הטריבונה – רכילות עסקית

שר הביטחון נפתלי בנט ביקר השבוע בעיר בני ברק. בחמ”ל המרכזי פגש את אלוף (במיל׳) רוני נומה, המנהל את מטה המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה בעיר, את גורמי פיקוד העורף ואוגדה 98 הנמצאים בעיר ואת מפקדי חטיבת הצנחנים. השר קיבל סקירה אודות פעילות הכוחות בסיוע לאוכלוסיית בני ברק, ועל התנהלות התושבים מאז הטלת מגבלות התנועה על העיר בסוף השבוע.

מעבדות ד”ר פישר החליטו לשמח את היולדות ומשפחותיהן, שעוברים בימים אלה את התהליך המרגש לבדם, ומעניקים לכל היולדות בפסח, בין התאריכים 9-15 באפריל, מתנה ובה מגוון מוצרים טיפוליים לבריאות התינוק. כל משפחה שילדה במהלך חג הפסח מוזמנת להיכנס לאתר ד”ר פישר, להירשם ולקבל מארז מתנה לטיפול בתינוק במשלוח עד הבית. אז ילדתם במהלך החג, בין התאריכים 9-15 באפריל? כנסו לאתר https://dr-fischer.co.il/ מלאו את הפרטים ותקבלו תכשירי ד”ר פישר במתנה.

חברת סיבוס, המספקת שירותים המשפרים את ה-wellbeing של עובדי חברות, מאפשרת ללקוחות סיבוס לתרום לקשישים ולמשפחות נזקקות באמצעות ארגון ‘לתת’. תרומות אלו ישמשו עבור משלוח חבילות הכוללות מוצרי מזון והיגיינה לקשישים ולמשפחות נזקקות. העובדים יכולים לבחור לתרום 10/50/100/200 ₪ מתקציב הסיבוס שלהם. עד כה נתרמו למעלה מ-10,000 ₪. קרן וייזמן, סמנכ”ל שיווק בחברת סיבוס ציינה: “בימים מורכבים אלו בשילוב של ערב חג הפסח, מצאנו לנכון לסייע ולאפשר ללקוחותינו להשתמש בסיבוס גם כאמצעי לתרומה לקהילה. חברנו לארגון לתת הפועל לאורך כל השנה בסיוע למשפחות נזקקות ולקשישים ובימים אלו אף יותר”.

רגע לפני החג, שופרסל נרתמה למען פרוייקט חלוקת מזון לקשישים. שופרסל הקימה מרכז לוגיסטי לאריזת מוצרי מזון בקיבוץ גזר, ומבצעת הכנת ואריזה של משלוחים, אשר מחולקים על ידי צוותי פיקוד העורף לתושבי מדינת ישראל מהגיל השלישי. מנכ”ל שופרסל, איציק אברכהן שהינו אל”מ במיל’, הגיע למחסן בקיבוץ גזר, והודה לכל העוסקים במלאכה.

רגע לפני החג, התגייסו עדלי מרכוס מנכ”ל מכבי פוקס ת”א בכדורסל, יחד עם דורון ג’מצ’י שחקן העבר והיום סמנכ”ל שיווק וקשרי קהילה של הקבוצה, להכין חבילות שי לחג לילדי עמותת “גדולים מהחיים” הפועלת למען ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. בכירי הקבוצה עמלו מהבוקר על החבילות בחנות המועדון הרשמית בת”א, ושרון איילון מנהלת שיתופי פעולה בעמותה הגיעה לעזור עם המתנות.

עקב ההסגר עדי שילון מצאה תחביב ועיסוק חדש מעבר להיותה הפרזנטורית של מורז צמחי מרפא: שילון הפכה לגורו בישול ואפייה, ומידי יום מעלה סרטונים של מנות טעימות במיוחד, ומפתיעה את קהל העוקבים שלה בכישורי המטבח. מי שהפך לסו-שף שלה הוא בעלה יוסוף סוויד, הדואג לטעום כשצריך ואף לתת יד וטיפ בבישול.

לאחר שצוות רפואי של בית אבות בבני ברק נדבקו בנגיף הקורונה, התבקשו צוותי הרפואה של איחוד הצלה סניף בני ברק לתת מענה וסיוע רפואי לכ-50 דיירי בית האבות. אפי פלדמן ראש סניף איחוד הצלה בבני ברק: “לאחר פניה ממשרד הרווחה ומשרד הביטחון, הוחלט בשיתוף פעולה עם מתנדב באיחוד הצלה שמפעיל בית אבות אחר בעיר, לתפעל רפואית את בית האבות. צוותי הרפואה של איחוד הצלה פעלו במסירות במהלך השבת (בפיקודו של גלעד הדרי שהגיע במיוחד מאלון מורה), לתת מענה רפואי וסיוע במתן תרופות לכל קשיש שנצרך לכך. הפעילות תימשך עד למציאת פתרון לחוסר באנשי צוות רפואי בבית האבות”. ישראל אלתר סגן ראש סניף איחוד הצלה בבני ברק מציין, כי במהלך הימים האחרונים פעלו המתנדבים של איחוד הצלה בסיוע הומניטרי לקשישים ומבודדים, שעל פי ההנחיות של משרד הבריאות לא יוצאים מביתם.

סטלה אמינוב, אשת עסקים המתגוררת על הקו של מוסקבה- לונדון ותל אביב, הינה בעלת המותג הילדים הבינלאומי Mumofsix וכן בעלת הזיכיון של חברת דולצ׳ה וגאבנה לאופנת הילדים בישראל. בעקבות משבר הקורונה העולמי ובשל דחיית שבוע האופנה בה היא היתה אמורה להשתתף יחד עם המעצב האיטלקי דומניקו דולצ’ה, ביקשה סטלה בקשה לתרום את הכסף של עלויות ההגעה של המעצב לישראל. אמינוב יצרה קשר עם מוטי רייפ יזם ומפיק שבוע האופנה וחבר מועצת העיר תל אביב. רייפ בכובעו כחבר המועצה יזם בעזרתה של אמינוב ובתמיכת מנהל החינוך ומנהל השירותים החברתיים של עירית תל אביב, רכישה של  1000 ערכות של משחקי קופסא בשווי של מאה אלף שקלים ל- 1000 משפחות חד הוריות בדרום תל אביב, הזקוקות לסיוע ומתמודדות בימים קשים אלה כיצד להעסיק את ילדיהן. מנהל החינוך ומנהל השירותים החברתיים של עירית תל אביב יפו ארגנו את הערכות שחולקו למשפחות באמצעות מתנדבים ועובדי עירית תל אביב.

חברת “קפרי הולדינגס” שנוסדה ע”י מעצב העל מייקל קורס, ומחזיקה במותגים מייקל קורס, ורסצ’ה וג’ימי צ’ו, הודיעה שתתרום יותר מ-3 מיליון דולר לתמיכה בנפגעי הקורונה. “לבנו עם אלו שנמצאים בחזית ומסייעים לעולם להיאבק בנגיף ה- COVID-19” אמר ג’ון איידול, נשיא קפרי הולדינגס. “אנו מודים להם על המחויבות יוצאת הדופן שלהם ואומץ ליבם ורוצים להביע את תמיכתנו בהם ובבתי החולים בהם הם עובדים. כמו כן אנו רוצים לחזק ארגונים שמחויבים לסיוע לקהילה. זהו ללא ספק זמן שבו אנשים צריכים להתאחד בכל דרך אפשרית  כיוון שזה מה שהופך את כולנו לחזקים יותר.” בניו יורק, ייתרמו ע”י מייקל קורס 2 מיליון דולר לשני בתי חולים בעי,ר ובנוסף תוענק תמיכה ארוכת טווח לארגון ללא מטרות רווח הפועל בעיר, ומעניק סיוע לאנשים עם מחלות שונות הנמצאים בקבוצת הסיכון למחלה. במילאנו ייתרמו ע”י ורסצ’ה 500,000 דולר לתמיכה וסיוע מקומי, בנוסף לתרומה שהוענקה לתמיכה בצלב האדום בסין בפברואר. בלונדון ייתרמו ע”י ג’ימי צ’ו 500,000 דולר נוספים לתמיכה בארגונים מקומיים. פריטי המותגים מייקל קורס, ורסצ’ה וג’ימי צ’ו נמכרים במחירים ללא מע”מ באתר FACTORY54.CO.IL. משלוחים חינם עד הבית לכל רחבי הארץ.

השבוע נחת בנמל התעופה בן-גוריון מטוס אל על הראשון ברכבת האווירית מסין, כשעליו כ-20 טונות של ציוד מיגון חיוני לצוותים רפואיים. הרכבת אווירית בהובלת מנהל הרכש (מנה”ר) ויחידת השינוע הבינלאומי במשרד הביטחון מונה 11 מטוסים, שיביאו לישראל במהלך הימים הקרובים  מיליוני פריטים של ציוד רפואי חיוני: מסכות, חליפות מיגון, מכונות הנשמה ועוד. לרכבת האווירית שותפים משרד החוץ ושגרירות ישראל בבייג’ינג, חברת כימיקלים לישראל (‘כיל’) ונציגיה בסין, חברת אל על, חברת השילוח הבינלאומי מנטפילד וגורמים נוספים. סמנכ”ל וראש מנה”ר במשרד הביטחון, אבי דדון: “הפתרון שגיבשנו הוא להקים ראש גשר בסין, לצבור שם ציוד ולהתחיל לשלוח אותו לארץ. אנו מצפים לעוד 10 מטוסים כאלו שישלימו את הרכש שביצענו, כדי לאפשר לצוותים הרפואיים בישראל לבצע את מלאכתם נאמנה.”

והחיים לא מפסיקים: השחקן והדוגמן און רפאלי בצילומי אופנה בימי קורונה, לפקטורי 54 בסדרת צילומים מיוחדת ומציירת חזרה לפשטות, תקווה לעתיד אופטימי, וחלומות על הזמנים שיבואו שאחרי ההסגר. בסדרת הצילומים שצילם הקריאטיב דיירקטור סימון אלמלם מופיע און רפאלי, בהפקה טבעית שצולמה במצלמת פילם ללא איפור וללא ריטוש. סדרת הצילומים בהשראת LA מציגה את הלוקים לחג הקרוב, של המותגים הבינלאומיים המובילים: אוף וויט, בלאנסיאגה, סיינט לורן, ג’יבנשי, מונקלר, איזבל מרנט, ראלף לורן, קלווין קליין ועוד.

מוקד הארצי לסיוע הומניטרי 1221 מגיעים לכל אחד השלים את הכנותיו לארבעת ימי הסגר הקרובים. כשעה לאחר צאת החג מחר ועד 22 בלילה, יעמדו 30 אלף המתנדבים של מיזם הסיוע הגדול בארץ לרשותם של אלפי מבקשי הסיוע. מאז יצא המוקד לדרך בשבוע שעבר, טופלו כ-20 אלף פניות, מתוכן קרוב ל-6000 בקשות לתרומות מזון. המוקד, יוזמה של איחוד הצלה, החברה למתנ״סים וארגון לב אחד, עובד בשיתוף פעולה צמוד עם רשויות הרווחה ואנשי פיקוד העורף של צה”ל, ומשקיע מאמץ מיוחד בערים בהן שיעורי ההדבקה גבוהים, כמו בני ברק, אלעד ומודיעין. מנכ״ל איחוד הצלה אלי פולק: “1221 נתן מענה מאז השבוע שעבר ל-20 אלף איש מכל רחבי הארץ ונמשיך לעשות זאת גם בימי הסגר הקשה ולעמוד לכל מבקשי הסיוע באשר הם”.

לאור המציאות הקשה, החליטו “חקלאי גרנות” להירתם לקראת חג הפסח, ולהעביר למשפחות הזקוקות לכך תרומה של תוצרת חקלאית שתעזור בצמצום עלויות סל המזון. כל אחת מארבע מועצות אזוריות, בהן פועלים רבים מהחקלאים החברים בגרנות ואשר נרתמו למהלך – מועצה אזורית מנשה, חוף הכרמל, עמק חפר, ודרום השרון – קיבלה לקראת החג כ- 1,000 שקיות אבוקדו, תפוזים ותפוחי אדמה. המועצות קיבלו את התוצרת ארוזה כסל ירקות ופירות לכל משפחה, והן יחלקו את התוצרת למשפחות שזקוקות לה, כל אחת בישובים שבתחומה.

בצל הקורונה: מרפאת רישתית במערך עיניים של איכילוב נפתחה מחדש במתחם WeWork לשמירת הרצף הטיפולי ומניעת הדרדרות בראייה לאוכלוסיה המבוגרת הסובלת ממחלות רשתית. ד״ר מיכאלה גולדשטיין, מנהלת יחידת הרשתית שעומדת מאחורי החיבור המיוחד מסבירה: ״כעת בצל הקורונה, הרבה מאד מהמטופלים המבוגרים חוששים להגיע לבית החולים. לשמחתנו הרבה, חברת WeWork תרמה לנו לצורך ביצוע הצילומים וההזרקות, מתחם מפואר בשטח של כ – 400 מטר תוך הרתמות מלאה ובהתנדבות מלאה ועל כך תודתנו הגדולה״. בנוסף ווי וורק הקצתה מתחם לטובת מטה התאחדות הסטודנטים לרפואה, אשר מנהל משם את איושם של סטודנטים במתחמי הדרייב אין, לבדיקות קורונה ברחבי הארץ.

אנשי העסקים נחום ואריה ויסמן בעלי שומרת הזורע, מקיימים את מצוות ‘קִמְחָא דְפִסְחָא’ ותורמים שוברי קניה לחיילי הנח”ל החרדי. אריה ויסמן: “אני קורא לכל חבר כנסת שמקבל 500 ש”ח מענק עבור כל ילד, לאסוף כסף זה לכדי תרומה משותפת לחיילים הבודדים, ולהירתם במשותף למאמץ הנתינה עבור אלו שאין להם, ובכך לשמש דוגמא לכל עם ישראל”.

יש לכם אזכרה? אתם בשנת אבל? מה עם אמירת הקדיש כעת כשאין מנייני תפילה?? …בחב”ד מצאו פתרון חוקי והלכתי: תפילת הקדיש נאמרת עבור אלפי שמות מכל רחבי העולם בבית כנסת נשאי קורונה חסידי חב”ד, השוהים במלון פרימה פאלאס בירושלים. המלון הוקצה לצרכי חסידי חב”ד ששבו מחו”ל, ע”י פיקוד העורף ומשרד הבריאות, בתיאום עם בית הדין העליון של החסידות. נציגי חב”ד מקבלים מידי יום מאות שמות שנשלחים אליהם באמצעות טופס מקוון שניתן למצוא באתר יעודי בכתובת www.kadishnow.com . מכל רחבי העולם מזינים את פרטי הנפטר שאזכרתו חלה בימים אלו, או מי שנמצא בשנת אבל. החסידים מקריאים את השמות לפני התפילות. מנהל המיזם הרב יחיאל גלוכובסקי: “מודים מקרב לב  לאנשי משרד הבריאות, הבטחון, פיקוד העורף, מד”א, המלונאים ועוד רבים שמסורים בלב ונפש להצלת חיי האדם ולרווחת החולים”.

השבוע עלה הקמפיין החדש של חברת האופנה רנואר בכיכובם של נבחרת הפרזנטורי נועה קירל, עדן פינס, יעל שלבייה, רומי פרנקל, עומר נודלמן, יודה לוי, גפן ברקאי וברק שמיר. הקמפיין המאחל חג שמח לעם ישראל, קורא לכולם להעלות את המשפחה המורחבת באפליקציה, ולחגוג ביחד גם מרחוק. ברוח התקופה ולפי הנחיות הממשלה הצטלם הקמפיין בבידוד: כול פרזנטור צילם את עצמו בביתו, לפי הנחיות הבמאי, וכול החומרים המצולמים אוגדו לסרט הפרסומת.

שלמה ארצי נרתם למאבק להצלת עולם התרבות, אירועים ומופעים. בסרטון שמופץ ברשת, נראה הזמר האהוב כשהוא מספר על הצוות הרחב שעוטף אותו לאורך השנים וכולל בין היתר טכנאים, נגנים, מקימי במות, נהגים ועוד, הנמצאים היום במצב של אבטלה כבדה. ארצי הוסיף וקרא לממשלת ישראל לא להתעלם ממצוקתם, ולא לכבות את האור על התעשייה שמונה 150 אלף איש. מדובר בכ-150 אלף איש, בעלי עסקים קטנים ובינוניים, עצמאים ופרילנסרים, בהם אנשי הגברה, תאורה, תפאורה, כרטיסנים, אבטחה ועוד, אשר נותרו ללא פרנסה וללא אופק כלכלי ברור. הנזק הכלכלי רק מאירועי פורים שעברו עומד על 180 מיליון ש”ח, והנזק העתידי רק עד לחודש אפריל מוערך בכמיליארד ש”ח, בעקבות ביטול כל אירועי האביב, ימי הזיכרון ויום העצמאות.

מפעל “יכין” מאזור אלון תבור בצפון תרם לקראת החג כ- 100,000 מוצרי שימורים מתוך מגוון של כ- 250 מוצרים שונים שמפעל מייצר לעמותות המספקות מזון למשפחות נצרכות ולעמותות התומכות בחיילים בודדים. שווי התרומה כ- 350 אלף ₪. פיני גורביץ מנכ”ל חב’ “יכין” מציין: המפעל יכין מציין בימים אלו כ-100 שנים להקמתו ותרומה זו לקראת חג הפסח הינה חלק מפעילות שותפת של החברה למען הקהילה.

חברת  לוריאל ישראל  חילקה בחמישי האחרון מאות של מארזי טיפוח לנשים ולגברים לצוותי הרפואה בבית חולים “שיבא תל השומר”, גברים ונשים, (רופאים, אחיות, כוח עזר, אנשי מעבדה ועוד, הכוללים עשרות מוצרי טיפוח.

היזם, הנדלניסט ואיש העסקים ניר שמול, בעל חברת הנדלן שניר, יזם בשיתוף עם מרכז הבנייה הישראלי ועיר הנדל”ן 2020, כנס וירטואלי בהנחייתו בנושא קורונה – היום שאחרי בהשתתפות בכירי המשק מתחומים מגוונים. הפאנל האינטרנטי ערך דיון עם ראיה גלובלית וחשיבה מעמיקה מחוץ לקופסא ושפך אור על היום שאחרי מגיפת הקורונה. השתתפו בכנס: ניר שמול, בעל חברת הנדלן שניר והחברה לפיתוח והתחדשות עירונית, איל וולדמן מייסד ומנכל מלונקס, ניר שרצקי מנכל איתורן, טום אביב זוכה מאסטר שף ובעל מסעדות, דניאל בירנבויום מנכל סודה סטרים לשעבר, דן פרנס מנכל קרסו נדלן, אלון אולמן מייסד הקוד המנצח, יזם סופר רב מכר ומרצה מבוקש, טלי ריצ׳מן מנהלת נדלן ותשתיות בנק דיסקונט וניר מסיקה סגן ראש מטה הדיור הלאומי ועוד רבים אחרים.

עפ”י דוחות שפרסמה היום השבוע כרמית, מכירות החברה גדלו מ 141  מיליון ש”ח ל 163 מיליון, גידול של  15.6%. בשנה זו השלימה החברה את הקמת מפעלה בברקן,  לתוצרת ישראלית – כרמית מזון. וכן  החלה בהקמת המפעל בציפורית המתמחה במוצרי שוקולד ומאפה בכשרות גבוהה. בשנה זו רכשה החברה גם את הבעלות והשליטה על חברת רפאל המתמחה במוצרי גרנולה. לדברי מתניה שוורץ, מנכ”ל כרמית: “הפכנו בשנים האחרונות לשחקן בשוק המקומי שאין רשת שיווק שלא מקצה לו תצוגות מידי חודש, ולשותפה אסטרטגית של כל חברות המזון המובילות במשק”.

חברת עוף טוב, ביחד עם השף בן ה- 17 עדו בטצייג, החליטו לפנק ולפרגן לצוות הרפואי בבית החולים הלל יפה בחדרה. עובדי החברה ושף עידו המתמחה בבשרים, הגיעו בצהרי היום אל ביה”ח הלל יפה והעמידו ארוחת מלכים, על טהרת המזון הבריא והמזין, עבור הרופאים ואנשי הצוות הרפואי  של ביה”ח.

עשרים ושבע מכונות הנשמה נתרמו לבית החולים רמב”ם לטיפול בחולי קורונה. עמותת ‘בית חם’ הפועלת מזה עשרות שנים לסייע לחולי אס.אמ.איי בניצוחה של עטרה חיימוביץ, יחד עם תורמים נוספים- תרמו לבית חולים רמב”ם למעלה ממיליון ש”ח עבור רכישת מוניטורים, דפיברילטורים, מסיכות מיגון, ועשרים שבע מכונות הנשמה למחלקת הקורונה החדשה ‘כתר’ שנפתחה זה מכבר בבית החולים רמב”ם. בעקבות התפשטות הקורונה הרימה את הכפפה עטרה חיימוביץ ותרמה מכיסה הפרטי 15 אלף יורו לרכישת מכונת הנשמה, כמו כן עטרה גייסה את משרד יחסי הציבור והקידום הדיגיטלי ‘לימור כרסנטי’ לגיוס קמפיין ותרומות עבור חולי קורונה. שבוע לאחר מכן ובעזרת גורמים נוספים נתרם ציוד מציל חיים. עטרה התמקדה ברמב”ם הנמצא בסיכון מוגבר לקריסה עקב עומס מטופלים.

הנהלת בורסת היהלומים הישראלית, בראשותו של נשיא הבורסה יורם דבש תרמה אמש, לקראת חג הפסח,  70 טלפונים ניידים,  לקשישים  בבתי אבות באשדוד ובנס ציונה, הנמצאים בקבוצת סיכון גבוהה להידבקות בנגיף הקורונה. מטרת התרומה היא להקל על השוהים בבתי-אבות,  ליצור קשר  עם בני  משפחותיהם בתקופה הקשה, ולהבטיח שמירה על קשר רצוף גם מרחוק מאחר וביקורים בבתיהם אינם מומלצים. הניידים שחולקו ינוהלו בקו טלפון פתוח למשך כחודשיים, במימון מלא של בורסת היהלומים הישראלית. בנוסף, על מנת לתת מענה לכמה שיותר קשישים הנמצאים בקבוצות סיכון, גייסה הנהלת הבורסה   מתנדבים, צעירים, חברי בורסה הלוקחים  חלק במיזם, במסגרתו  ינהלו  שיחות עם מעל 800 חברי בורסה המוגדרים בקבוצת הסיכון, על בסיס יומי, לטובת הפגת בדידות באמצעים דיגיטליים. פעילות זו מצטרפת לתרומה שערכה הנהלת בורסת היהלומים לרכישת 2  מכונות הנשמה בשווי   200 אלף שקלים לביה”ח שיבא תל-השומר ברמת גן ובית החולים איכילוב שבתל אביב.

צוות הדרכות תלת־המימד של תפוח הפיס בשיתוף מועצת עמק חפר, התגייסו למשימה העולמית, לייצור מסכות מגן שקופות Face Shield  לצוותי הרפואה. הצוות מדריך גם צוותים ממדינות אפריקה להדפסת המסכות לטובת ייצור מקומי של המסכות באפריקה, להתגוננות מפני הקורונה. אנשי תפוח הפיס בעמק חפר עובדים יום ולילה, ומדפיסים את המסכות במדפסות תלת־מימד, אשר מאפשרת לצוותי הרפואה לטפל בחולי הקורונה, לשהות בקרבתם, ולסייע להם ללא כל חשש להדבקה. בנוסף, בשיתוף פעולה בין משרד החוץ ושגרירים מרחבי אפריקה מכשיר הצוות המקצועי של תפוח הפיס צוותים מהקהילה האפריקאית, מדריך ומלווה אותם בהדפסת המסכות עבור צוותי הרפואה בקמרון, אתיופיה גיאנה וסנגל. ריקי רובין, מנהלת תפוח הפיס: “אנחנו מרגישים כמו חיילים שגויסו ללוחמה בווירוס שמטריף את העולם. לכולנו מטרה אחת מקודשת – להגן על צוותי הרפואה המדהימים, שנמצאים בקו הראשון במלחמה”. ראשת מועצת עמק חפר ד”ר גלית שאול: “אני גאה בצוות תפוח הפיס עמק חפר המחנך בשגרה ילדים ובני נוער מהעמק בפרויקטים טכנולוגיים חדשניים, וכעת מתגייס להגנה על הרופאים שלנו”.

אשת העסקים ויזמית האופנה קרין לאופר דיין בעלת סטודיו “קרינה” בכפר אז”ר ויזמית ירידי הלייף סטייל , ABOUT US שגם הרחיבה את פעילותה בשנה האחרונה בארה”ב תחת השם “ABOUT US” בשיתוף פעולה עם ארגון “IAC”, פנתה ל-90 חברות עם בקשה להדליק נרות באותו הערב עם התיוג #calloutloud על מנת להודות על הקיים ולאחל טוב לסובבים אותנו ולכל אותם חולים וצוותים רפואיים בצל המגיפה. נענו כ-500 נשים (וגם קצת גברים) ברחבי העולם כולל: אורית בן אדרת, רונית חלפון בעלים “סאקס”, מרטין דפני גל, היועצת המנטלית ובת זוגתו של דני פדרמן, עירא לאופר מנכל חברת המים, “JUST” בבעלות השחקן המפורסם וויל סמית’, גילי לוקר סמנכ”ל כספים של מכון התקנים, הילה שרמן סמנכ”לית השיווק של מוזיאון העיצוב בחולון, שרון עיני מנהלת שלוחת מנהטן המרכזית של “IAC”, ארגון היהודים הגדול בארה”ב בבעלות שלדון אלדסון ועוד. בתמונה: עירא לאופר מנכל חברת המים “JUST” בבעלות השחקן המפורסם וויל סמית קרין לאופר דיין.

עובדי חברת המזרח, יבואנית רכבי יגואר ולנד רובר, יצאו השבוע  בשיירת רכבים לדרום הארץ, לחלק מארזי מזון וחבילות שי לקשישים בעיר שדרות, אשר בעוטף עזה. הפעילות נערכה בשיתוף  עמותת “לתת”. חברת המזרח קיימה פעולה זו למען קשישי שדרות, בנוסף לפעילות התנדבותית למען הקהילה, אותה מקיימת החברה במהלך כל השנה כעניין שבשגרה. השיירה יצאה בשעות הבוקר המוקדמות מאזור גוש דן, לאחר שעובדי החברה העמיסו עשרות חבילות שי וסלי מזון אשר מיועדים למסירה לקשישי העיר שדרות, שקבלו בשמחה את פני השיירה. רמי ווקסמן, סמנכ”ל השיווק של חברת המזרח אמר: “אני מקווה  שאת החגים הבאים יחגגו בצוותא עם משפחתם הגדולה והמורחבת.”

דניאל בירנבאום יו”ר חברת סודה סטרים, יוזם ותורם 200,000 ₪ לקרן חרום אשר תסייע לאנשים שנפגעו מהקורונה והמצב הכלכלי הקשה אשר נוצר בעקבות המגיפה. בירנבאום יזם בימים אלו את המיזם יחד עם ניר שמול, כפעילות חרום במסגרת “עמותת שניר” הפועלת מזה שנים לקידום שיוויון הזדמנויות בחברה הישראלית. בירנבאום תרם השבוע מראש את מלוא משכורתו עד סוף השנה, בסך כ-200,000 ₪ לקרן החרום של “המלאכים של שניר” אשר הוקמה לאחרונה.

רעבים בבידוד?..MOSES מציעה ארוחת חברים וארוחה משפחתית במחירים אטרקטיביים במיוחד. לבחירתכם רשת מוזס משיקה 2 ארוחות חדשות- HOLY FRIENDS  ו- HOLY FAMILY – ארוחת חברים וארוחה משפחתית במחירים אטרקטיביים, הראשונה ב-179 ₪ לזוג והשניה 239 ₪. ניתן להזמין באתר ואפליקציית  www.mosesrest.co.il :Moses

עובדי חברת רב בריח במפעלי החברה שהגיעו לעבודה בסוף השבוע אחרון עם שחר, זכו לקבלת פנים מפתיעה. בכניסה חיכו להם בחיוך רחב בכירי החברה, וביניהם המנכ”ל עידן זו-ארץ, וחילקו להם שוקולדים עם הכיתוב “פשוט לומר תודה”.

יצרנית מוצרי הבשר “מעדני יחיעם” מקיבוץ יחיעם, תרמה לבית החולים איכילוב תרומה של מוצרי מזון, הכוללת נקניקים ופסטרמות פרוסים באריזות נוחות. הצוותים הרפואיים של בית החולים, בהם רופאים, אחים ואחיות, העובדים בימים אלה במסירות רבה מסביב לשעון, קיבלו משלוח מיוחד שכלל ממגוון מוצרי המפעל. התרומה נעשתה בעקבות הבנה של הצורך של הצוות הרפואי, בתזונה קלה ונוחה, שתהיה גם מזינה וטעימה, תוך עבודה מאומצת בטיפול בחולים.

במיוחד לתקופת הבידוד- מארזים ייחודיים של מותגי הבירה האהובים והמוכרים במשלוח דרך אתר האונליין BLEND, עם הטבה מיוחדת של 15% הנחה. מארזי בירות ייחודיים של מותגי “טמפו” במשלוחים דרך אתר האונליין –  BLEND בלינק:  https://blend.co.il/. באתר מוצעים מותגי הבירה האהובים של חברת טמפו ביניהם: גולדסטאר, היינקן, פאולנר, מכבי, IPA, בריזר כשר לפסח, סטרונגבואו ועוד במארזים מרשימים וייחודים, שתוכלו להעביר את תקופת הבידוד בצורה הטובה ביותר.

300 מסכות ו-24 ליטר של אלכוג’ל נתרמו למוקדי אוכלוסייה של החברה הבדואית בנגב על ידי מרכז סוויץ’ מיסודו של מכון טריגובוף. התרומה נעשתה במסגרת שיתוף פעולה עם עמותת “ינאביע” ששמה לה למטרה לאסוף 10,000 ערכות, שיחולקו לתושבי החברה הבדואית במטרה להילחם בהתפשטות נגיף הקורונה. מרכז סוויץ’ מיסודו של מכון טריגובוף נרתם לסייע לעמותת “ינאביע” בראשותו של ד”ר מוחמד אל נבארי, במאמץ שלהם להשיג 10,000 ערכות חיטוי והיגיינה. במסגרת הסיוע, מרכז סוויץ’ רכש בשלב הראשון מחברת קליר 300 מסכות ו24 ליטר של אלכוג’ל שחולקו בסוף השבוע במוקדי אוכלוסייה של החברה הבדואית באזור תל ערד, ואדי אל נעם וחורה. הערכות חולקו לישובים מבודדים שחווים קושי בתשתיות סניטציה כמו מים, סבון ואמצעי חיטוי.

בורגרס בר, רשת ההמבורגרים השלישית בגודלה בישראל, לאחר שתרמו מאות מנות לצוותים הרפואיים של בית חולים השרון בפתח תקווה, שהוסב כולו לטיפול בחולי קורונה, ארגנו גם תרומה נוספת של מנות טריות ואיכותיות, לצוותים הרפואיים של בית חולים הדסה עין כרם בירושלים.

מאות בנות שירות לאומי בתפקידים חיוניים מתגייסות להמשך המאבק בנגיף הקורונה, ומוותרות על ימי החופש שלהן במהלך חג הפסח. יעל פלקובסקי מנהלת השירות הלאומי הדתי שילה: “הן מבינות את הצורך החיוני ונרתמות בהתנדבות. בימים האחרונים פנו בתי החולים, קופות החולים ושירותי הרפואה הדחופה לבנות השירות הלאומי, בבקשה שימשיכו להגיע גם במהלך חג הפסח. מאות מתנדבות ויתרו על ימי החופש והחליטו להישאר בחזית תוך מתן שירות למערכת.

תגובות

להשאיר תגובה