חוגגים יום הולדת 339 לבאך בתל אביב

תל אביב מצטרפת לשלל אירועים בערים המרכזיות ברחבי העולם עם "פסטיבל באך השמיני": שבוע גדוש ביצירתו של ענק המוזיקה המערבית יוהן סבסטיאן באך, בהשתתפות סולנים המגיעים במיוחד לישראל ומביעים בה תמיכה חד-משמעית בתקופה מורכבת זו

פסטיבל באך מעמיד את תל אביב בשורה אחת עם ערים מרכזיות בעולם המציינות בחודש מרץ את הולדת המלחין הדגול, יוהן סבסטיאן באך, בקונצרטים ובאירועים מגוונים. הפסטיבל, שמופק זו השנה השמינית ע"י תזמורת הבארוק ירושלים, חושף את הציבור בישראל לאספקטים מסקרנים ביצירותיו ולהשפעותיו על המוזיקה המערבית כולה – זאת, בשלל קונצרטים ואירועים מיוחדים בהשתתפות מוזיקאים אורחים מהארץ והעולם לצד אירועים חינמיים לקהל הרחב, בהם תערוכה מיוחדת ממוזיאון בית באך באייזנך, גרמניה.

הפסטיבל שב ומתקיים גם השנה סמוך לתאריך הולדתו של באך, 339 שנים אחורה. תוכנית הפסטיבל תכלול מבטים חדשים על המלחין, חייו וסביבתו ותעניק הצצה אל עולמו של סבסטיאן –  שבו המוזיקה הצליחה להוציא את נפש המאזינים מכבלי המציאות היומיומית, העלתה אותה לגבהים חדשים והביאה נחמה, ברכה ואושר ללא תנאים באמצעים בין אישיים.

בין ה-18 ל-23 במרץ השנה, תעלה תזמורת הבארוק ירושלים את המהדורה השמינית של פסטיבל באך – אירוע דגל שנתי שמביא אל הבמות את מיטב יצירתו של גדול מלחיני הבארוק, י.ס. באך לצד המוזיקה של המלחינים שהשפיעו עליו, המלחינים שהוא השפיע עליהם ושל המוסיקאים העכשוויים שהשפעתו  על יצירתם ברורה. לרגל הפסטיבל יגיעו לישראל שלל אמנים מעולים מרחבי העולם, בהם המנצח פול גודווין והזמרים היימיש מקלרן (אנגליה), ריכרד רש (גרמניה), וקרן מוצרי (הולנד-ישראל). אלו יחברו לטובי המוסיקאים בישראל – נגנים מתזמורת הבארוק ירושלים, מקהלת אודיאנה, סולנים/ות והרכבים מרחבי הארץ ועוד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במרכז הפסטיבל: קונצרט  עתיר הוד והדר ומרובה נגנים וזמרים, בו שתי קנטטות מרוממות נפש המתאימות לאירועים נוצצים: "הדהדו נא בתופיכם! צלצלו נא בחצוצרות!" ו"הבה, צליל הומה של חצוצרות מלאות חיים". הן בעצם כמעט הקרובות ביותר בסגנון לז'אנר האופרה – דרמה במוזיקה. עוד יעלו קונצרטים קאמריים, בהם מיצירותיו הווקאליות והכליות של באך, של קודמיו ושל בני זמנו, ואף יעלה מופע בארוקי-ג'אז של הפסנתרן הווירטואוז עמרי מור, שיציג את פרשנויותיו ליצירות באך לצד מוסיקה מקורית. 

הפסטיבל יתקיים במתחם ימקא הבינלאומית בירושלים, בכנסייה הסקוטית שבירושלים, באולם צוקר שבתל אביב, באולם סלע שברחובות ובאולם רפפורט שבחיפה.

 

18-23 מרץ, ירושלים, תל אביב, חיפה ורחובות, פרטים באתר תזמורת הבארוק ירושלים https://www.jbo.co.il/

 

תגובות

להשאיר תגובה