבה מקורית ויכולת לימוד עצמית".

לטיף דורי, בעברו היה אחראי על המחלקה הערבית במר"צ וליווה את אבנרי במשך שנים בפעילותו הפוליטית "התקשר אליי לפני יומים נשיא הרשות הפלשתינית וביקש לומר מילות ניחומים וצער על לכתו של אבנרי" דורי סיפר הוא אחד הזכרונות שהוא זוכר מאבנרי זה איך ליווה אותו להלוויה של ערפאת "היה שם בלאגן ואיך שראו אותנו עומדים מישהו צעק ו'אבנרי פה' ומיד פינו לנו את הדרך".

תגובות

להשאיר תגובה