אליעד מלכי הוא תופעת רשת, אין הגדרה טובה יותר לקרוא למי שצמח מרשת האינטרנט והצליח בשנתיים האחרונות לסבול מקיטונות של בוז מצד אחד ופרגון גורף מהצד השני. בימים אלה הוא מוציא את "איווה" לרשת כמובן ולנו הוא מספר על הכל

"הסינגל החדש "איווה" נכתב והולחן על ידי, ההפקה המוזיקאלית נעשתה על ידי סמיון ברקוביץ' שאחראי ללהיטי הטרילוגיה שהוצאתי בשנה שעברה, ההפקה הווקאלית נעשתה על ידי ליאור אברהמוב שאחראי גם הוא על מספר להיטים של מגוון אומנים מקומיים והמסטרינג הוא של גיא שיימן האגדי, אחד הדיג'יים הישראלים היותר מבוקשים בחו"ל" מתחיל מלכי לדקלם בהתרגשות

מה השוני עם הסינגל הפעם?

"הפעם לקחתי את עצמי לכיוון של מוזיקה מזרחית והוספנו בהפקה צלילים מהז'אנר המדובר. היה מעניין מאוד לעבוד על משהו שהוא מצד אחד פופ ומצד שני לגרום לו להישמע כמו שיר במזרחית. עד היום די התנגדתי לשילוב הזה של פום-מזרחית, כמו שנוהגים רבים לעשות, אך לאחר העבודה הזו אני רואה שעל מנת להתפתח ולהיות מעניין, לפעמים צריך לקחת אלמנטים לא מהז'אנר שלך ולהביא אותם מהמקום שלך אל תוך השיר"

יש כאלה שיקראו לך אפיזודה ומאידך אחרים יאמרו שאתה כוכב, מה היחס שלך לדברים?

"אפיזודה פרובוקטיבית, זה דבר בר חלוף. אנחנו מדברים על זמר שהסינגל הראשון שלו יצא בשנת 2014 ועד היום חי ובועט בכל שיר ושיר. הסינגל האחרון "רציתי לאהוב", עורר ביקורות שליליות על אובר פרובוקטיביות. אנשים העדיפו להתרכז במה שהם רואים במקום ברעיון הגדול. הז'אנר שאני מפתח כאן הוא ז'אנר שאמור לגרום לאנשים לחשוב , מה למעשה האומן ניסה להביא אל מול עינינו? מה אנו למדים מתוך המוזיקה הזו , מתוך הקליפ הזה? אנשים בארץ רגילים שמאכילים אותם בדברים שטחיים ומזיזי עגנים, וכשנתקלים במשהו קצת שונה , מפתחים ישר סטיגמות ודעות שליליות. אני אוהב לעורר מחשבה"

ולמה לא ללכת על החלק הקל, תכנית ריאליטי למשל?

"אני חושב שהדרך הנכונה ביותר לזמר היא להוציא חומרים בעצמו לעולם. התחלתי את דרכי בברים,על במות פתוחות,בהופעות קונסרבטוריון, באולפנים מחתרתיים,מקליט חומרים לעצמו או לאומנים אחרים, מנסה למכור מילים ולחן, סקיצות שעשיתי בזמנו. לאחר מכן החלטתי שהגיע הזמן לנסות את מזלי בעולם האמיתי, כאשר הפעם לא אכתוב למישהו, אלא אני עצמי אעמוד על הבמה. המעבר הזה לקח לי שנתיים, מאז הפעם הראשונה שנכנסתי לאולפן. הוצאתי סינגלים לפני הפריצה הגדולה שלי, שהושמעו  בתחנות המקומיות ותמיד ניסיתי לדחוף את עצמי בכל כוח לעבר הפסגה,עד שחוויתי את הפריצה הגדולה, והשאר הסטוריה."

ובכל זאת, מאיפה הכסף?

"המימון להקלטות ולקליפים נעשה על ידי בלבד. אני עובד במספר עבודות, חוסך שקל לשקל ולא מבזבז על משהו שלא קשור לתחום המוזיקה. לא תראה אותי יוצא למסיבות, רוקד בברים, שותה,מעשן, קונה דברים שהם מעבר לצרכי היום יום הבסיסים שלי,הכל הולך למוזיקה, לקליפים. לפעמים צריך לעשות הרבה מאוד ויתורים למען הגשמת המטרה. אני לא בן אדם עשיר וגם לא מתיימר להיות אומלל, אבל כשאני רוצה להשיג משהו, אני אשיג אותו בכל מחיר."

ספר על העבודה על הקליפ

הקליפ החדש "איווה", נוצר סביב הרעיון של דרך חיי. הוא מתחיל בעצם כשאני רוקד ריקודי בטן בחוף יפו,מנסה לגייס מעט כסף עבור האומנות שלי, ממשיך בסצנת חטיפה בה מתארחים כוכבי רשת, מובילי דעה בפייסבוק וקומיקאים, ומסתיים בניתוח שהיה אמור לשנות את מי שאני,אולם לא הצליח, כי לא ניתן לשנות את האומנות שלי. גם אם ממש אשתדל, וגם אם אנסה, לא אצליח לשנות את מי שאני.גם אם אצטרך לעשות ויתורים על חיי זוגיות, על חיי משפחה ועל חיי חברה.היה אדיר לצלם עם כל החברים האלו את הקליפ, הרגשתי שהם מאוד מחבקים ותומכים בי ובמה שאני עושה. תמיד כיף לקבל תמיכה מבחוץ, אבל כשתמיכה מגיע מאנשים שהם חלק מתעשיית הבידור בארץ, זה כיף אפילו יותר.

מה סוד ההצלחה?

"ההגדרה שלי לכוכב רשת מתמקדת בהשרדות של כוכב הרשת במדיה עצמה. כוכבי רשת הם דבר דינמי, הם באים ונעלמים, לא רבים מצליחים באמת להשאיר חותם ולא רבים באמת מצליחים לקחת מהרשת את כל הכלים שהם יכולים ולנצל את הרשת לצורכיהם האמיתיים. אני התחלתי את העבודה שלי בשנת 2014, היום אנחנו שנתיים מאז ואני עדיין משחרר סינגלים, קליפים ועדיין מדובר ( ברוך השם). אני רואה את עצמי כמשהו שהוא מעבר לכוכב רשת, כי אני גם זמר , כותב לעצמי את החומרים ודואג שהם יצאו בדיוק כפי שאני רואה בדמיוני. כל תופעת קניית הצפיות , קניית לייקים וקניית עוקבים נראית לי מעשה מאוד פסול, תיהיו מי שאתם, אם אנשים יאהבו אתכם, אני מניח שיעקבו אחריכם לבד. אומן אמיתי יוצר את אשר על ליבו ולא נעזר יותר מדי בעזרה חיצונית. אומנות היא דבר שניתן לדבר עליו, לבקר אותו ולפעמים גם לא להבין אותו- זה בסדר, זוהי האומנות האמיתית. השונה אצלי מאשר יתר כוכבי הרשת שאתה רואה היום, הוא שאני באמת יוצר את האומנות שלי בדרך המיוחדת שלי, ולפי דעתי זהו סוד ההצלחה של "אליעד מלכי".

תגובות

להשאיר תגובה