היא עיר הבילויים, מעוז הבארים וחיי הלילה, אבל למשך שלושה ימים מה-29.6 תהפוך תל אביב לקהילת לימוד גדולה, זאת במסגרת פסטיבל ‘לימוד TLV ‘ לתרבות יהודית וישראלית מזוויות שונות. בין השאר ירצו שם תומר אביטל, עדינה בר שלום, יזהר הס. יהיה גם מופע קומי על דייטים ויחסים וחוויות וידאו ארט, בכל זאת תל אביב

לאורו של הלילה הלבן, קהילת לימוד TLV, משיקה את הפרויקט הייחודי שלה, פסטיבל עשיר בתוכן ובנושאים כמו יזמות, טכנולוגיה, היסטוריה, פילוסופיה, אוכל, טקסים מהמקורות, עסקים והכל תחת קורת גג אחת.

קהילת לימוד TLV הנה אחת מבין 80 קהילות ופסטיבלים של לימוד (LIMMUD) בעולם, שמתקיימים לאורך השנה במדינות שונות. פרויקט ‘לימוד’ התחיל באנגליה לפני 36 שנה, ומאז התפתח והפך למודל בין- לאומי של יצירת קהילה לומדת.

האירוע המרכזי מבית היוצר של לימוד TLV הוא פסטיבל שנתי, שיתקיים השנה במשך שלושה ימים, החל מיום רביעי ה-29 ביוני ועד יום שישי ה-1 ביולי, בתל אביב, ביום הראשון באשכול הפיס- תיכון עירוני א’, ובימים שלאחר מכן במכללה האקדמית- תל אביב- יפו.

“קהילת לימוד מפגישה בין אנשים מקבוצות שונות בחברה הישראלית במטרה ליצור קהילה לומדת סביב נושאים מגוונים שנוגעים לתרבות ישראלית ולתרבות יהודית”, מסביר טל גרינשפן, יו”ר קהילת לימוד TLV ומייסד הפסטיבל המדגיש כי השנה  הפסטיבל השנתי עשיר במיוחד בתכנים מרתקים. “אנו מתרגשים לקיים אותו זו השנה השנייה וגאים בעבודה הנהדרת של צוות המתנדבים שלנו שהופך את הרעיונות למציאות במרחב הציבורי בישראל.

– איך לימוד מתקשר ללילה לבן שתמיד מזוהה יותר עם הופעות ובילויים?

“הייחוד הניכר לעין בפסטיבל שלנו, הוא בעובדה שכל דובר או מציג, לוקח חלק בפסטיבל גם כצופה ומאזין / כמשתתף  וכך באים לידי ביטוי מאפייני הקהילה, שבה המציגים הם גם לומדים”. “לימוד TLV הוא חלק מהתנועה העולמית של רשת קהילות ואירועי לימוד, ואנו יוצרים את עצמנו בראי הקהילה בה אנו פועלים. אני חושב שתל- אביב, בירת התרבות, העסקים והיזמות הישראלית היא המקום המתאים ביותר למפגש של רעיונות, ואנשים שונים ומגוונים המייצגים את העולם הישראלי והיהודי”.

בין המציגים : תומר אביטל, מלמד סדנאות כתיבה ואקטיביזם, מרצה בסמינר הקיבוצים, וכתב הכנסת בכלי תקשורת מרכזיים. הרבנית עדינה בר- שלום, מייסדת ונשיאת המכללה החרדית ירושלים וכלת פרס ישראל, שפועלת לקידום השכלה גבוהה בציבור החרדי; לזלי זקס  מנכ”לית נשות הכותל; יזהר הס מנכ”ל התנועה הקונסרבטיבית;  ד”ר ניר בומס, שמשמש כעמית מחקר במרכז דיין באוניברסיטת תל אביב, חבר הנהלה בארגון CyberDissidents המשמש במה לפעילים פרו- דמוקרטיים במזרח התיכון; ברנרד דיצ’ק, במאי סרטים ועיתונאי; אורנה דינרי, מרפאה הוליסטית ונוספים.

גרינשפן מספר שהפסטיבל התחיל כמחשבה פנימית שלו בעת שהיה באירוע לימוד אנגליה בדצמבר 2012. גרינשפיין הוזמן להשתתף בלימוד ולהרצות, ומהר מאוד התאהב ברעיון, כשגילה שלימוד לא קיים בתל- אביב, החליט להקים אותו בעצמו. בספטמבר 2013, גרינפשיין העלה בפייסבוק את הסטטוס הראשון בעניין, ומשם הוא התגלגל והופץ על ידי חברים לרשתות שלהם, ביניהן רשת היזמים הצעירים של ROI, שליחים חוזרים של הסוכנות, בית הלל, תגלית ורשתות נוספות.

שיטת הגיוס של ‘חבר מביא חבר’ עבדה, והתגבשה רשימה ראשונית של כמה עשרות מתעניינים.

בנוסף ובמסגרת הפסטיבל, בחמישי הקרוב, ה-30.6, תיערך חגיגת לילה לבן ייחודית ב- Anna Loulou bar אליה הכניסה חופשית. בשעה 20:30 יתקיים שם מופע קומי על דייטים ומערכות יחסים בעיר הגדולה ופאנל מומחים בנושא דייטים, שידוכים וסקס. ב-22:00 עבודות וידאו ארט של אלינור סלומון והדר מיץ יוקרנו על מסכים בבר, במקביל משתתפים יוכלו ליהנות מחוויית וידאו נוספת עם משקפי 360 / VR – מציאות מדומה של הצלם ברק ברינקר.

תגובות

להשאיר תגובה