עידן חדש : הזמר עידן עמדי מדבר לראשונה מאז שנפצע בעזה

הזמר עידן עמדי, שלחם במילואים בהנדסה קרבית מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל", נפצע באורח קשה ב-8 בינואר. בשבוע שעבר הוא השתחרר מבית החולים שיבא תל השומר להמשך שיקום ביתי. עשרות צוותי תקשורת הגיעו ללובי בניין הנהלת בית החולים, בזמן שעמדי נכנס עם תחבושות בידיו ונראה מאוד נרגש. במהלך מסיבת העיתונאים עמדי אמר: "המעמד הזה לא טבעי לי. רוצה לשלוח חיבוק למשפחות השכולות. החללים שלכם הם הגיבורים שלי עד סוף ימיי. לחמנו ביחד. הגעתי שאוף ומפויח, מורדם ומונשם. לא ניתן היה לזהות אותי והגעתי עם השם 'אלמוני'"

טיפלו בי בגבורה בשטח ופינו אותי לכאן. עם ישראל זכה בצוותים הרפואיים הטובים היותר, גם בשיבא. אני פוגש כאן את פצועי המלחמה. גם אני זקוק לתהליך שיקום ארוך. עלינו לעכל את הפציעה והשיקום. תנו לפצועים מקום להשמיע את קולם, תזכירו אותם. הפציעות שלהם אינן רק פיזיות, גם נפשיות. יש לי אפשרות לדבר בשמם ולבקש מכל הגורמים טפלו בהם עם הבנה".

"שבועיים עסקנו בחקר המנהרות במרכז רצועת כזה. ההיקף המחיש את האכזריות של אויבנו. המנהרות הושמדו אבל נגרמו אבדות לכוחותינו. שניים מהנופלים בפיצוץ, היו חברים שלי לצוות", הוסיף עמדי. "עקיבא (אחד ההרוגים) – איך אוכל להיפרד ממך? היית מקצוען ומצפן ערכי ומוסרי", אמר עמדי בדמעות. "נפצעתי קשה ובדרך נס שרדתי. רסיס שחדר דרך הגרון גרם לפציעה קשה. עוד אשוב לשיר ולשחק ואם אלוהים יתן לי כוח – אשוב להילחם. מודה למשפחתי ולחבריי שחיבקו אותי ולתמיכה והחיזוק מכל עם ישראל. יש לנו משימה כאומה: להישאר מאוחדים, לא להתפרק! עם ישראל חי".

 

תגובות

להשאיר תגובה