אירועי ה-140, שיחלו בט”ו באב, יתקיימו בסימן “ראשון שלי, ראשון שלנו, ראשון שלכם” – עידוד השייכות, גאוות היחידה, הקהילתיות והמעורבות תוך יצירת סינרגיה בין הפרט, הקהילה והציבור ככלל.

בתכנון אירועי ה-140, שיתפרשו על פני כל השנה, החל מט”ו באב תשפ”ב ועד ט”ו באב תשפ”ג, הושם דגש רב על מגוון רחב של פעילויות בכל תחומי החיים, פעולות חינוכיות בבתי הספר, פעולות בקהילה, פעולות מוזיקליות ואירועי מוסיקה ותרבות, הפונות לכלל האוכלוסיות והגילאים.

באירוע הראשון שייפתח את חגיגות ה-140 ויתקיים לאורך יומיים ב-10-11.8.22 – בגן המושבה, יוצגו פרקים שונים וזוויות מההווי של ראשון לציון במגוון תחומים. במופע ישתתפו מפורסמים שהם חלק בלתי נפרד מהגאווה המקומית, דוגמת האלופים האולימפיים תושבי העיר לינוי אשרם ופיטר פלצ’יק, וגם סגן אלוף אירופה הטרי, אופיר חיים, מאמן נבחרת הנוער של ישראל.

הקומיקאית תום יער תופיע במהלך הערב בתור הדמות מ”ארץ נהדרת” אגס קימל, עם השיר שהפך להמנון מקומי “חפש אותי בראשון”. עוד יופיעו: משה פרץ, שי גבסו עם שיר בעיבוד מיוחד לערב זה, סקאזי ועוז זהבי שיהיה אמון על חלק מהנחיית האירוע. זאת לצד כישרונות מקומיים, ובהם חבורות זמר ולהקות מחול. בתוך כך, בימים אלו תושבי ראשון לציון התבקשו להקליט עצמם שרים את השיר המיתולוגי “אהבה ראשונה” של “החלונות הגבוהים”, שיהפוך בהמשך לקליפ ססגוני שיוקרן במהלך הערב.

ההשתתפות באירוע הפתיחה פתוחה לקהל הרחב בהרשמה מראש בלינק הבא: https://l5k.me/FAJo1

אירועי ה-140 יתקיימו בנוסף לאירועים הקיימים, שהפכו זה מכבר להפקות הדגל הקבועות בראשון לציון, אשר ייכנסו אף הם תחת מעטפת האירועים ויציינו, כל אחד בתחומו, 140 שנה לעיר.

רז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון: “אני נרגש לבשר על חגיגות 140 שנה לעירנו האהובה שהפכה ממושבה קטנה לעיר עם תנופת פיתוח אדירה בכל התחומים. חגיגות ה-140 שיתפרסו לאורך כל השנה, כוללות עשרות פעילויות בתחומי הקהילה, החינוך, התרבות, הספורט, המוזיקה, המחול והמרחב הציבורי – ופונות לכלל הגילים והאוכלוסיות. אני מזמין את כולם להצטרף אלינו לחגיגה בין דורית וכמובן מאחל מזל טוב לתושבים הנפלאים שלנו”.

החברה העירונית ראשון לציון

מנכ”ל החברה העירונית: אלי פולק

מנהלת אגף תרבות: טלי צ’רנר

יועץ אומנותי: אילן פקטור

רשימת האירועים:

אוגוסט 2022 – שבת חזנות- לרגל אירועי 140 שנה לראשון לציון

שבת חזנות ופיוט הגדולה בישראל בתפילה והלל

לכבוד ט”ו באב, בהיכל התרבות מאיר ניצן ראשון לציון

רפי ביטון & “קולות מן השמים” ע”ש שושנה זילברשטיין ע”ה

גדולי הטנורים של עולם התפילה:

נתנאל אילוביצקי I חיים שטרן I ישראל רנד I משה לוק

בשיתוף המחלקה לתרבות יהודית תורנית

ספטמבר 2022 – פתיחת שנת הלימודים העברית ה־140. בכל בתי הספר בעיר יהיו מופעים ומיצגים בהם יקחו חלק התלמידים. פרויקט זה ייעשה בשיתוף אגף החינוך במטרה להנחיל בילדים את המורשת וההיסטוריה של העיר.

אוקטובר 2022 – פסטיבל ראשון לציון – פסטיבל המוזיקה הגדול בישראל בסימן 140 שנה לעיר.

ספטמבר 2022 – השקת המסלול ההיסטורי הרומנטי של ראשון – מדובר במסלול הליכה מעגלי לכל המשפחה שמתחיל במוזיאון ועושה סיבוב בלב העיר מול המבנים ההיסטוריים. ליד כל מבנה שיואר יהיה מידע ותושק גם אפליקציה דיגיטלית שתיתן הסברים.

נובמבר 2022 – הפסטיבל הנייד – הקרנת תרבות  הילדים והנוער ייקחו חלק פעיל ויצרו יצירות אמנות בתחומי הציור והפיסול. יצירות אלו יוקרנו על גבי קיר מרכזי גדול בשכונות והתושבים יוכלו להסתובב בתחושת גאווה על יציר כפיהם.

ספטמבר 2022 – בייבי קליינשטיין לכל המשפחה – מופע של רמי קליינשטיין בקונצרט עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון עם עיבודים לשירים שלו.

דצמבר 2022 – לילות ראשון – תוכנית הצדעה לחיי הלילה של העיר. במשך החודש יציעו מקומות הבילוי תוכניות קונספט ייחודיות כמו ערבי ג’אז או הרצאות מעניינות בפאבים ומסעדות.

פברואר 2023 – ט”ו בשבט – נטיעה המונית קהילתית.

פברואר 2023 – “לשון ראשון” כנס השפה העברית בסימן 140 שנים לעיר.

מרץ 2023 – פסטיבל הקומדיה וההומור ע”ש ספי ריבלין בסימן 140 שנה לעיר

מרץ 2023 – תערוכת הספורט – אירוע מוזיאוני עם הצדעה לכל גאוות הספורט המקומיות “מבורכוב ועד ארטיום”. כל אגדות הספורט העירוניות יקבלו מקום של פאר בתערוכה.

מרץ 2023 – ספורטיאדת ראשון לכל המשפחה בפארק שקמה

אפריל 2023 – פיקניקים במחוזות הטבע הנסתרים – המטרה היא שהתושבים יכירו את המחוזות הירוקים והטבע בעיר. במהלך החודש ייצאו התושבים לטייל בימים קבועים בפינות החמד הירוקות כמו אגם הנקיק או יערות מוריקים בין השכונות, ירכבו על אופניים במסלולים מיוחדים או יעשו טיול רגלי מודרך. במהלך המסע יפגשו התושבים בשוק איכרים, ירכשו מוצרים ויוכלו ליהנות מפיקניק בטבע.

מאי 2023 – פסטיבל גלגלייב  בשיתוף גלגל”צ – השמות הכי גדולים בישראל במופע מיוחד שייחל עם הזריחה ויסתיים הרבה אחרי השקיעה.

מאי 2023 תערוכת אומנות דיגיטלית בינלאומית – תנועה באמנות – אמנים מכל העולם נקראו לדגל ויצרו כל אחד בעצמו עבודה קינטית. העבודות יוצגו בתערוכה כמחווה ליעקב אגם, גם הוא גאווה מקומית.

יוני 2023 – ספורטיבל –ים-עולם- בחוף הים יוקם מתקן ספורט גדול שירכז את כל ענפי הספורט הימי שהפכו לאולימפיים כמו כדורגל חופים, סטריטבול ועוד, לצד ספורט עממי יותר כמו מטקות ושש בש.

יולי 2023 – פסטיבל תיאטרון לילדים בגן בעברית. בגן יוקמו המון במות קטנות עם הצגות. הכל ימותג מעולם הילדים והפנטזיות.

יולי 2023 – מסיבות גן – מוזיקה ומשחקים של פעם. מדי יום שלישי בגינות הציבוריות יוכלו המשפחות לרדת לגינה השכונתית מתחת לבית וליהנות מהצגות ופעילויות ילדים. ניידת עירונית תעבור משכונה לשכונה כדי להוציא את הילדים מהמסכים.

 

 

תגובות

להשאיר תגובה