מסיבת פיג’מות

“ספריית פיג’מה”, התכנית הגדולה בישראל להנחלת אהבת הקריאה, מרחיבה את פעילותה ומגיעה לעיר הגדולה! החל משנת הלימודים מוצעת לראשונה לכל גני הילדים בתל-אביב. לכבוד כניסת התכנית לגני העיר, יצאנו לבדוק איזה ספרים הילדים הכי אוהבים וליקטנו עבורכם כמה המלצות
לורי גרסטנר, בת 4 אהבה במיוחד את הספר של ספריית פיג’מה  “המעיל של סבתא” שנכתב ע”י מרים רות , ומלווה באיוריו של יעקב עברי. “אהבתי את הקשר המיוחד בין הסבתא והנכדה בסיפור, ממש כמו הקשר שיש לי יחד עם הסבתות האהובות שלי- סבתא דורית וסבתא חיה”.

יהלי זכאי, בת 3.5 אהבה במיוחד את הספר של ספריית פיג’מה ” עץ אבא” שנכתב ע”י דבורה בושרי ומלווה באיוריו של גל שקדי .”הילדה בסיפור אוהבת לטפס על אבא שלה כי הוא גדול ורחב כמו עץ, זה ממש מצחיק ושובבי” .

זוהר אור, בן 6.5 אהב במיוחד את הספר של ספריית פיג’מה “פעמון הזהב”, שנכתב ע”י תמר זקס ומלווה באיוריו של יוסי אבולעפיה. ” אהבתי את הרעיון שמי שמחזיר אבדה כמו הפעמון מרגיש סיפוק על כך שהוא עושה מעשה טוב ושימח אחר”.

שירה תמיר, בת 4.5 אהבה במיוחד את הספר של ספריית פיג’מה “מה צריך בשביל” שנכתב על ידי ג’יאני רודארי, ומלווה באיור של סילביה בונאני. ” הציורים והצבעים מצאו חן בעיני ,הספר מלא בהמון חיות , פרחים ועצים שמשמחים אותי “

“ספריית פיג’מה” נוסדה ע”י קרן גרינספון ישראל בשיתוף משרד החינוך, פועלת בהצלחה רבה בגני ילדים ביותר מ-90 אחוז מהרשויות ברחבי ישראל. התכנית מעניקה מידי שנה לכ-250,000 ילדי גנים ספרים איכותיים, ובכך יוצרת מכנה תרבותי משותף ורחב בין ילדים ומשפחות בחברה הישראלית.

ספריית פיג’מה החלה לפעול בתל-אביב יפו ואלפי ילדי הגנים העירוניים בעיר מקבלים במהלך השנה שמונה ספרים איכותיים שיחולקו להם באמצעות הגנים, לאחר פעילות חינוכית בגן סביב נושא הספר וזאת במחיר סמלי של 60 שקלים לילד לשנה.

בין הספרים תמצאו את מיטב הקלאסיקות של ספרות הילדים הישראלית, לצד ספרים חדשים היוצאים לאור ביזמת ספריית פיג’מה בשיתוף הוצאות הספרים המובילות בישראל. בין הספרים השנה ניתן למצוא את , “אלף בית” עפ”י שירה הידוע של כלת פרס ישראל נעמי שמר, ספר מאת לוין קיפניס בשם “שלושה פרפרים” ועוד

 

תגובות

להשאיר תגובה