מייקל גנאו, תושב ארצות הברית עלה לישראל לפני מספר שנים והחליט להישאר, הסיבה: האהבה למדינה היהודית, למרות שהוא עצמו לא יהודי. כל זה כמובן לא מונע ממנו להגיע לבסיסי צה"ל בכל הארץ, לעודד את החיילים ולרומם את רוחם. סיפור של אופטימיות.

כבר התרגלנו לכך שמדינת ישראל מוצגת בחדשות ברחבי העולם באור שלילי, אך יש כאלה שדווקא חושבים לגמרי אחרת. מייקל גנאו הגיע לארץ לפני כשלוש שנים, למרות שאינו יהודי, לטענתו הסיבה שהביאה אותו לעזוב את ביתו בארה"ב ולעבור להתגורר בישראל היא העובדה שלאורך השנים הוא ראה שרודפים את ישראל ולא בצדק. "לדעתי ישראל צריכה לפסיק לעשות את מה שהעולם מצפה שהיא תעשה ולהתחיל לעשות את מה שהיא צריכה לעשות, כי בנתיים המוסלמים משליטים פה טרור", הוא אומר בנחרצות.

גנאו מנחה פעמיים בשבוע את תוכנית הרדיו "מבט לישראל" המשודרת בתחנת "america web radio", הנמצאת באילת. את התוכנית הוא מנחה גם באון לין.

"אני מראיין בתוכנית אנשים שהיו בפלמ"ח ובמבצע אנטבה. יש לנו בתוכנית ממוחים לביטחון וטרור ומיליוני אנשים ברחבי העולם מאזינים לנו. אני מנצל את המדיה הזאת כדי להראות את הגדולה שהישראלים עשו פה ב-67 השנים שמדינת ישראל קיימת ובשביל זה הקמתי קמפיין הנקרא "hershey'a for heros". במסגרת הקמפיין אזרחים אמריקאים קונים את השוקולד, מצמידים עליו פתקים שעליהם הם מביעים את תמיכתם בשליחותם של החיליים ואני עובר בין בסיסים שונים ברחבי הארץ ומחלק לחיילים את השוקולדים. עד היום חילקנו מעל 15 אלף שוקולדים", הוא מספר בגאווה.

לגנאו יש מנהג, כל פעם כשהוא נתקל ברחוב בחייל הוא ניגש אליו, אומר לו כמה השירות שלו חשוב ומשמעותי, מודה לו ונותן לו שוקולד "hershey'a" שעליו מודבק מכתב הוקרה מהאזרחים האמריקאים.

גנאו (45), גרוש פעמיים, אין לו ילדים, בארה"ב הוא חי בוישנגטון ובארץ הוא מתגורר ברמת גן. לדבריו הוא לא יהודי ולמרות זאת הוא גדל בבית ציוני ושמע מאמו רבות על ישראל. למרות אהבתו הגדולה לישראל ולדת היהודית כששאלתי אותו אם הוא חושב להתגייר, הוא ענה בשלילה. לדבריו: "יש יתרון וכוח בזה שאני לא יהודי כי אני אומר את הדעות שלי ממקום אוביקטיבי".

מה אתה חושב על הצורה שבה מציגים את מדינה ישראל בחדשות ברחבי העולם?

"התקשורת העולמית לא דוברת אמת, כמו כן גם הממשלות משקרות וזה יוצר בעיה לישראל. אני חושב שגם ממשלת ארה"ב לא דוברת אמת, מכיוון שהיא אומרת שהיא תומכת בישראל ובו זמנית היא מוכרת נשק לכל מדינות ערב. יש המון צביעות בעולם וזאת בעיה. אני עומד לצד מדינת ישראל, אני מבין מה אתם עוברים, אבל אף פעם לא אוכל להבין לגמרי כי האזרחים שחיים פה עוברים את זה יותר זמן ממני. לא אכפת לי מה כולם חושבים על ישראל, אני אעמוד לצידה לא משנה מה" והוא מוסיף, "הבעיה של העולם דומה לזו של ישראל והיא לא החיזבאללה או אבו מאזן, אלא האיסלאם הקיצוני", הוא ממשיך. "הקוראן מכתיב לרצוח יהודים והעולם לא אומר את האמת על ישראל, האיסלאם והקוראן. לדעתי ישראל נותנת יותר זכויות למוסלמים בתוך ישראל מאשר ליהודים ואחרי כל זה הם הולכים לתל אביב ומפגנים נגד היהודים. אני כאדם לא יהודי מרגיש שאני חייב לעם יהודי את חרותי ונמאס לי מחוסר הצדק שנעשה בנושא הזה", הוא אומר כשכעס נשמע בקולו.

לדברי גנאו כשהוא מסתכל על חייו, הוא מסתכל על העקרונות של ארה"ב ולטענתו אותם הם קיבלו מישראל. "אמריקה היא אמא שלי וישראל היא הכלה שלי", הוא אומר. "ארה"ב גידלה אותי ונתנה לי ערכים, אך לאורך השנים גם כשהייתי ילד קראתי על גדולתם של האנשים במדינת ישראל וזה שינה את חיי".

9f15b42e-7348-48bd-8d2d-3462a9b0aaa7

2 הערות

להשאיר תגובה