ריח עשן, פחים בוערים, קריאות אללה אכבר ורימוני הלם. תמיד חלמתם לככב בסצינה אפוקליפטית. אתם מוזמנים להגיע לעיר לוד, רק עשרים דקות מהלאטה שלכם

בוקר בשכונת רמת אשכול בלוד. לאחר ליל הפרעות בהם הוצתו שתי כיתות ג’ בתלמוד התורה וגם נהרג צעיר ערבי בשכונה אחרת. רמת אשכול מורכבת מ 70 אחוז ערבים מעשירון תחתון והיתר הם 70 משפחות של הגרעין התורני המקומי וסטודנטים.  בלוד המתח שם ממש בשיא בעקבות הרג הבחור הערבי.

אתמול,במהלך הפרעות פגשתי צעיר ערבי שהשתתף בהם והוא אמר לי שזה בגלל שפגעו באל אקצא “לא נוגעים ככה בדת שלנו” סיפר “מה הבעייה שלהם שיש בלאגן בפנים אז שלא ייכנסו לשם”. ככה תירץ את הפרעות מצד שני לא ידעתי מה להשיב לו בנוגע לזה. היום בבוקר הייתי בביקור מתוח בשכונה שבה גרים חברי הגרעין התורני שאכלסו אותה בעשור האחרון “יש פה דו קיום של עשור שנים” סיפרה לי אחת התושבות ששייכת לגרעין.

התושבים שיתפו בפחד שלהם שאתמול הם היו נצורים במתנס כמה שעות עד שהגיעה משטרה וחילצה אותם. האחראי על כפר הסטודנטים תיאר לי איך הם עוזרים למשפחות הערביות העניות במקום ושאין להם שום כוונות בלבד לגור ולפתח חיי קהילה.

מנגד כשביקרתי בסוכת האבלים של הבחור בן ה 31 ואב לשלושה שנהרג מפגיעת כדור בלילה פגשתי את אחיו הצעיר מחמד כשהוא דומע מדמעות. חיבקתי אותו והתפללתי איתו שאחיו יהיה ההרוג האחרון . הוא אמר לי הלוואי והוסיף “יש לנו פה שכנות טובה עם יהודים ונוצרים אבל מאז שראש העיר הביא את ‘המתנחלים’ הוא סכסך בנינו”.

בתלמוד התורה ששתי כיתות ממנו נשרפו אתמול במהלך המהומות יש קולות רבים שמביעים חשש מפני מה שעלול לקרות הערב לאחר ההלוויה. למקום הגיעו כמה גיפים של מג”ב אבל הם חוששים שזה לא יעזור. נהג רכב ערבי שעובר צועק להם “אנחנו נזיין אתכם הלילה” ומייד שוטרים עוצרים אותו. יש פה מתח ואני מקווה שלא יהיו עוד פגיעות בנפש. בעזרת השם ואינשאללה.

תגובות

להשאיר תגובה