מכיכר החטופים ללוחמים בעזה: ספר תורה נכתב למען החטופים

מיזם מרגש של המזרחי העולמית יחד עם משפחות החטופים והרבנות הצבאית- לפני שעה קלה הושלמה בכיכר החטופים כתיבת ספר תורה למען חזרתם המהירה של החטופים. הספר עוד היום לחיילי צה"ל הנמצאים בעזה. יו"ר תנועת המזרחי העולמית הרב דורון פרץ שבנו עדיין חטוף בעזה: "אחד הדברים הכי חשובים לנו משפחות החטופים – זו שמירת האחדות"

מיכל ברגר, אמא של החיילת החטופה אגם בעת סיום כתיבת ספר תורה למען החיילים והחטופים שישלח ליחידה מבצעית בעזה: "אגם שירתה כתצפיתנית והיא נגנת כינור מחוננת. מעדויות ששמעתי הבנתי שהיא מתפללת כל בוקר. היא מכינה עבור יתר החטופים כוס אורז אחת ביום וכשבקשו ממנה להכין בשבת היא סירבה".

לקראת 100 ימים בהם 136 ישראלים עדיין נמצאים בשבי החמאס, החליט יו"ר תנועת המזרחי העולמית הרב דורון פרץ אביו של החייל החטוף דניאל פרץ, להשלים כתיבת ספר תורה למען בנו ויתר החטופים. במסגרת היוזמה שהובילה תנועת המזרחי העולמית הושלמה לפני שעה קלה (יום ה') בכיכר החטופים כתיבת ספר תורה למען החטופים שיועבר כבר היום ליחידה מובחרת הלוחמת בימים אלה בעזה.

במעמד כתיבת הספר השתתפו נציגים רבים של משפחות החטופים ובהם בני המשפחות של הצוות של דניאל פרץ שנחטף לעזה. באירוע השתתפו תא"ל יוסי שמש המלווה את המשפחות, גאל גרינוולד סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ונציג המזרחי במוסדות הלאומיים, הרב יחיאל וסרמן נשיא המזרחי העולמית ורבנים וראשי קהילות מרחבי העולם. במרכז האירוע נשא דברים הרב דורון למען בנו ונשא תפילה לשובו ולשובם של כלל החטופים.

הרב דורון פרץ יו"ר המזרחי העולמית ואביו של דניאל: "יהודים מתכנסים הנה מרחבי העולם ותורמים ספר תורה, למען החטופים בעזה ולמען חיילי צה"ל המגינים עלינו. אנחנו כאן באוהל של אחדות שהוקם ע"י ישיבות ואולפנות בני עקיבא, זה המסר שאנחנו רוצים להעביר. אחד הדברים הכי חשובים לנו המשפחות זה לשמור על האחדות בנינו. אם אנו המשפחות סובלים יום יום שעל אף שיש בנינו דעות שונות אנחנו מאוחדים יחד, אנו רוצים שכל עם ישראל יהיו כך".

תגובות

להשאיר תגובה