כיצד מזהים כוכבי לכת בשמי הלילה? מה טעמו של שוקו בחלל? מדוע הירח משנה את צורתו בכל יום? וכיצד מעצבים חללית בעזרת AI? ביריד החלל שלא מהעולם הזה תגלו את כל התשובות לשאלות האלה ותהנו מסדנאות, פעילויות חווייתיות, הרצאות ועוד מגוון פעילויות למשפחות ולמבוגרים סקרנים.

מכון דוידסון לחינוך מדעי בשיתוף סוכנות החלל הישראלית ומשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה מזמינים אתכם למסע בין כוכבים ביריד החלל 2024: אחר הצהריים של הפעלות, סדנאות, הרצאות ותצפיות אסטרונומיה! כל זה קורה במסגרת אירועי שבוע החלל הישראלי, שנערכים מדי שנה ברחבי הארץ. היריד יתקיים ביום חמישי 1.2.2024 בשעות 16:00 – 21:00, במכון דוידסון לחינוך מדעי, מכון ויצמן למדע, ברחובות. הכניסה ללא עלות, מתאימה לגילאי 5 ומעלה, יש להירשם מראש בלינק באתר: .

בסדנאות נגלה יחד את מסלול הירח וכיצד הוא מושפע מהשמש ומכדור הארץ, ננסה לאכול ולשתות כמו האסטרונאוטים שחיים בתחנת החלל הבין-לאומית, ואפילו נלמד "לדבר" עם תוכנת בינה מלאכותית כדי לעצב חללית משלנו. בהרצאות המרתקות נכיר את טלסקופ החלל הישראלי הראשון "אולטראסט" ונתרשם מיכולותיו, נלמד על האתגרים הצפויים בהקמת התיישבות על הירח, ונגלה את ההמצאות שהתחילו בחלל ועברו לשימוש יום-יומי בכדור הארץ.

ואיך אפשר בלי להביט למעלה, לשמים? במהלך הערב נתבונן בכוכבים באמצעות משקפות וטלסקופים מתקדמים, נגלה קבוצות כוכבים מיוחדות בפלנטריום המתנפח שלנו ואפילו נתחרה בחידון משפחתי חללי ומסעיר במיוחד!

מיקום: מכון דוידסון לחינוך מדעי דרום (בניין הברווז, אודיטוריום שוורץ רייסמן) וצפון (בניין מעבדות גן המדע, מועדון שוה"ם), מכון ויצמן למדע, רחובות.

למידע ולפרטים נוספים: בטלפון 08-9378300,

 

צילום איתי בלסון
צילום איתי בלסון

 

 

 

תגובות

להשאיר תגובה