הזמר ששכל את שני הוריו בטבח בבארי שר לזכרם בערב הזיכרון

בטקס הזיכרון בק אונו ליבי המה תפילה וקינה : הזמר דניאל וייס ניצול טבח בארי שר בקול מרטיט 'אני גיטרה' לזכרו של אביו שמוליק שנרצח בשבת ההיא.
יהודית, אמו של דניאל נחטפה לעזה וגופתה נמצאה לאחר חודש.
את השיר הוא ביצע על הגיטרה הראשונה שנתן לו אביו במתנה וזהו גם השיר שאביו ז"ל אהב יותר מכל . מאז האסון וייס מסתובב בארץ ושר ומקונן

הזמר דניאל וייס מקיבוץ בארי שכל את שני הוריו בטבח של חמאס בקיבוץ בארי. מאז הטרגדיה הוא נודד בארץ ועושה את מה שהוא הכי אוהב לעשות – מוזיקה.

בחודש ינואר הוא הופיע מול חרבות בית הוריו בבארי וריגש את כולם כאשר שר את "מוכרחים להמשיך לנגן" ואת "ימים של שקט" ואף ביצע את "פרחים בקנה" עם הזמרת מירי אלוני שהגיעה במיוחד

לפני כמה ימים הוא שחרר סינגל חדש בשם 'שמוליק' שמקודש לאביו ."מהשעה 10 בבוקר של ה 7.10 איבדנו קשר עם ההורים. ב 8.10 התעוררתי בתחושה שעולמי התערער בצורה שלא יכולתי להאמין או להכיל. שבוע שלא ידענו שום דבר ואז הגיע הידיעה שאבא נרצח. באותו ערב אני וסבתא היינו בבתים שונים. ביקשתי לדבר איתה. בסוף השיחה היא אמרה שאני אכתוב עליו ״שיר גדול גדול״. בבוקר קמתי וזה הדבר הראשון שישבתי לעשות."


מגיל קטן דניאל ניגן על שלל כלי נגינה ובגיל 16 התחיל להופיע עם חברים בקיבוצים באזור ובכלל. לאחר שירותו הצבאי למד שלוש שנים ברימון. אלבומו הראשון ראה אור בספטמבר האחרון. את שניאל פגשתי לראשונה במסגרת ליין המופעים "ערב עוטף". אותם אצרה שדרנית רדיו קול רמת השרון פאני עייני בסטודיו סומה ביפו. עם מוזיקאים מיישובי העוטף שנאלצו לנדוד מביתם. דניאל שסיפר לנוכחים את סיפורו הטרגי בעקבות המתקפה, ביצע מספר שירים. במיוחד נגע בלב המאזינים בביצועו לשיר "אני גיטרה" שאת מילותיו כתבה והלחינה המשוררת נעמי שמר, דניאל סיפר כי השיר היה חיבור עם זכר הוריו שאהבו אותו מאוד. לדבריו אביו נהג ללוותו בנגינת המנגינה בעוד דניאל שר. בהמשך חבר דניאל למוזיקאי והמתופף דורון רפאלי ואף חזר יחד עמו להריסות בית המשפחה בקיבוץ שם בצעו את השיר לצד שירים נוספים אליהם מצטרפת הזמרת מירי אלוני. מאז הספיק דניאל להופיע מעל במות רבות, לספר את סיפורו ולבצע מהשירים שאהב לצד חומרים שכתב בעצמו.

 

 

 

 

 

תגובות

להשאיר תגובה