מתווה הגז או כפי שארגוני המאבק מכנים 'העברת נכסי הגז לידי קומץ הטייקונים' מגיע אל היישורת האחרונה ורגע לפני שראש הממשלה עומד לחתום על סעיף 52 בחוק ההגבלים העסקיים (לאחר ששר הכלכלה דרעי התפטר) מה שיאפשר לו להעביר את המתווה אבל סעיף קטן בחוק מחייב אותו להיוועץ קודם עם ועדת הכלכלה אולי על זה בונים אלפי המפגינים שגדשו הערב (מוצ"ש) את רחבת היכל הבימה ויחד עם עוד מפגינים  בכל רחבי הארץ יצאו בקריאה נושאת 'לעצור את שוד הגז'.

"ראש הממשלה" פתחה ואמרה אור-לי ברלב ממובילי המחאה "מנסה ליישם את סעיף 52 בחוק כדי לעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים ולאשר את חוק הגז. זה בעצם סוג של לעקוף את החוק. אז השבוע ועדת הכלכלה החלה את הדיונים שלה ועד כה נשמעו חלקם של הארגונים החברתיים. אתם הייתם אתנו שם".

ואז עלה לבמה ארז צדוק "אני ארז צדוק, איש ימין, ואדם דתי שגר באלקנה.אני גם קפיטליסט ואפילו מנהל קרנות גידור ואפילו כתבתי על כך ולמרות כל זאת אני נגד מתווה הגז". צודק מוסיף "כי לפני כמה חודשים רציתי להבין במה מדובר ולכן קראתי את החומרים ואת הדוחו"ת של 'נובל אנרגי' ונפגשתי עם הפעילים החברתיים ועם ארגוני הגז והגעתי למסקנה שחייבים לצאת נגד מתווה הגז".

לאחריו עלתה לבמה עדי פלד מארגון "אנו" שמשטרת ישראל זימנה לחקירה והרחיקה מהפגנות מאבק הגז "נבחרי הציבור שחכנו שהגז הזה של כולנו. מנסים להשתיק אותנו ואני עצמי קבלתי צו הרחקה מהפגנות לפני שבועיים כאילו שאפשר לסתום לי את הפה".

אחרי פלד עלה לדבר אל"מ (במיל') זאב רז, טייס הקרב שעמד בראש המבנה שהשמיד את הכור הגרעיני אוסיראק שבעיראק "כאזרח הארץ הזו שיש לו ילדים ונכדים, אני מרגיש מודאג. אני לא מהפכן ומעולם לא הובלתי הפגנות אני יכול לומר לכם שמה שקורה עם הגז זה הוא שיא חדש של ציניות.

יו"ר אגודת הסטודנטים במכללת סמינר הקיבוצים, נועם מועלם תפסה את המיקרופון וסיפרה לכולם על כך שיש בארץ 'שתי מדינות': ישראל של מעלה וישראל של מטה – בישראל של מעלה יש כסף, חינוך איכותי ובריאות טובה וישאל של מעלה הולכת ומצטמצמת והופכת להיות כוחנית. וישראל של מטה שהיא של כל מי שנמצא כאן אותם אנשים שבקושי גומרים את החודש שלא חולם אפילו על דירה משלו ושכל סיבוב בסופר נגמר אצלו במאות שקלים. ישראל של מטה הולכת וגדלה מיום ליום.

אל ההפגנה הגיעו אלפים מכל האזור שנשאו שלטים בגנות המתווה "עוצרים את שוד הגז נלחמים על הדמוקרטיה' וכן 'די לגזל לא ימין ולא שמאל צדק חברתי'. 'פושעי הגז לדין' ליאת קוטנר מגני תקווה הגיעה להפגנה מחופשת למגש הכסף התוכנית שעוררה הדים בקרב הצופים בה "לא ניתן לטייקונים לשדוד את מה ששייך לנו" אמרה לי.

תגובות

להשאיר תגובה