יום היוגה הבינלאומי מתקיים בסוף השבוע הקרוב. עוד לפני כן, בשלישי 18.6.20244 בשעה 19:00 יתקיים בפארק הירקון תרגול יוגה למען החטופה בעזה כרמל גת, במסגרתו המאמנת מירי כפתור, תקיים תרגול "ברכת השמש הראשונה" באירוע פתוח חינמי לכלל הציבור. נפגשים במועדון הכושר קולנוע פאר ברחוב ישעיהו 1 תל אביב בשעה 18:50 ויש להביא מזרן יוגה. התרגול מורכב מ-12 תנוחות יוגה שונות שאותן מבצעים ברצף 108 פעמים, בתיאום הנשימה. בתרגול זה מופעלים כל השרירים וכל המפרקים המשמעותיים של הגוף. ביצוע מואץ מביא לעבודה של לב-ריאה, וביצוע איטי תורם לחוזק ולגמישות.

בליל שישי של השבעה באוקטובר כרמל הגיעה מעיר מגוריה בתל אביב לביקור בבית הוריה בבארי, קיבוץ ילדותה כדי לחגוג את שמחת תורה. משם היא נחטפה בשבת השחורה יחד עם אחיה אלון, בתו גפן בת השלוש וגיסתה ירדן רומן-גת, ששוחררה בעסקה הראשונה לאחר 54 ימים בשבי והתאחדה עם אלון ועם בתה גפן – לאחר ששניהם הצליחו לברוח מניסיון החטיפה. אמא של כרמל, כינרת שהייתה בת 68 נרצחה בברוטליות. כרמל נותרה בעזה. היא סטודנטית לתואר שני בריפוי בעיסוק, והייתה אמורה להתחיל את השנה השנייה של התואר באוניברסיטה העברית. בראשון לאוקטובר, פחות משבוע לפני השבת השחורה, כרמל חזרה מטיול של חודשיים בהודו, הבית השני שלה. חטופים וחטופות שהוחזקו איתה בשבי, מספרים שהיא נהגה ליזום תרגילי יוגה ומדיטציה ובזכותה הם הצליחו לשמור על הבריאות ועל איזושהי שפיות. במאי האחרון חגגה כרמל יום הולדת 40 בשבי. לכבודה קולנוע פאר יבצעו את התרגול, בתקווה שתשוב בקרוב יחד עם 120 החטופים הנותרים.

יום היוגה הבינלאומי, הינו יוזמה של ראש ממשלת הודו, שהוכרה כחג בינלאומי על ידי העצרת הכללית של האו”ם ב-11 בדצמבר 2014. המטרה היא להפיץ את בשורת היוגה בעולם כולו ולאפשר לכמה שיותר אנשים להיחשף ליתרונותיה של היוגה. ביום זה נהוג להעניק לקהילה שיעורים פתוחים בחינם.

 

קולנוע פאר, ישעיהו 1 תל אביב, טלפון 03-5441344

שעות פתיחה: אה 6:00-23:00, ו 7:00-18:00, שבת 8:00-20:00

אתר, פייסבוק , אינסטגרם, טיקטוק

תגובות

להשאיר תגובה