למי שפספס: לילה לבן בתמונות

עשרות אלפים נכחו בלילה לבן בעיר שכלל עשרות מופעי רחוב, אירועי תרבות והופעות ברחבי העיר. כתבנו הבלתי נלאה שתה יין בקוקטייל במכון הצרפתי, פגש אנשים שרשמו את חלומם על קירות שדרות רוטשילד, רקד עם מאות צעירים בכיכר רבין וזכה לראות את העיר מגג בניין העירייה.

בפעם השלוש עשרה מאז שתל אביב הוכרזה כאתר מורשת עולמית נחגג בשבוע שעבר ‘לילה לבן’ בכל רחבי העיר.  וכלל  סיורים, הצגות מופעי רחוב ומיצגי אומנות. במכון הצרפתי התקיים קוקטייל בו התארחו אמנים שלקחו חלק בתערוכה Touch Me Baby שעוסקת בממשק התקשורת שלנו אל מול הטכנולוגיה בחברה מרובת מסכים “זוהי תערוכה שבוחנת משהו שהוא מאוד עדכני לנו” אומרת האמנית נינה שפיגל שמציגה בתערוכה ומוסיפה “בתערוכה אנו עוסקים בריבוי המסכים ביומיום שלנו ועד כמה זה משפיע על המציאות הפיזית שלנו”. בתערוכה בנמל יפו מוצגות שש עשרה עבודות ווידוא גדולות מימדים שמוקרנים על רחבת הנמל.

בשעות הערב כיכר ביאליק הפכה לממלכה פיקטיבית בה מכריז המלך בטקס חגיגי על הוצאתו להורג של הליצן X  אך עד מהרה היוצרות מתהפכות והליצן יחד עם חבריו מתמרדים ומפילים את המלך בחגיגת זיקוקים, פירוטכניקה ומופעי לוליינות.

בשדרות רוטשילד בחנות הדגל של מעצבת האופנה דניאלה להבי הפכו את קירות החנות ‘לקיר חלומות’ בו העוברים והשבים התבקשו לרשום את חלומותיהם – אחד החלומות מבטיחים צוות החנות יזכה להגשמה שלו “אני כבר הגשמתי את חלומי” מספר לי צביקה וניגש לרשום “אני חי עם האישה המדהימה ביותר עלי אדמות ועם הילדים הכי מקסימים” הוא מסכם.  אורלי רשמה “החלום שלי הוא לטוס כל שנה למקום אחר בעולם עם חברים מהעבודה” ומישהי אחרת פשוט רשמה “החלום שלי:להמשיך לחלום”.

בכיכר רבין הגיעו מאות צעירים לרקוד בשקט בשקט עם אוזניות שמחוברות לאפליקציה של רדיו תל אביב “אנחנו מאוד נהנות פה” מספרות לי בקצרה שלוש בנות שפגשתי ושהגיעו במיוחד מבירת הדרום – באר שבע.

בדף הפייסבוק שלו סיכם ראש העירייה, רון חולדאי את הערב “כיף לראות איך העיר מתמלאת ברבבות מבלים מכל רחבי הארץ, שבאו ליהנות מעשרות אירועים מיוחדים בחינם. אירועי לילה לבן מאפשרים טעימה מסוגי תרבות ואומנות שונים”.

תגובות

להשאיר תגובה