חובשים ופראמדיקים של מד”א שהגיעו לזירת נפילת הטיל ברמת גן ביום שבת האחרון קבעו את מותו של גבר בן 56 // מתחילת סבב הלחימה ועד היום העניקו כוחות מד”א טיפול רפואי ל-272 נפגעים

 חובשים ופראמדיקים של מד”א קבעו ביום שבת האחרון את מותו של גבר בן 56 שנפצע באורח אנוש כתוצאה מנפילת הטיל ברמת גן. פראמדיק מד”א ליאור מרמלשטיין, שהגיע לזירת הנפילה סיפר: “מיד עם קבלת הקריאות על הנפילה בעיר הגענו לזירה וראינו את ההרס הרב ופגיעות בבניינים ברחוב. עברנו מדלת לדלת בכוחות גדולים של מד”א וביצענו סריקות בדירות”. פרמדיק מד”א, רונן כהן שקבע את מותו של הפצוע הוסיף: “במהלך הסריקות איתרנו באחת הדירות הסמוכות למיקום הנפילה את הפצוע, גבר בן 56 כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעות מההדף ומהרסיסים. ביצענו בדיקות רפואית על מנת להעניק לו טיפול רפואי אבל לאחר פעולות החייאה נאלצנו לקבוע את מותו.

מתחילת מבצע ‘שומר החומות’ (ב’ 10.5) טופלו סה”כ 272 נפגעים ע”י החובשים והפראמדיקים של מד”א ברחבי הארץ, בהם 109 נפגעי גוף, מהם 8 שנקבע מותם, 6 קשה, 11 בינוני ו-84 קל שנפגעו מרסיסי רק”ק ושברי זכוכיות. 163 פצועים שנחבלו בדרכם למרחב מוגן, מהם 2 נשים כבנות 87 ו-50 שנפגעו אנושות בראשן בדרכן למרחב מוגן ונפטרו מפצעיהן , 5 בינוני ו-156 קל.197 נפגעי חרדה טופלו ע”י צוותי מד”א וחלקם אף נזקקו לפינוי להמשך טיפול.מתחילת האירועים, בהפרות הסדר ברחבי הארץ טיפלו כוחות מד”א ב 189 נפגעים, בהם 10 קשה, 29 בינוני ו-150 במצב קל.

 מד”א עומד בכוננות גבוהה ברחבי הארץ ומצוי בקשר ובתיאום מלא עם כלל כוחות הביטחון. אנו מבקשים להזכיר לציבור להישמע להנחיות מצילות החיים של פיקוד העורף ובכל צורך רפואי לחייג 101 למוקד החירום של מד”א.

תגובות

להשאיר תגובה