בעקבות סגירת שוק האוכל ביפו: תביעה במיליונים נגד העירייה

תשעה מיליון שקלים מתכוונת חברת ‘מילגן’ לתבוע מעיריית תל אביב בגין נזקים שנגרמו לה, לטענתה, עם סגירת שוק האוכל בנמל יפו. העירייה: “‘מילגן’ הפרה את הסכם השכירות שלה מול הנמל”. סוחרי המקום: “תנו לנו להפעיל את המקום לבד”

ל’שוק האוכל’ ביפו היו את כל התנאים להצליח: מיקום נהדר, נוף המשקיף לנמל דייגים, אוכלוסייה חובבת גסטרונומיה ואווירת חו”ל, אך כל זה לא הספיק. אחרי שנתיים וחצי סוחרי השוק כבר מקפלים ציוד. בתחילה, התמוגגו חובבי האוכל מהבשורה הקולינרית החדשה, שתשלב את האסתטיקה של השווקים בברצלונה עם ניחוחות מזרח תיכוניים וקורטוב של מאסטר שף. אלא שמה שעבד במקומות אחרים, נחל כישלון חרוץ ביפו. את הקונספט המבטיח ‘שוק האוכל’ ששלח בסוף יותר מ-50 עובדיםהביתה, יזמה חברת ‘מילגן’ ששכרה את המתחם מעיריית תל אביב והשכירה חנויות ודוכנים לשוכרים שונים.

יפתח שביט, בעל חנות לכלי בית במתחם, מדבר בשמם של סוחרי המשנה במקום: “חברת ‘מילגן’ יצאה חובבנית – הם לקחו מקום לא ידוע והיו צריכים לשווק ולקדם אותו לאט לאט ובמקום לעזור לסוחרים יצאו נגדם. אמרתי להם שיורידו במחירי השכירות כי לאנשים נגמר האוויר”. לגבי העירייה טוען שביט, “זאת שערורייה, הצענו לעירייה להישאר לבד בלי חברת ‘מילגן’ והיא לא הסכימה. אני ממש לא מבין, אנשים עומדים ללכת הביתה, ידוע לנו שלא יהיה מי שישכור את המקום בקרוב ולדעתי הוא יהפוך לפיל לבן כמו הדולפינריום”.

עו”ד דרור ברוטפלד, מייצג את חברת ‘מילגן’, הודף את טענות הסוחרים: “אין קשר בין מה שאנשים אומרים מהגיגי ליבם לבין המציאות. ‘מילגן’ קיבלה הרשאה לניהול המקום ולנו לא הייתה סמכות לפתח.  נענינו לבקשת העירייה להשקיע הון עתק של כסף כדי לבנות מתחם מזון, שיהווה מוצר משלים לסביבה המסחרית כדי שאזרחים יוכלו לבלות במקום. ציפינו שהרשות תקיים את חלקה”, ממשיך ברוטפלד, “דהיינו – תקים מוקדי משיכה לקהל. לא רק שהם לא עשו כן, העירייה גם לקחה מבנים סמוכים ושיכנה בהם משרדים של חברת ‘הוט’ ו ‘I24′. כתוצאה מכל שרשרת המחדלים הללו הסוחרים נפלו, מה שלא הותיר מנוס בידינו מלצאת ולתבוע את העירייה על כל הנזקים שנאמדים בסכום של תשעה מיליון שקל”.

מהעירייה נמסר כי “נמל יפו מושך אליו מבקרים רבים ולא בכדי עסקים רבים מעוניינים לפעול בו. העירייה עשתה ועודנה עושה פעולות רבות כדי להביא קהל לנמל וביניהם, אירועי תרבות חינמיים ופעילויות לכל המשפחה. חלק מחלל ההאנגר הושכר לחברת ‘מילגן’ לצורך הפעלת שוק קולינרי. החברה התקשרה באופן ישיר עם שוכרי משנה ולהם אין כל התקשרות עם נמל יפו עצמו. חברת ‘מילגן’ הפרה את הסכם השכירות שלה מול הנמל ובית המשפט פסק כי ‘מילגן’ תפנה את החלל עד סוף חודש ינואר. על מנת להעמיד את החלל לשכירות באמצעות מכרז חדש יש לפנותו, וברור כי לא ניתן להמשיך את פעילות שוכרי המשנה שעבדו עם ‘מילגן’, גם אם אלו ימשיכו לעבוד מול הזוכה החדש במכרז”.

תגובות

להשאיר תגובה