בגני תקווה התכוננו לפסטיבל הפיסול האורבני במשך חודשים רבים. קול קורא לפסלים בינלאומים הביא לבחינה של 400 הצעות מתוכם נבחרו חמישה אמנים (מתוכם שלוש נשים) שהגיעו לארץ מטורכיה, הודו, ארגנטינה ורומניה וגם ישראל ואז רגע אחרי שהתחילו כשכבר הכינו את ילדי הגנים והציבור שוחר האומנות לצפות בתהליך הכנת הפסלים צץ משבר הקורונה שטרף את הקלפים אך האומנים עצמם שנתקעו בארץ היו מחויבים להשלים את הפרוייקט ” הם נקלעו לזה בעל כורחם” סיפר השבוע אדם כ”ץ מפיק האירוע “למרות הדאגה למשפחות שלהם והידיעה שהם חוזרים לבידוד בארצם הם לא חדלו מעבודתם”. אז בשעה שהתרבות בישראל פסקה או עברה לשדר מהבית באמצעות אפליקציית ‘זום’ הפסלים בגני תקווה המשיכו בעבודתם למרות הקורונה ולעיתים תחת גשם סוחף “אנחנו רוצים לחזור למשפחות שלנו אבל אנחנו נסיים את הפסלים שעשינו” סיפרה קדריי ינאל , אומנית מתורכיה שעיצבה פסל בצורת ילד שיושב והוא נקרא ‘תקוות גדולות’. 

הפרויקט נשא את השם “אהבה, צמיחה, קהילה ותרבות” ובמסגרתו הוקם מתחם אומנות ברחבת הספרייה המקומית כך שבמשך שלושה שבועות שהסתיימו בסוף השבוע שעבר היה ניתן לצפות בתהליך העבודה על הפסלים דבר שכאמור התבטל. 

גני תקווה ידועה בחיבה שלה לפסלים אורבניים “זה חלק מהדאגה שלנו למרחב נעים ויפה לתושבים” אומרת ראש המועצה ליזי דלריצ’ה, ” כבר היום פרוסים עשרות פסלים במרחב הציבורי, יש להם מיפוי באתר המועצה והתושבים מוזמנים לסייר במרחב ולקרוא על כל פסל” 

האמנים השונים, הידועים ברחבי העולם, יעבירו בסוף התקופה את הפסלים עליהם עמלו למועצה, אשר תמקם אותם לאורך רחובות היישוב ובכיכרות. שבעת הפסלים המוגמרים יצטרפו למוזיאון האורבני הפרוס הרחובות היישוב המונה למעלה מ-25 פסלים שונים “פיסול באבן נחשב לאמה של האומנות” מספר האומן הישראלי הדרוזי, חיכמת חרס מהכפר מרר שברזומה שלו עשרות פסלים בישראל כולל גן פסלים שעיצב ליד ביתו “נוסף על הקושי הפזי העצום הכרוך בפיסול באבן היה את הקושי של התקופה הזאת אבל ברוך השם עשינו את זה ואני שמח על כך” סיכם

 

תגובות

להשאיר תגובה