בשולי מצעד השרמוטות שהתקיים לפני כמה ימים התקיימה מחאה של איגוד החשפניות שכולל יותר מ 200. לידיה (35) אחת החשפניות הבודדות שהסכימו להיחשף מסבירה מדוע זהו מקצוע לגיטימי בעיניה “זו האומנות שלי ואני אוהבת את זה”. לטענתה היא לא נתקלה ביחס פוגעני והיא שולחת חיצי ביקורת אל עבר הפמיניסטיות שיזמו את צעדת השרמוטות “הצעדה המקורית הייתה של עובדות המין והיום לא הסכימו שנצעד איתם”. צפו בראיון עמה

בימי הקורונה נסגרו שלושת מועדוני החשפניות האחרונים בתל אביב : “גוגו-גירלס”, “שנדו” ו”בייבי דולס” אלו הביאו בשעתו למחאת של העוסקות במקצוע. לפני יותר משבוע המחאה הגיעה גם לצעדת השרמוטות שם בשולי הצעדה בכיכר הבימה הקימו השחפניות עמוד שמדמה את סביבת העבודה שלהם . לידיה (35) “בקשנו להשמיע את הקול שלנו בצעדה ולא הסכימו להכליל אותנו לכן הגענו כגוש נפרד. כנראה שרק שרמוטה בחינם זה בסדר. שכחו את עובדי ועובדות המין. אני רוצה להזכיר שמצעד השרמוטות התחיל כשבחזיתו צועדות עובדות ועובדי המין. משום מה פה יש ארגונים שממנים את הדבר הזה שהם נגד המועדונים והחשפניות והן לא רוצים להכליל אותנו בשיח ואנחנו שוב פעם מושתקות”. לטענתה של לידיה יש באיגוד מעל 200 חשפניות “רובם לא הגיעו כי הן פוחדות להיחשף בגלל הסטיגמה”. 

אני מניח שהטיעון העיקרי כלפיכם הוא שאתן מנוצלות ומחפיצים אתכן ?

“תודה רבה אנחנו לא בקשנו עזרה ולא הצלה. אנחנו לא מנוצלות. אתן פמיניסיטיות שגוזרות קופון על הגב שלנו. אני לא מחשיבה אתכם ככאלו. המצעד היום התחיל מרחבת הפוסי קט וזה ממש לתקוע אצבע בעין שלנו. זהו מקום שפרנס המון נשים שכל כך רוצות לחזור לשם. מתקיימים שם סיורים מלווים בשקרים והן מנכסות את החויה שלנו ואנחנו רוצים שתשמיעו אותנו ותנו לנו מקום בתוך השיח. לקחתם לנו את העבודה ולא נתתם לנו אלטרנטיבה”.  

 

תגובות

להשאיר תגובה