הטריבונה על שם בלה דיאמנט ז״ל

קצת לפני הכניסה לשנת 2024, קרפור ישראל, ענקית המזון הבינלאומית, מרחיבה את פריסת הסניפים הארצית ומשיקה 2 סניפים חדשים שיפעלו בפורמט סיטי בנתניה (מרכז העיר, ברחוב יהושוע שטמפפר 14)  ובחולון (שכונת נאות רחל, ברחוב אילת 36). שני הסניפים החדשים, נפתחו ביום ה' האחרון בסניף נתניה החדש התקיימה פתיחה חגיגית וגזירת סרט בשעה 14:30 ובסניף חולון החדש בשעה 17:00. בדומה לסניפים שהושקו מוקדם יותר השנה, גם שני הסניפים החדשים, תוכננו על ידי קרפור והוקמו לפי הקונספט של הרשת תוך עמידה בסטנדרטים הבינלאומיים שלה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ביוזמת בית חב״ד הרצליה, יצאו מהרצליה לירושלים משפחתו של עומר שם טוב שנחטף מהמסיבה ברעים לעזה ב-07.10 ע״י חמאס ועמם הדוגמנית ואשת התקשורת נטלי דדון.התפילה המרגשת החלה בקבר רחל אמנו, ליד בית לחם, עליה נאמר הפסוק הכל כך רלוונטי לימינו "מנעי קולך מבכי ועיניך מדמעה, כי יש שכר לפעולתךושבו בנים מארץ שבים".לאחר מכן  המשיכה המשפחה המורחבת עם חבריהם והמלווים הרבים מבית חב"ד הרצליה לכותל המערבי, כדי לשאת תפילה עוצמתית להשבת עומר שם טוב וכל החטופים, ולשלום הלוחמים היקרים.אנשים רבים שצפו בתפילה המרגשת, הצטרפו אליה, ואחרים ניגשו לאם ואב, שלי ומלכי שם טוב על מנת לחזק את ידם של מי שנמצאים בסיטואציה הקשה כבר 82 ימים, החל מאותו היום הנורא ב-07.10.מבית חב״ד הרצליה נמסר: ״משפחת שם טוב יקרה לליבנו ולליבם של כל בית ישראל, נמשיך ללוות אותם גם אחרי שעומר ישוב בריא ושלם בע״ה.מי ייתן והתפילה העוצמתית שהתקיימה היום תוביל את כלל החטופים במהרה הביתה לשלום ותשמור על לוחמינו היקרים מכל פגע.״

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בקניון DANILOF BIG FASHION טבריה מושק בימים אלו פופ אפ 'אחים לבגד' של אחים לנשק אשר פועל עבור כ 40,000 תושבי גבול הצפון שפונו מבתיהם. הפופ אפ נפתח על ידי חמ"ל 'אחים לנשק' ובהתנדבות מלאה ומעניק לתושבים המפונים ביגוד חם לחורף באמצעות שוברי מתנה. כל פריטי הלבוש בחנות הנם תרומה של רשתות האופנה הגדולות. הפופ אפ יפעל עד לתאריך ה 5.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עמותת אור למשפחות העניקה 180 מלגות לימודים לאחים שכולים, ביניהם 75 אחים שכולים מחרבות ברזל. בטקס המרגש שהתקיים ביום שישי,בסינמה סיטי גלילות, ונפתח בשיר אבינו מלכנו בפי דוד ד׳אור, במעמד נשיא העמותה אהרון פרנקל ויו״ר אגודת הידידים משה אדרי, נשא דברים ראש הממשלה לשעבר , נפתלי בנט שאמר ״שהאוייב שלנו לא יטעה, אנחנו פה כבר 3800 שנה ואף אחד לא יזיז אותנו מפה.״בסיום דבריו קרא בנט את תפילת משברך על החיילים שבחזית. בהמשך עלו לבמה 180 אחים שכולים שקיבלו מלגות לימודים למען ימשיכו בשגרת חייהם לכבוד אחיהם ואחיותיהם שנפלו על הגנת המדינה. עוד היו באירוע : ח״כ מהליכוד אלי דלל, מנהל בית חולים איכילוב פרופ׳ גמזו, מנכ״ פרטנר אבי גבאי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בכירי קבוצת לוריאל ישראל ובכירות  ארגון "כל ישראל חברים' השיקו תכנית חברתית חדשה תחת השם "קידום נערות במדע". האירוע נערך בנוכחות בכירי מחלקת החינוך בעיריית נתניה שאירחו את 30 הנערות מהמחזור הראשון של התכנית,  מכיתה ח' בבית הספר "תמר אריאל" בנתניה.התלמידות שהתרגשו מהמעמד ומבחירתן למחזור הראשון של התכנית, נחשפו לסיפורה האישי של ד״ר לנה אגיב,מנהלת המדע והרגולציה של לוריאל ישראל ועברו סדנה מדעית מעשית.

אביב אלוש וטורקי של קפה עלית יפגשו את כיתות הכוננות ביישובים ברחבי הארץ לקפה ושיחה. בנוסף ישלחו מאות מארזים מפנקים לכיתות הכוננות מדרום ועד צפון.הפעילות של קפה טורקי נולדה מתוך מטרה להעלות את המורל לאזרחיות והאזרחים המרכיבים את כיתות הכוננות ברחבי הארץ, לחזק את ידם ובעיקר להגיד להם תודה ושרואים אותם ואת התרומה שלהם למען הקהילה. במהלך הפעילות אביב אלוש יקרא לפרגן לכיתת הכוננות וטורקי של קפה עלית ידאגו לפנק את כיתות הכוננות במארזים ייעודיים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הבוקר נפגשו צביקה רוזנטל מנכל עזריאלי ירושלים וג'ואי שוובל זכיין קבוצת זארה ישראל לקראת פתיחת החנות פול & בר שעתידה להיפתח בשבועות הקרובים בקניון עזריאלי ירושלים בגודל של כ- 600 מ"ר ובה כל הקולקציה האהובה והמוכרת של המותג.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במסגרת מיזם זרעים של תקווה בהובלת המרכז לחינוך סביבתי בדודאים, נערכה בשבוע החולף פעילות עם ילדי בארי, בסימן צמיחה וחיבור לאדמה. הפעילות התקיימה בסיוע זוהר, רכזת חינוך הבלתי פורמלי של בארי ואליס, רכזת חינוך הגיל הרך של בארי. כחלק מהפעילות נסעו לקהילת בארי שנמצאת בים המלח וערכו עם הילדים מפגש חינוכי סביבתי, במהלכו הכינו את ׳כדורי התקווה׳ של דודאים המכילים זרעי פרחי בר וקומפוסט תוצרת "דודאים – דודאדשן" זאת כחלק משיתוף פעולה עם פרויקט ׳זרעים של תקווה׳.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השבוע נפתח לראשונה לקהל FRIENDS ראשון לציון מבית ההסתדרות עם מופע מחווה של האחים אסנר ליהונתן גפן במהלכו אירחו את בן ארצי, לירון לב, ורד פיקר וענת בן חמו. כזכור בחודשיים של הלחימה אירח מועדון FRIEND ראשל"צ את שידורי אולפן "ניצחון הרוח", הופעות של מיטב האומנים להעלאת המורל שזכו ללמעלה מ500 אלף צפיות.

 

רד האט (Red Hat) ישראל,אירחה 100 חניכות בגילאי 18 מכל חלקי הארץ, הלומדות במכינה הקדם צבאית של בית הספר הצה"לי למקצועות המחשב וההגנה בסייבר (בסמ"ח) להאקתון בן שלושה ימים במשרדי החברה ברעננה.שיתוף הפעולה בין חברת רד האט והמכינה של בסמ"ח נועד כדי לספק לחניכות כלים לפיתוח פתרונות טכנולוגיים, המותאמים לתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית המתרחש בצה"ל, תוך כדי חוויה לימודית, שיתופית ותחרותית, המתרחשת במסגרת צבאית.

יובל נשיא (27), מי שאיבדה את בעלה רס״ן אריאל בן משה ז"ל בקרבות ה7 באוקטובר, בעוטף עזה, ונחשבת לכוהנת היוגה המובילה בצפון,התייצבה ליום צילומי קמפיין בכיכובה עבור תוסף התזונה קאלם איט – חלק מההכנסות מהקמפיין יעברו לארגון לאלמנות ויתומי צה"ל.יובל, שהצטלמה לקמפיין "בתפקידה" כמורה ליוגה,  שיתפה על הסט שזו הפעם הראשונה שעומדת בלב קמפיין:"עבורי זו זכות אדירה, חודשיים אחרי נפילתו של אריאלי, זה גושפנקה לעצמי של בחירה בחיים".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שגריר נספרסו ישראל, רן דנקר הופיע במרכז מרפא ברשפון, המהווה בימים אלו מקום טיפול ומפגש של שורדי המסיבה בדרום. המפגש החל בסדנת גאגא, שיטת טיפול הבאה במטרה להעמיק את החיבור בין גוף ונפש, בה השתתף גם דנקר ובהמשך הופיע בפני הקהל.לצד זאת, מותג הקפה הקים מתחם קפה מפנק עבור המשתתפים, ליצירת חוויה נעימה ועוטפת, זאת כחלק מהירתמות רחבה יותר מצד החברה לאורך כל ימי הלחימה, החל מתרומות של מכונות קפה וקפסולות לצוותים רפואיים ולכוחות והבטחון ועד עגלות קפה עבור מפוני הדרום והצפון בבתי המלון ברחבי הארץ.

תתכוננו: הפילהרמונית הישראלית גאה לארח לראשונה את שירי מימון, למופע עוצמתי וחד פעמי שנוגע ישר בלב ובנשמה. השירים הגדולים של שירי מימון בעיבודים מרגשים יעלו לראשונה על הבמה, בניצוחו של תומר הדדי.בין השירים הרבים שיבוצעו: "השקט שנשאר", "נשימה", "אהבה קטנה", "כמה פעמים",  "זכוכיות", וגם השירים "אמא", ו"כשהלכת" שקיבלו בתקופה האחרונה משמעות חדשה וזכו להשמעות רבות.היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן, תל אביב: 13.02.2024 יום שלישי בשעה 20:00.

מאז אירועי השבת השחורה ופריצת מלחמת "חרבות הברזל", עשרות אלפי אזרחים נאלצו להתפנות מבתיהם, אך חתולי הרחוב נותרו מאחור לבדם, ללא מזון וקורת גג. בימים אלו חברת פורינה יזמה בשיתוף פעולה עם מתנדבים פעילות נרחבת של האכלת חתולי הרחוב העזובים באזורים המפונים – בדרום ובצפון, ואף סיפקה משאית ייעודית עם ציוד ומזון רב.

הנהלת שופרסל ועובדי מטה החברה קיימו את אירוע "תורמים אורזים" בשיתוף עם ארגון לתת במסגרתו ארזו עובדי שופרסל 2,500 חבילות מזון עבור משפחות החיות באי ביטחון תזונתי.פעילות זו, שמבוצעת זו השנה השנייה במסגרת הקמת אגף תקשורת ואחריות תאגידית,הינה חלק משיתוף פעולה נרחב בין שופרסל לבין ארגון לתת, הכולל, בין היתר, את מיזם הצלת המזון הגדול בישראל.במהלך שנת 2023 ועד לחודש אוקטובר, נאספו והוצלו בכ-160 סניפי הרשת והמרכזים הלוגיסטיים, מוצרי מזון בשווי של כ-80 מיליון ₪.

נבחרת טאף מאדרס למען גדולים מהחיים הכריזה על יציאה לדרך של נבחרת 2024, שתתאמן בחודשים הקרובים לקראת אתגר מכשולים מהקשוחים והחווייתיים בעולם, אתגר ה- Spartan באנדורה. לצד האימונים, חברי הנבחרת יגייסו חסויות ותרומות להקמת "גני חלומות" – גני ילדים טיפוליים-שיקומיים סטריליים עבור ילדים חולים בסרטן, שאין באפשרותם לפקוד גן רגיל.במהלך שמונה שנות פעילות, גייסו חברי הנבחרת לדורותיה למעלה מ- 13 מיליון ₪, בהם 2.7 מיליון ש"ח שגויסו בשנה החולפת בלבד. סך של 6 מיליון ₪ מסך התרומות שגייסו חברי הנבחרת שימשו להקמת "גן החלומות" בבאר שבע. כעת, הנבחרת מגייסת משאבים לטובת הקמת "גני חלומות" בבירה ירושלים, ולאחר מכן בחיפה.

בבית גיל הזהב תל אביב חגגו השבוע 22 שנה להקמת "מועדון הזהב" מועדון הריקודים הסלונים הראשון בישראל לבני הגיל השלישי. את החגיגה ציינו בתחרות ריקודים בה התמודדו 9 זוגות, שרקדו לצלילי תזמורת חיה ושירתה של זמרת הבית אידה בן עמי. הזוגות התאמנו רבות לקראת התחרות, הביצועים היו ברמה מאוד מאוד גבוהה מה שהיקשה על השופטים לבחור את הזוג הזוכה. בין השופטים שלקחו חלק השנה היה דויד דביר שהכריז על הזוג הזוכה דויד ומאירה אוחיון מרחובות בעשור השמיני לחייהם שרקדו רוק אנד רול וואלס.

הרנר פלר שדרן הספורט הארגנטינאי שהוביל מתחילת מלחמת "חרבות ברזל" קמפיין בארגנטינה  להחזרתם של החטופים, נמצא בימים אלו בביקור בישראל במהלכו הגיע גם לביקור ב"מוזיאון הספורט היהודי העולמי" בכפר המכביה – המוזיאון היחידי בעולם שמציג את סיפור המורשת של הספורט היהודי.לסיור של הרנן פלר במוזיאון התלוו ריקי קנטרביץ, סגן יו"ר מכבי תנועה עולמית ויו"ר המשלחת הישראלית למשחקי פאנאמריקה וקרלוס טאפירו סמנכ"ל החינוך במכבי תנועה עולמית.בתום הסיור ציין הרנן: "ביקרתי בעשרות מוזיאונים במהלך השנים ,אך הביקור במוזיאון הספורט היהודי היה מבחינתי המרשים ביותר מכל מוזיאון אחר בעולם."

בנק מרכנתיל הקים מיזם 'כוכבי הצפון' – תכנית סיוע ייעודית עבור ילדים ובני נוער שפונו מיישובי הצפון במהלך המלחמה.התכנית הושקה ומומנה על ידי בנק מרכנתיל ובשיתוף עם עמותת 'הזנק לעתיד'. "כוכבי הצפון" תספק מענה חינוכי חברתי, הכולל פעילויות יצירה, משחקי ספורט, שיעורים פרטיים, סיוע בלמידה ותגבור במקצועות השונים.

מתחם הכספות "בריקסטון" ירושלים במחווה מיוחד לאנשי המילואים ולמשפחות מפונים מאזור הדרום והצפון כספות חינם ל-3 חודשים כדי לאפשר אחסון חפצי ערך במתחם כספות מאובטח.שווי המתנה הינו כ-900 ₪. מתחם הכספות בריקסטון ירושלים ממוקם בבית כלל בירושלים וכולל כ-2,500 כספות ומנוהל בנוהלי אבטחה ודיסקרטיות ברמה הגבוהה ביותר וכל כספת במתחם מבוטחת בשווי 5,000 דולר (חינם).

כ-400 תושבי קיבוץ ניר יצחק ערכו בסוף השבוע מסיבת תודה ל-150 עובדי מלון קיסר פרמייר אילת לאחר שהות של כחודשיים וחצי במלון.

.צורי דבוש, יו"ר קליל ופרדי אבוקרט מנכ"ל קליל פותחים אולם תצוגה חדש בראשל"צ KLIL HOUSE בהשקעה של כ-1.5 מיליון שקל.

תגובות

להשאיר תגובה