בשבועיים האחרונים התקבלו למוקד “קו חם” לחד-הוריות מאות פניות של נשים מהן עולה תמונת מצב עגומה בנוגע למצבן התעסוקתי. מהפניות עולה שנשים רבות, הנאלצות להישאר עם ילדיהן הקטנים בבית, מחויבות על-ידי מעסיקיהן להגיע לעבודה ומסרב להוציאן לחל״ת. כאשר העובדות לא מגיעות המעסיקים מאיימים לפטר אותן. באופן זה, נשים אלה מוצאות עצמן בין הפטיש לסדן בכך שהן עלולות להיות מפוטרות בכל רגע עקב אי ההתיצבות בעבודה ולהישאר ללא מקור הכנסה. כל זאת, שעה שאין בידן כל אפשרות להתייצב בעבודה בשל העדר כל סידור לשמירה על ילדיהן בעת הנוכחית. המעסיקים, מצדם, מסרבים להכיר בסיטואציה ומתנגדים להוציאן לחל”ת, שיזכה אותן בדמי אבטלה. התוצאה: נשים נותרות בבית ללא כל הכנסה ונתונות לאיומי פיטורין, קרן ידידות טורנטו המקדמת את זכויותיהן של חד-הוריות ומשרד עורכי הדין סביב משבר הקורונה השיקו מיזם משותף MEILAW

המיזם כולל הפעלה של קו חם, אשר ייתן מענה וייעוץ לחד-הוריות בנושאי תעסוקה ודיני עבודה בימי המשבר כאשר הייעוץ המשפטי יינתן ללא תשלום על ידי עורכי הדין של המשרד, המומחים בדיני עבודה.

דרכי הפניה לקבלת היעוץ :באמצעות מייל שכתובתו:[email protected]

בימים א’ – ה’ בין השעות 10:00 ל-15:00 במספר הטלפון: 058-6825073 (אם הקו תפוס ניתן ואף מומלץ לכתוב מסרון והמומחים יחזרו לפונה) או באמצעות דף הפייסבוק “יחידה ומובחרת” אשר מופעל על –ידי  קרן ידידות טורונטו.

עו״ד ליאת תבל אומרת: ” העובדת החד-הורית המפוטרת בשל העובדה שנאלצת להישאר עם ילדיה בבית נשארת ללא מקור פרנסה וללא מקום עבודה לחזור אליו. מעבר לאי מוסריות המעשה, מדובר במהלך לא חוקי הנוגד את חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה – הפליה על רקע הורות כמו גם את חוק הגנה על עובדים בשעת חירום. קיימות כמובן התמודדויות נוספות העומדות בפני משפחות חד הוריות בתקופה לא פשוטה זו.”

תגובות

להשאיר תגובה