שיגעון הפיקלבול כובש את מגרשי הטניס

תכירו את 'פיקלבול' : המשחק החדש שכובש את מגרשי הטניס בארץ והפך לטרנד בשנה האחרונה. מה זה פיקלבול : לקחו את הגלאם מהטניס, את המטקות מהחוף, את הגודל מבדמינטון ואת הכדור מהסקווש. התוצאה – משחק כיפי, קל ללמידה ומתאים לכולם. בתחרות ארצית – מקומית שהתקיימה היום בקרית אונו פגשתי גם את ג'נין ברזן תושבת המקום, רשמת פטנטים שעלתה לפני כמה שנים מדרום אפריקה. היא רק חודש במשחק (עם עבר עשיר בסקווש) וכבר קטפה את המקום הרביעי המכובד "זה ספורט נפלא וממליצה לכל אחד" סיפרה לי היום נרגשת לאחר הזכייה.

 

פיקלבול הומצא בשנות השישים בביתו של ג'ואל פריצ׳ארד שרצה לשחק עם כמה מחבריו בדמינגטון ומסיבה כלשהי הם החליטו לאלתר משחק חדש. במשך שנים, המשחק היה זניח, אך החל מ-2010 הוא החל לצבור פופולריות בעיקר בקרב בני 55 ויותר ומשם התפשט.

ג'נין ברזן הזוכה

את המחבט הקלאסי שאנו מכירים מחליפים מחבטים דמויי מטקות מעץ. הכדור קל מאד, עשוי פלסטיק ויש בו חורים על מנת שהכדור לא יעוף רחוק וייתן לשחקן שליטה במשחק.

כללי המשחק מאוד דומים לטניס וקלים להבנה, המשחקים קצרים ונמשכים כ 15-20 דק' כאשר ספירת הנקודות נעשית בדומה לכדורעף עד 11 נק' אך ניתן לשנות את הספירה בהתאם למה שנקבע בין השחקנים בתחילת המשחק.
הסיבה העיקרית שהמשחק תפס בארה"ב הוא שהמשחק מאוד חברתי, קל מאוד ללמוד אותו, הוא מיועד גם לאלו שהם לא ספורטאים דגולים, והכי חשוב השחקנים יכולים לפטפט תוך כדי המשחק.
אם זאת הפיקלבול הוא ספורט מאוד מאתגר, מעלה את הדופק וממכר. צריך להיות כל הזמן בתנועה. גם כשמשחקים אותו באופן אגרסיבי, כמעט שאין לו השפעה שלילית על הזרועות, הכתפיים וכפות הידיים וכמעט ואין פציעות.

 

 

תגובות

להשאיר תגובה