מהומה בבית המשפט בעקבות דיון של החייל החשוד ברצח מחבל נוח'בה ששוחרר ללא תנאים

אחרי דיון ארוך החליט בית המשפט הבוקר לשחרר ללא תנאים את החייל אשר נחשד ברצח מחבל נוח'בה בשבעה לאוקטובר. עו"ד המייצג אותו : "הרכב השוטפים קיבל את טענותינו שלמרשי אין קשר למעשים המיוחסים לו".

 

אתמול פורסם כי חייל משוחרר בשנות העשרים לחייו, ששירת ברצועת עזה, נעצר על ידי המשטרה בחשד לרצח מחבל נוח'בה. על פי הפרסום, הלוחם נעצר בביתו והובא לדיון בנוגע להארכת מעצרו. החשוד טען להגנתו ואמר: "ב-7 באוקטובר אני והחברים שלי ירדנו דרומה. ראינו קרב קשה שהתנהל בין לוחמי ימ"מ למחבלי נוח'בה. לצערי נהרגו לנו כמה לוחמים שלנו. אנחנו המשכנו להילחם וחיסלנו את המחבלים".

אמו נירית שנחכה בדיון הייתה נסערת וטענה כי "בני ירד מיוזמתו ובהתאם לצו מצפונו בבןקר הטבח כדי לעזור לתושבי העוטף. הוא הציל לוחמים ואף דאג לשמור על גופות חיילי קומנדו שנפלו בקרבות כדי שהם לא יחטפו לעזה".

לאחר שעלו טענות שהחייל כביכול תחקר את המחבל ולאחר מכן ירה בו טענה האם "הוא לא עשה להם תחקור בטח לא בערבית ולא היה רצח של מחבלים, זה הזוי שאנחנו מגיעים בכלל לדיון כזה, אבל זה כבר סוגיה אחרת, אנחנו מדברים על חייל משוחרר, הוא לא יודע ערבית, הוא ילד בן 22 מכפיר, איך הוא ידע ערבית? אני מזרחנית אני יודעת ערבית ואני עדיין לא מתיימרת להיות מתחקרת נוחבה', הכל נורא הזוי". עם היוודע דבר השחרור תומכי ימין רבים שהגיעו לבית המשפט פצחו בשירת 'עם ישראל חי'

 

 

 

תגובות

להשאיר תגובה