כשאומרים שלמוסיקה אין גיל או מודה, אין לה חוקים או כללים, אלא יש לה נצח, אפשר לקחת כדוגמא מובהקת לכך את היוצר והזמר אלי סבג (35) , מוסיקאי המנגן על 13 כלי נגינה שונים (כשעל רובם למד באופן אוטודידקטי) ומפלס דרכו אל עולם המוסיקה בדרכים מקוריות ושונות, דוגמת שיתופי פעולה עם אמנים כשימי תבורי (דואט ל"אתמול היית שונה"), אבי מסיקה ("שתדעי" – שיתוף פעולה בין סבג לראפר) ועוד.

בימים אלה יצא לתחנות הרדיו סינגל חדש לסבג – "במקום אחר" אותו כתבה והלחינה תמי ארמוני לעיבוד והפקה מוסיקלית של בנצי מור.

אלי, מה המוסיקה בשבילך?

"מוסיקה בשבילי  היא המזון לנפש, היא צורך קיומי מבחינתי ומוציאה ממני רגשות עמוקים ופורקן. המוסיקה היא חלק מאוד גדול ממני ומהשגרה שלי. "

על איזו מוסיקה גדלת.?

"גדלתי  על מוסיקה מאוד מגוונת מבחינת סגנונות. פופ רוק ומוסיקה מזרחית. היום אני יוצר מוסיקה עצמאית שמשלבת את כל הסגנונות יחד מתוך אהבה והזדהות לכל סוגי המוסיקה. אני מנגן גם על 13 כלים קלידים, פסנתר, בוזוקי, גיטרה בס, כינור, חליל צד, סקסופון, דרבוקה, פרקשן כאשר למדתי באופן מקצועי רק על תופים".

כיצד החל הרומן שלך עם מוסיקה?

"הרומן שלי למוסיקה התחיל בגיל מאוד צעיר. בגיל שש התחלתי כמתופף הופעתי בטקסים בבית הספר ובהמשך הופעתי עם הרכבים וזמרים מוכרים. עם השנים הבנתי שאני רוצה גם ליצור מוזיקה משל עצמי בעלת אופי ואישיות ועברתי לקדמת הבמה כזמר."

מה נותן לך השראה?

בעבר קיבלתי השראה מאמנים עליהם גדלתי, מייק ברנט, בון ג'ובי ובארץ שימי תבורי, שלומי שבת. כיום השראה מגיעה מהחיים האישיים שלי, מההתמודדויות, האהבה וקצב החיים שילוב של תכנים המייצר מוסיקה ייחודית ואישית שמדברת אותי."

ספר לי על "מקום אחר", הסינגל החדש שלך. מתי אלבום?

"סינגל חדש לקראת צאת אלבום הבכורה שיראה אור כבר בשנה הקרובה.באלבום הקרב ניתן להאזין לארבעה סינגלים אותם כתבתי והלחנתי  ("עדיין שלך","מבקש סליחה","לך אמא","אני תמים")  'במקום אחר'הוא פופ ישראלי, בעיבוד נוסטלגי למוסיקה של שנות ה80-90 בגרוב שמח של "התחלה חדשה"."

היכן ניתן לראותך מופיע כיום?

"כיום אני מופיע באירועים. בעיקר חתונות, כניסות חתן כלה וסלאו. בנוסף אני עובד על מופע משלי אשר משלב את השירים המקוריים שלי ועיבודים חדשים לשירים משנות ה-80 90 ".

 

30 הערות

להשאיר תגובה